Author Topic: Battlefield V  (Read 30240 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline slicker

Battlefield V
« Reply #45 on: 11 June 2018, 07:54 »
Bai nu chiar. Pe BF3 am dat vreo 400+. Am jucat 1 an. BF4 la fel, mai putin de 1 an jucat. Cu 100 de euro joc tot. Eu zic ca merita cu varf si indesat.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline Raziel01

Battlefield V
« Reply #46 on: 11 June 2018, 14:13 »
No loot boxes?  ::)
 

Offline Cylix

Battlefield V
« Reply #47 on: 11 June 2018, 18:03 »
Bai cei cu grafica asta cartony..nici un feeling de ww2..

Un comentariu de pe reddit ce se potriveste perfect cu poza atasata:
You got generic Asian woman, black braveheart, ant-man, and a rebel stationed on Endor
7950X3D | Zotac 4090 AMP Extreme Airo | MSI MPG B650 Edge Wifi | 32GB Kingston Renegade RGB Z 6000 |  SSD: Kingston KC3000 2TB+Fury Renegade 2TB+Samung Evo 1TB |Lian Li O11 Dynamic Evo | Lian Li Galahad 360 V2 | Corsair HX1500i | Samsung Odyssey G9 Neo + Zephyrus G15
 

Offline deltamind

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 17
    • View Profile
Battlefield V
« Reply #48 on: 19 June 2018, 14:44 »
Battlefield 5 arată asemănător cu Battlefield 1, nu văd multe modificări la joc comparabile ca acum, restul va fi văzut odată ce jocul este oficial dezactivat.
 

Online oldshooterman

Battlefield V
« Reply #49 on: 21 August 2018, 00:15 »
« Last Edit: 21 August 2018, 00:23 by oldshooterman »
 

Offline Raziel01

Battlefield V
« Reply #50 on: 21 August 2018, 15:56 »
 

skyfallout

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Battlefield V
« Reply #51 on: 22 August 2018, 01:37 »
Are precomenzi slabe din cauza ca multi jucatori care detin console  nu l-au mai precomandat  fiindca  asteapta Red Dead Redemption 2,  Assassin's Creed Odyssey  si Black Ops 4, fiind o perioada aglomerata de jocuri.N-au mai precomandat nici din cauza esecurilor   Mass Effect Andromeda si Star Wars Battlefront 2 care au avut precomenzi uriase.
Nu cred sa fie neaparat din cauza introducerii femeilor in lupta pentru ca foarte putini jucatori au gandire conservatoare ,  desi intr-adevar fazele alea  cu bratul robotic si katana au fost cam prea penibile, alea  neavand ce sa caute intr-un joc cu WW2 si mai ales intr-un trailer care cica reda o batalie din frontul de vest. Trailerul in sine a fost oricum cam prost (dupa explica numarul masiv de dislike-uri) si din ce am vazut din gameplay, parca e mai orientat spre CoD. Altii au vazut ca pare a BF1 reskin. 
Sunt foarte multe cauze la mijloc,nu doar introducerea femeilor. 


O fi bine ca aceste precomenzi slabe reprezinta un dus rece pentru EA  care  merita pedepsita pentru ultimele lansari catastrofale, desi eu ma numar printre putinii care i-au dat precomanda fiind fan WW2, de aia si  sper sa nu ma dezamageasca. Vom vedea pe 6 septembrie la beta cum se va prezenta. Si Titanfall 2 parca a avut vanzari slabe, dar a fost per total un joc bun.
Eu zic ca o sa fie bun jocul  daca  e dezvoltat de tot aceeasi echipa de la DICE care a lucrat la BF1, avand un management ceva mai competent spre deosebire de echipa DICE care se ocupa de seria Star Wars Battlefront si care are un management ceva mai infect,  demonstrand asta si in  2015 si  in 2017.
 
 
Ma astept insa ca BFV sa nu sparga gura targului cum a facut-o Battlefield 1942 la vremea sa.
« Last Edit: 22 August 2018, 01:52 by skyfallout »
 

Offline Fallen

Battlefield V
« Reply #52 on: 22 August 2018, 11:26 »
Eu nu inteleg de ce nu ma prinde nici un Battlefield de la bc2 incoace.
In BC2 am 200 si ceva de ore, insa in 3/4 si 1 acumulat am maxim 15 ore. Nu stiu ce naiba, dar pur si simplu nu ma atrag.
Sa fie din cauza ca mi le-am cumparat tarziu si imi faceau matchmaking cu playeri de level 100+ ? :)).

Mi-am instalat 1 recent si l-am sters dupa cateva ore din cauza ca nu mai suportam. Nu stiam de unde se trage, luam numai one shot kill-uri, nu stiu ce naiba.
Si ca tot veni vorba. Vi-l cumparati? daca da, cum? prin origin access prime sau normal?

