Author Topic: [Vand] Sapphire RX580 4gb Nitro+, ID-cooling 240 AIO rgb, TT 3x120mm pack rgb  (Read 1638 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline rdragos

1. Sapphire RX 580 4GB Nitro+ -> 300 ron

(dupa update la Radeon bloatware edition 2020 da cateodata bsodul thread stuck in device driver, am atasat niste probe mai jos si sunt deschis la oricare alte teste. Erori nu are in occt de ex., problemele-s software.
Vine in cutia originala cu carticele si CD, stickere pe suruburi. Luata fara acte, sigilata, de pe olx. Personal habar n-am cum se mineaza, rog nu intrebati)

2. ID cooling Zoomflow 240 RGB -> 200 ron

(raceste un 1600x la 60c in full load cu profil silent in bios. Pachet complet, telecomanda, suporti pt alte socketuri, etc, dar nu mai am cutia aia cat o carcasa. Probabil ca mai e in garantie)

3. Thermaltake 12 riing RGB 3pack -> 150 ron

(modelul initial, fara software. Nu prea se aud in full load la 1500rpm, iar pt pretentiosi LN din controller le ia complet zgomotul)

Am facut deja upgrade, asa ca nu sunt interesat de schimburi.

Contact: PM
 

Offline rdragos

Sus
 

Offline rdragos

Valabil
 

Offline rdragos

Sus
 

Offline rdragos

Sus
 

Offline aimerudeseara

salut, la placa video ai incercat cu alt driver sa vezi daca face la fel? sau sa dezinstalezi complet driverul si sa il instalezi iar? asa pateam eu la a mea si s-a rezolvat cu penultimul driver.
 

Offline rdragos

Salut,

In linux n-are probleme. Interesant era sa mearga ultimul driver pentru ris, ceea ce versiunile mai vechi n-au decat pe vulkan.
Cel mai probabil e de la windowsul meu dar n-am rabdare acum de reinstall. Teoretic viitorul posesor n-ar trebui sa aiba belele, dar n-am cum sa confirm asta, de aici si pretul scazut.
 

Offline rdragos

Valabil
 

Offline rdragos

Dupa teste pe alt pc m-am convins ca placa video n-are probleme, e de la sistemul meu precum am banuit.

E curatata de praf si sta cuminte in cutie. Update pret: 400
 
The following users liked or thanked this post: aimerudeseara

Offline aimerudeseara

Placa video a ajuns la mine, m-am jucat aproximativ 10 15 minute pe ea și nu s-a întâmplat nimic, las un edit mai tarziu dupa cateva ore dar pare ok, mersi frumos
 

Offline rdragos

Sa o stapanesti cu placere!

2. ID cooling Zoomflow 240 RGB -> 200 ron
3. Thermaltake 12 riing RGB 3pack -> 150 ron

Valabile. Sunt curatate de praf si merg impecabil.
 

Offline rdragos

Sus
 

Offline rdragos

Topic Locked!