Author Topic: World of Warcraft Classic  (Read 40695 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline alex25

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 26
    • View Profile
World of Warcraft Classic
« Reply #285 on: 07 October 2019, 17:59 »
De ce nu exista in Ro macar un singur server privat de wow lvl maxim 60 sau 70?
Daca ar fi ramas functional dupa primii ani de la lansare wow, cu siguranta pana in prezent s-ar fi reparat multe buguri.
 

Offline astateofmind

World of Warcraft Classic
« Reply #286 on: 07 October 2019, 19:17 »
WoW classic este mai mult pt veterani si nostalgici, fiind mult mai greu si fara multe quality of life presente in varianta retail.

Greu? LOL, greu my ass. Dar da, BFA e nu doar simplificat mult dar si contentul e mult prea usor - asta nu face content-ul din classic sa fie "greu" ;)

Daca e "greu" poate te-ai bagat sa faci content pt care nu esti ready. Cum tankam eu aseara Ulda cu druidu la 41. Si tot nu a fost greu (adica a fost dificil dar pana la urma terminat fara wipe, am murit doar eu la ultimul boss, level 47 ...). Asta da, il poate face "greu", inceputul unei instante mobs de level x, bossul de final X+10 - taman bun de rupt dintii.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline alex25

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 26
    • View Profile
World of Warcraft Classic
« Reply #287 on: 07 October 2019, 20:08 »
Dar de ce sa jucati pe classic daca exista retail?
Care e smecheria?
Probabil o diferenta ar fi ca pe clasic vor fi doar persoane interesate de pvp si dungeonuri.
Sigur nu mai intra obsedatii de mounts si achiev.
 

Offline KodiaK

World of Warcraft Classic
« Reply #288 on: 07 October 2019, 23:35 »
Greu comparativ cu BfA. Am crezut ca e evident :)
Si greu si din perspectiva experientei de leveling. Questuri imprastiate in toata lumea, banii se fac mult mai greu ca in retail, spatiul in inventar mult redus, nu exista flying mounts iar normal mount iei abia la lvl 40 - deci al draq de mult mers pe jos...
De ce joaca lumea classic? Buna intrebare. Cred ca depinde de fiecare. Eu de ex il joc pt nostalgie, si cred ca si marea majoritate tot de asta il joaca. Sincer, nu prea vad motivul pt care un jucator nou l-ar juca in locul variantei retail.
Asus TUF Z590-PLUS | 10700KF | be quiet! Dark Rock Pro 4 | 32GB HyperX Fury 3600Mhz | Asus TUF RTX 3080 | Samsung 870 EVO 250GB + XPG Gammix S11 PRO 512GB+2TB + 2xSeagate 2TB | Audigy RX | Sennheiser HD559 | Corsair RM850x | be quiet! Silent Base 802 | ASUS ROG PG27AQDM
Reducere 1% PcG: G6TPRZ4K
 

Offline astateofmind

World of Warcraft Classic
« Reply #289 on: 07 October 2019, 23:53 »
Aia nu inseamna greu. E doar ... enervant. tediuous, cum vrei sa-i spui. Dar nu greu.

Sa apesi pe buton pt a merge inainte pt ca nu exista flying mounts e greu pt tine?

Comparativ cu BFA majoritatea bosilor sunt ... tank and spank, f putini au si ceva strategie la care trebuie sa fi atent.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
World of Warcraft Classic
« Reply #290 on: 08 October 2019, 12:21 »


dire maul mai devreme, peste o saptamana
eu nu inteleg de ce nu a fost de la lansare in joc, nu voiau ca warlocii sa fie primii cu epic mounts? :))
« Last Edit: 08 October 2019, 12:39 by Sir Dracu »
 

Offline Mihai

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 19
    • View Profile
World of Warcraft Classic
« Reply #291 on: 08 October 2019, 15:22 »
Ragnaros :D
 

Offline slicker

World of Warcraft Classic
« Reply #292 on: 09 October 2019, 13:35 »
Eu abia is lvl 40 si imi pare rau ca mi-am facut sub pe 6 luni, vreau banii inapoi si boicot la retardatii astia cu cenzura lor cu tot.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 
The following users liked or thanked this post: Wagram

Offline Monstru

  • Global Moderator
  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 150 (100%)
  • Full Member
  • ***
  • Posts: 186
  • Location: Bensheim/ Germania
  • Liked | Thanked: 9 times
    • View Profile
World of Warcraft Classic
« Reply #293 on: 09 October 2019, 16:25 »
Eu abia is lvl 40 si imi pare rau ca mi-am facut sub pe 6 luni, vreau banii inapoi si boicot la retardatii astia cu cenzura lor cu tot.
ce cenzura?
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
World of Warcraft Classic
« Reply #294 on: 09 October 2019, 16:38 »
Eu abia is lvl 40 si imi pare rau ca mi-am facut sub pe 6 luni, vreau banii inapoi si boicot la retardatii astia cu cenzura lor cu tot.
ce cenzura?
https://www.gamepressure.com/newsroom/community-stands-with-blitzchung-blizzard-in-memes-and-comments/zc1272 asta cred
 

Offline slicker

World of Warcraft Classic
« Reply #295 on: 09 October 2019, 18:54 »
Au dovedit inca o data ca sunt niste curve penale. Pentru alea 5% din cat are Tencent si-au vandut integritatea, ultima bucatica pe care o mai aveau. Gretos.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Grgcg

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
World of Warcraft Classic
« Reply #296 on: 11 October 2019, 14:39 »
Am inceput sa ma joc in timpul wotlk - aia ar fi versiunea de joc preferata de mine...mi-as face sub pe 2 ani daca ar lansa asa ceva :)
Vanilla e totusi misto - satisfactia apare chiar si cand iti pica un green cu stats bun. Pentru mine care joc super casual e fix ce imi trebuia - intru, bag 2-3 ore de mob grind sau quest in functie de chef, ma joc putin la AH, mai bag o barfa in stormwind...good old days....
Pana la lvl 46 mi-a picat o singura albastra dar tot am avut gold de mount la 40..... Asadar chiar si pentru super casual vanilla e muuuult mai bun decat bfa - iesi din joc cu satifsactia individului care a petrecut timp placut.
 

Offline Chunkypops

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 14
  • Location: Brasov
    • View Profile
World of Warcraft Classic
« Reply #297 on: 26 October 2019, 12:57 »
Greul vine incepand cu AQ40. Cred ca multi ati uitat ca este vorba de coordonarea a 40 de oameni si farmarea unor piese de echipament si consumabile inainte de fiecare raid...
BFA o fi avand strategie si elte artificii eye candy, dar nu se compara reward-ul cand dai jos un boss serios din classic. E alt feeling
 

Offline astateofmind

World of Warcraft Classic
« Reply #298 on: 26 October 2019, 18:15 »
Ding ieri 60, azi terminat full MC ;)
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Dio

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 10
    • View Profile
World of Warcraft Classic
« Reply #299 on: 19 November 2019, 13:29 »
E cineva pe server PvE? M-a distrus psihic treaba asta cu world pvp/gank.