Author Topic: [Vand] Vand placa video AMD RX6800 16gb  (Read 1969 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline lyvyutzu

 
The following users liked or thanked this post: zappaf

Offline danielstk08

Vand placa video AMD RX6800 16gb
« Reply #16 on: 08 November 2023, 21:32 »
@eugennico , ori te prezinti cat mai rapid cu o solutie favorabila pentru amandoi, ori vei avea de suportat consecintele.
Am facut deja plangere la politie.
Esti om in toata firea.
Eu nu am nevoie de bani, ti-am platit un RTX 3070 si un RX 6800. Le vreau pe ambele functionale, nu una buna si una bibelou. Cu cea defecta nu am ce sa fac.
 
Cod reducere PC Garage - F22MM89J
 

Offline eugennico

  • Feedback Score: (2)
  • Jr. Member
  • Banned!
  • Posts: 56
  • Location: Oltenia
    • View Profile
Vand placa video AMD RX6800 16gb
« Reply #17 on: 09 November 2023, 04:33 »
@eugennico , ori te prezinti cat mai rapid cu o solutie favorabila pentru amandoi, ori vei avea de suportat consecintele.
Am facut deja plangere la politie.
Esti om in toata firea.
Eu nu am nevoie de bani, ti-am platit un RTX 3070 si un RX 6800. Le vreau pe ambele functionale, nu una buna si una bibelou. Cu cea defecta nu am ce sa fac.
 

Salut,
multumesc forumului ca am posibilitatea sa expun si eu situatia reala:

  1.
@eugennico , ori te prezinti cat mai rapid cu o solutie favorabila pentru amandoi, ori vei avea de suportat consecintele.
Am facut deja plangere la politie.
Esti om in toata firea.
Eu nu am nevoie de bani, ti-am platit un RTX 3070 si un RX 6800. Le vreau pe ambele functionale, nu una buna si una bibelou. Cu cea defecta nu am ce sa fac.
 

Salut,

Multumesc forumului ca am posibilitatea sa expun si eu situatia creata :

  1. am avut mai multe placi RX6800lei a vanzare pe olx toate s-au vandut fara nici o problema de functionare pot demonstara cu cei care le au cumparat si functioneaza perfect.

  2. Userul @danielstk08 a comandat 2 placi de la mine  de inceput a dorit 2buc RX6800 (1600lei la vanzare  ) apoi s-a razgandit  la una si a dorit un RTX3070 luat de la PC garage  unitate complecta cu factura pe numele meu (PC Gaming Centurion, Intel i5-10400F 2.9GHz, 16GB DDR4, 1TB SSD, MSI RTX 3070 8GB GDDR6...) 1800lei la vanzare pretul meu , intelegandu-ne  am cazut deacord la 3000lei ambele placile (ieftin si bun) au fost testate de mine personal un furmark totul ok fara artefacte cu temperaturi pe vram pana in max70grade placile avand sigilii pe suruburi neumblate nici macar pentu pasta termica sau paduri

  3. placile au ajuns la user Vineri in data de 26.10.2023 la user care le a testat si a spus ca sant ok confirmand pe whatsap cu testele in calculatoarele lui

  4. dupa 4zile pe data de 30.10,2023 ma contactat si mi-a spus ca are o problema cu placa RTX3070 ca placa merge in windows dar intrun joc se blocheaza , un ventilator merge mai incet bla bla...

  5. ca sa nu ma mai contrazic cu "imblanzitorul de placi video "  i-am spus ca mai am o singura placa RTX3070 alt model la 2000lei la vanzare ,daca doreste sa mi-o returneze si sa mi dea diferenta de pret sau cel mai bine sa vina personal 120km cu unitatea lui si s-o testeze la fata locului saptamana asta(eu fiind la spital la Fundeni internat pana pe data de marti 07.11.2023 pentru tratament am bilet de externare) in principiu fiind deacord , apoi sa vad ieri mesajele de pe forum ale " imblazitorului de placi' fara sa mai ma contacteze

 6. eu pot sa si ai repar placa sant electronist de meserie sa-i schimb vramul sau mosfetii ce voltaj io fi dat imblinzitorul doar daca plateste reparatia dar in situatia asta M-AM razgandit poate sa vina cu toata militia sa se planga si la "Sosoaca" nu eu sant de vina , A PRIMITO , A TESTAO mia trimis teste cu placa functionala , dat okk ca functioneaza nu am  nici o garantie cu el ,dupa 7 zile e prea tarziu l-am asteptat si a prins tupeu de borfas am avut toata deschiderea sa o rezolvam amiabil dar nu a dorit .