Chiar pare interesant origin access prime, si eu zic ca isi merita banii.
Pt 100e pe an, sa poti sa te joci Fifa, Nfs, BF5, Anthem, etc.. si toate astea cu tot cu season pass-uri, mi se pare foarte tare. Da, dupa un an nu le mai ai, dar aproape toate jocurile scoase de ei sunt AAA cu pret de 60E, asa ca din 2 jocuri ti-ai scos banii pe un an. Si acum pe bune, cine se mai joaca aceleasi jocuri, dupa 2 ani, mai ales ca ti se deblocheaza tot ce apare nou de la ei :D.
« Last Edit: 22 August 2018, 11:28 by Fallen »
O maşină cu volan pe dreapta ....
E ca o maşina cu volan pe stânga, dar pe dreapta.
 Gica Hagi
 

Online oldshooterman

Battlefield V
« Reply #53 on: 30 August 2018, 16:31 »
Lansarea Battlefield V a fost amanata pana pe 20 noiembrie, ca sa mai aiba timp pentru a finisa anumite aspecte (Ray Tracing?).
 

Offline Cylix

Battlefield V
« Reply #54 on: 31 August 2018, 09:38 »
Pe dracu,il amana deoarece  ar fi fost distrusi de lansarea RedDead 2 si noul Call of Duty. Crezi tu ca o luna e de ajuns sa mai faca ceva optimizari. Incearca sa mai salveze ceva din joc si din campania dezastroasa de marketing. Jocul se anunta a fi un fiasco gen Hardline sau titanfall2.

De la anuntul de amanare si pana acum au scazut actiunile EA cu -10% GG EA...

« Last Edit: 31 August 2018, 09:40 by Cylix »
7950X3D | Zotac 4090 AMP Extreme Airo | MSI MPG B650 Edge Wifi | 32GB Kingston Renegade RGB Z 6000 |  SSD: Kingston KC3000 2TB+Fury Renegade 2TB+Samung Evo 1TB |Lian Li O11 Dynamic Evo | Lian Li Galahad 360 V2 | Corsair HX1500i | Samsung Odyssey G9 Neo + Zephyrus G15
 

Offline slicker

Battlefield V
« Reply #55 on: 31 August 2018, 13:00 »
Titanfall 2 fiasco? e mai bun ca primul, de departe :)

Eu unul ma bucur ca toti handicapatii se arunca pe Shit of duty, mai scapam de lobotomizati in BF, nu-i bai, sper sa fie meciuri unde toti sunt joaca femei sa moara idiotii astia de sjw de ciuda.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline Cylix

Battlefield V
« Reply #56 on: 31 August 2018, 14:48 »
Da stiu, t2 e un joc bun, ma refeream ca a fost un fiasco campania de marketing la el, vanzari dezastroase.. De lobotomizati nu scapi nici cu antirabic, de la bf la bf au aparut tot mai multi si mai multi idioti. Nu am mai prins un meci decent in BF1 de un car de ani, teamplay e mort si ingropat.
7950X3D | Zotac 4090 AMP Extreme Airo | MSI MPG B650 Edge Wifi | 32GB Kingston Renegade RGB Z 6000 |  SSD: Kingston KC3000 2TB+Fury Renegade 2TB+Samung Evo 1TB |Lian Li O11 Dynamic Evo | Lian Li Galahad 360 V2 | Corsair HX1500i | Samsung Odyssey G9 Neo + Zephyrus G15
 

Offline Andu 2.0

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 1
    • View Profile
Battlefield V
« Reply #57 on: 31 August 2018, 16:24 »
Eu nu inteleg de ce nu ma prinde nici un Battlefield de la bc2 incoace.
In BC2 am 200 si ceva de ore, insa in 3/4 si 1 acumulat am maxim 15 ore. Nu stiu ce naiba, dar pur si simplu nu ma atrag.
Amen, brother.
Mai exista vreo modalitate de a juca BC 2 multiplayer?
 

skyfallout

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Battlefield V
« Reply #58 on: 31 August 2018, 23:53 »
Titanfall 2 fiasco? e mai bun ca primul, de departe :)

Eu unul ma bucur ca toti handicapatii se arunca pe Shit of duty, mai scapam de lobotomizati in BF, nu-i bai, sper sa fie meciuri unde toti sunt joaca femei sa moara idiotii astia de sjw de ciuda.
Ti-am dat like pentru Shit of Duty si Titanfall, dar l-am retras dupa aia pentru partea cu femeile.
Pentru ca istorie:
https://en.wikipedia.org/wiki/Women_in_World_War_II
Femeile n-au fost chiar atat de active pe front pe cat incearca jocul sa arate. 

Sper sa se faca servere in care sa fie strict caractere masculine unde sa ne jucam BF traditional ca-n vremurile bune    si servere strict pentru caractere feminine.
 
 

De la anuntul de amanare si pana acum au scazut actiunile EA cu -10% GG EA...
 
E un dus rece binevenit dupa petardele de Mass Effect Andromeda si Star Wars Battlefront 2. 
« Last Edit: 31 August 2018, 23:59 by skyfallout »
 

Offline Fallen

Battlefield V
« Reply #59 on: 01 September 2018, 10:48 »
Eu nu inteleg de ce nu ma prinde nici un Battlefield de la bc2 incoace.
In BC2 am 200 si ceva de ore, insa in 3/4 si 1 acumulat am maxim 15 ore. Nu stiu ce naiba, dar pur si simplu nu ma atrag.
Amen, brother.
Mai exista vreo modalitate de a juca BC 2 multiplayer?

Uite ca nu stiu. Am intrat acum cateva luni si am prins un meci, insa nu mai intelegeam nimic :D.
O maşină cu volan pe dreapta ....
E ca o maşina cu volan pe stânga, dar pe dreapta.
 Gica Hagi