Author Topic: Valuta digitala - crypto currencies Bitcoin Litecoin Zcash Ethereum Dash altele  (Read 36206 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline RaijinRoh

Scuze eu nu am vazut ca te refereai la CPU mai devreme ( desi ai scris mare in paranteza :) ), banuiesc ca esti admin la o retea si ai vrea sa ai vrea sa profiti :)
Asa pe langa asta ai investit ceva in crypto ca poti face bani frumosi mai ales la ce preturi sunt acum ? Daca nu cumva se duce BTC la 1 dolar :)

Ca tot spuneai de minat, in Decembrie Elastos va incepe minarea si cred ca o sa fie omor pe moneda asta. Intelesesem din whitepaper ca este un fel de sistem de operare dar vad ca acum o promoveaza ca "The new internet"  :o

Apropo de profit :) au cam inceput astia sa se prinda cum merge treaba in switcheo si imi ataca pozitia mai des acum. Am ajuns la 4.16 NEO insa nu cred ca va mai merge mult.

BTW: Stiati ca NEO nu costa nimic cand treci dintr-un exchange in altul ? USDT costa 10 -15 dolari loal, singura problema la NEO este ca este indivizibil dar il vor face divizibil in curand
« Last Edit: 10 July 2018, 15:02 by RaijinRoh »
 

Offline taribo

E mai productiv sa minezi monero pe cont propriu decat prin nicehash. Sau orice alta moneda cpu friendly.
 

Offline bogdanar

Ma gandeam sa mai incerc ceva, las cate o saptamana / luna sa lucreze minerii un anumit coin, iar mai apoi trade sau astept sa prinda popularitate. Am mai urmarit Bitcoin Forum, insa n-am inteles mare lucru.

Am facut asta acum vreo 4 ani. Am minat ~ 10 monede noi cu low hash rate (la vremea respectiva)... din pacate eu am pierdut pariul. Singura moneda (dintre cele pe care le-am minat atunci) care promite ceva este DOGE, dar cred ca mai am de asteptat inca vreo 10 ani pana cand o sa ma asez la masa "bogatilor" :)
 

Offline RaijinRoh

care promite ceva este DOGE, dar cred ca mai am de asteptat inca vreo 10 ani pana cand o sa ma asez la masa "bogatilor" :)
Daca nu cumva dispare de tot pana atunci :)

Apropo de disparut :) ati vazut ce preturi pe unele monede loal. ONT arata foarte bine si ma uitam pe telegram-ul lor multi nu isi dadeau seama care e treaba, de ce scade mai mult ca alte monede. ONT a crescut enorm daca tineti minte de la 1 dolar tot crestea si parea ca nu se mai opreste. A fost singura monedea de anul asta cu asemenea crestere si aici e smecheria. ONT acum e cam blocat pe toate exchange-urile ( nu poate fi dat withdraw/deposit) si acum aia care au cumparat in nebunie de la 1 dolar vand in nebunie tocmai pentru a ii scadea valoarea mai mult decat trebuie. Deobicei cand se face swap la o moneda si este blocata pe exchnages timp de saptamani asta se intampla cu ea.

 

Offline RaijinRoh

Care sunt cele mai ieftine/safe metode sa scot banii din crypto ? M-ar interesa pentru viitor
Eu stiu de astea
- Coinflux
- Kraken

Sunt safe, A retras cineva bani pan acum ? Trebuie neaparat sa trecem prin Revolut sau este p[osibilitate sa bage direct in baca banii ?
 

Offline RaijinRoh

Voi cat mai aveti castig, sau ati iesit de mult din crypto ?

Eu stau doar la 10% castig dar inca este bine considerand ca am bagat 500$ cand era BTC 12.000$. Sunt curios cat fac pana la sfarsitu lanului, daca nu cumva o tine "BEAR" tot anul.
 

Offline Fallen

faci peste 100 dolari pe luna ceea ce nu este rau deloc, daca nu platesti electricitatea.

Da, nu platesc electricitatea :).
Vad ca a inceput pump-ul. Daca tot a trecut jumatatea anului, ma laud si eu cu cat am momentan din minat.

Am mai avut 0.5eth (100$) anu trecut pe care l-am vandut la ETH 200$ :(. Pe atunci nu prea gandeam :)))
« Last Edit: 18 July 2018, 07:25 by Fallen »
O maşină cu volan pe dreapta ....
E ca o maşina cu volan pe stânga, dar pe dreapta.
 Gica Hagi
 

Offline GruVe

Nu exista nu gandeai, sunt unele greseli care sunt absolut necesare si inveti din ele, bucura-te ca sunt sume de 100,200, nu e critic. E bine sa nu te arunci cu sume mari la inceput.

Sunt curios daca asta e un pump pentru fomo si dump dupa, sa vedem cat tine market cap-ul pe la 300 mld,
 


Offline oldshooterman

Dead Coins   (peste 800 deja)
 

Offline RaijinRoh

Dead Coins   (peste 800 deja)
si se vor tot inmulti mai ales acum daca va fi aprobat Bitcoin ETF dupa care probabil vor urma si ETH si alte proiecte "mai apropiate de US". Imi e teama ca cele asiatice o vor lua la vale :(. Daca se vor aproba fondurile astea Bitcoin se va duce iar la 20.000, intrebarea e ce se va intampla cu majoritatea altcoinurilor
 

Offline Nekrataal

A venit acel moment in vietile noastre sa recunoastem ca am gresit si ca doru avea dreptate. Ori stia ce stia ori a intuit bine momentul.
 

Offline Monstru

  • Global Moderator
  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 150 (100%)
  • Full Member
  • ***
  • Posts: 186
  • Location: Bensheim/ Germania
  • Liked | Thanked: 9 times
    • View Profile
unde e omu' cu OMG?
oricum, nimeni de aici nu cred ca a investit incat sa fie acuma intr-o mare galeata si sa fie mare problema....
 

Offline Nekrataal

S-a mutat pe audiohobby, spera in continuare. Doar ca spera pe acel forum. Iti amintesti ca dorea sa cumpere un bloc intreg cu banii pe omg.
 

Offline AlexU

Detalii pentru necunoscători? : )

Sent from my SM-G935F using Tapatalk