 Multumesc pentru intelegere

« Last Edit: 09 November 2023, 05:05 by eugennico »
 

Offline danielstk08

Vand placa video AMD RX6800 16gb
« Reply #18 on: 09 November 2023, 08:50 »
@eugennico , esti drept raspunzator pentru ceea ce vinzi. Marfa trebuie sa functioneze, nu 100 de ani, dar nici doua meciuri de CS 2 si apoi R.I.P. Eu am primit placa video de la un user de pe forum care era stabila in furmark, dar in orice alt test, cum este suporposition, dadea crash instant. Persoana mi-a schimbat placa dupa o doua saptamani. Pur si simplu nu am avut timp sa iau toate testele la mana. Si mie mi s-a intamplat chestia asta de doua ori in viata. Am inapoiat banii instant prima data, a doua oara am schimbat produsul cu unul identic. Intelege romaneste ca nici eu nu sunt absurd sa te anunt dupa o luna ca nu a mers X sau Y. Placa aia a fost vai mama ei de cand a ajuns, intelege cu vorba buna.
Si da, am asteptat dupa dumneata atata timp in speranta ca ma vei ajuta. De pe 01. 11 nu ai mai zis nimic si a ramas ca ma anunti cand sa vin.
Care dintre noi minte? Am toata conversatia pe what's app. Sa le mai spun la baieti, ca mi-ai zis sa rescriu bios-ul? Pai ce sunt eu, tech support?
Faptul ca tu imi ceri 500 de lei pentru o placa video mai slaba ca valoare e SF. E vorba de timp si bani pe care eu le pierd ca sa ajung la tine sa terminam odata "minunata tranzactie".
Imi ceri si 500 de lei, ma pui sa vin si 300 km dus-intors si tot tu nu mai dai nimic de pe 01. 11.
Fii OM! Atat am avut de zis.
« Last Edit: 09 November 2023, 08:54 by danielstk08 »
Cod reducere PC Garage - F22MM89J
 

Offline Ropittbul

Vand placa video AMD RX6800 16gb
« Reply #19 on: 09 November 2023, 09:08 »
Purtati-va ca adultii !

eugennico @ da-i banii inapoi , o sa vezi dupa daca a fost desfacuta , umblata etc > si eu am trimis placi si m am trezit dupa nu stiu cat timp cu scuze penibile legate de timp etc. Asta e . Data viitoare cheama la test nu pe online.

danielstk08 @ Se intampla la toata lumea din ambele sensuri . Placa la tine nu a mers . Poate la el a mers ! Nu mai conteaza . Ideea este ca in momentul in care ai primit placa instant trebuia sa o pui si sa o testezi . Nu dupa 1 zi nu dupa 365 ! Nu mai are sens eu sunt sigur ca iti returneaza banii si gata.

Vin sarbatorile ce ......


 

Offline danielstk08

Vand placa video AMD RX6800 16gb
« Reply #20 on: 09 November 2023, 09:08 »
Si inca ceva, AWB-ul ala de pe colet de ce e cu adresa de Bucuresti, dar trimis din sediul FAN Courier Olt?
Ca sa nu am de unde sa te gasesc? Fii om, ti-am mai zis.
Cod reducere PC Garage - F22MM89J
 
The following users liked or thanked this post: sasu22

Offline mudpie

  • Mister Congeniality
  • Global Moderator
  • Feedback Score: (24)
  • Old TR: 230 (100%)
  • Hero Member
  • ***
  • Posts: 1.406
  • Location: Bucuresti
  • Liked | Thanked: 201 times
    • View Profile
Vand placa video AMD RX6800 16gb
« Reply #21 on: 09 November 2023, 14:10 »
Am primit un report de la cineva care asteapta o "solutionare" din partea administratorilor/moderatorilor forumului.
Acest topic, si orice se va mai posta la condica de reclamatii, raman martori al situatiei existente.
Tranzactia s-a efectuat fix intre cele doua persoane implicate, fiecare are propria varianta asupra cazului, ele pot gasi sau nu o solutie. Daca nu, exista alte intrumente, si inteleg ca o sesizare la politie deja s-a facut.

Morala: alegeti cu atentie cu cine vreti sa colaborati, cereti teste amanuntite daca garantie nu se poate, testati produsul cu atentie imediat ce il primiti.
Women might be able to fake orgasms, but men can fake whole relationships.
 
The following users liked or thanked this post: SoniQ

Offline WGA

Vand placa video AMD RX6800 16gb
« Reply #22 on: 09 November 2023, 18:48 »
@danielstk08 e baiat serios, nu face treburi de genul !! Omul vrea sa fie totul corect cum e si normal !! Am cumparat “n” produse de la el, nici nu ii mai cer teste, etc.
Daca vreodata un produs a avut si cel mai mic defect mi l a prezentat sau daca am primit de la el ceva si a fost vreo problema descoperita pe parcurs m a rezolvat instant, fara scuze, fara aberatii !! Baiatul e serios si garantez pentru el, recent am cumparat cateva componente, merg brici!
Am placi de baza, placi video de la el cumparate de un an, doi si merg fara probleme si in ziua de azi. E printre singurii useri de la care pot cumpara fara teste, fara stres, cu garantia ca totul e ok.
 
The following users liked or thanked this post: alex11, marius_co, sasu22, ALΞX

Offline ALΞX

Vand placa video AMD RX6800 16gb
« Reply #23 on: 11 November 2023, 12:16 »
@eugennico daca erai bolnav si cu bun-simt precum pretinzi ca esti, n-ai fi facut niciodata asa ceva. In primul rand, ce-s cu afirmatiile acestea? Te citez:

Quote
eu pot sa si ai repar placa sant electronist de meserie sa-i schimb vramul sau mosfetii ce voltaj io fi dat imblinzitorul
- Tu doar incerci sa bagi gunoiul sub pres si cam atat. Pe principiul "Lasa ba, ca merge si asa."

Reiese faptul ca esti arogant si ca nu te pricepi absolut deloc sa testezi produsele. Tu nici nu stiai in ce conditie se afla placa respectiva inainte de-a o vinde. Ai testat cu furmark superficial cateva minute, setarile default si aia a fost cel mai probabil. Minti de ingheata apele. Ai timp de stat pe forum, insa de solutionat cazul nu.

Sper ca organele de lege sa-si faca treaba.

Si eu girez cu imaginea pentru @danielstk08, am avut vreo 2 tranzactii in trecut si de fiecare data totul a fost extrem de transparent si fara probleme. Plata in avans, comunicare rapida, totul pus la punct. Este un baiat foarte serios, deja cunoscut pe toate forumurile din acest segment.
 
The following users liked or thanked this post: danielstk08

Offline eugennico

  • Feedback Score: (2)
  • Jr. Member
  • Banned!
  • Posts: 56
  • Location: Oltenia
    • View Profile
Vand placa video AMD RX6800 16gb
« Reply #24 on: 11 November 2023, 12:41 »
Ba frate proasta natie e pe forumul asta de cacanari , eu am descurtat-o cu omul azi vine la mine sa mai ia niste placi si voi o tot lalaiti ,ce plm are awbul el a facut comanda pe OLX de la bucuresti nu eu ,iar bani inapoi nu ia vrut a dorit alta placa RTX care e putin mai scumpa si am descurcat-o dar v-am spus ca eu i am dat-o functionala si mia confirmat ca mers acuma fierul mai pica cad ele de noi am patito eu cu mai multe placi am vandut peste 100buc fara retur sau probleme placa a fost sigilata neumblata a picat asta e o reparam pe mine ma deranjat ca a scris pe forum fara sa ma sune inainte si va dat voua de comentat ca saraciile ....
« Last Edit: 11 November 2023, 12:43 by eugennico »
 

Offline ALΞX

Vand placa video AMD RX6800 16gb
« Reply #25 on: 11 November 2023, 13:48 »
Si mesajele de pe whatsapp, conversatia amiabila purtata inainte? :)) Doar cand a intrat morcovul ai inceput sa te implici in solutionarea problemei. Era necesara doar o plangere la politie si sa fi tras de maneca de comunitate. Din nou repet, incerci sa ascunzi un caracter murdar. Macar acum stim cu cine avem de-a face. Crezi ca suntem prosti si ne-am nascut ieri sau ce?
 
The following users liked or thanked this post: sasu22, danielstk08

Offline mudpie

  • Mister Congeniality
  • Global Moderator
  • Feedback Score: (24)
  • Old TR: 230 (100%)
  • Hero Member
  • ***
  • Posts: 1.406
  • Location: Bucuresti
  • Liked | Thanked: 201 times
    • View Profile
Vand placa video AMD RX6800 16gb
« Reply #26 on: 11 November 2023, 18:48 »
Ba frate proasta natie e pe forumul asta de cacanari

Pare ca a venit momentul sa ne luam la revedere.
Women might be able to fake orgasms, but men can fake whole relationships.
 
The following users liked or thanked this post: darkgoro, sasu22, lyvyutzu, danielstk08, SoniQ, ftw669, Masterul89