Author Topic: Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara  (Read 51813 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Merlin

  • Feedback Score: (3)
  • Old TR: 76 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 213
  • Location: Bucharest
  • Liked | Thanked: 14 times
  • Live the best life you want!
    • View Profile
Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #105 on: 18 July 2018, 16:10 »
https://hotelcapitol.ro/meniu-pranz/

Merita incercat daca sunteti in trecere, nu e nimic special, dar la 27 lei cat este meniul ....

La tao mai este decent, s-a facut 29 ron si acolo.

Cel din vitan eat all you can chinezesc (care rupea orice din pct meu de vedere) nu mai este din pacate...
A nostalgic member of CG Forum since 2000....
 

Offline AlexU

Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #106 on: 18 July 2018, 16:53 »
Meamă ce poftă am de un souvlaki de la Vian - Constanța 🤩
Nu cred că mai ajung anul ăsta, poate încerc zilele astea ceva de la Spartan.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Offline mudpie

  • Mister Congeniality
  • Global Moderator
  • Feedback Score: (24)
  • Old TR: 230 (100%)
  • Hero Member
  • ***
  • Posts: 1.406
  • Location: Bucuresti
  • Liked | Thanked: 201 times
    • View Profile
Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #107 on: 18 July 2018, 18:49 »
https://hotelcapitol.ro/meniu-pranz/

Merita incercat daca sunteti in trecere, nu e nimic special, dar la 27 lei cat este meniul ....

La tao mai este decent, s-a facut 29 ron si acolo.

Cel din vitan eat all you can chinezesc (care rupea orice din pct meu de vedere) nu mai este din pacate...

Nu stiu ce intelegi tu prin special, dar chiar au mancare foarte buna la Capitol, supe, salate, feluri principale, deserturi, paine de casa, toate la discretie. Calitatea este foarte buna, cantitatea... all you can eat.
Si acum ma gandesc la supa chinezeasca de ciuperci din zilele cu tema asiatica :)
Women might be able to fake orgasms, but men can fake whole relationships.
 

Offline Bobstar

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 13
  • Location: Focsani
  • Old TR 131 (100%)
    • View Profile
Arguing on the internet is like running in the special olympics - even if you win, you're still retarded.
 

Offline Adi

Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #109 on: 18 July 2018, 19:33 »
Ai auzit prost si tarziu cu doar 2 luni. Nu a fost de la saorma, ca altfel mureau mai multi, nu doar unul.
 

Offline Merlin

  • Feedback Score: (3)
  • Old TR: 76 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 213
  • Location: Bucharest
  • Liked | Thanked: 14 times
  • Live the best life you want!
    • View Profile
Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #110 on: 18 July 2018, 23:33 »
https://hotelcapitol.ro/meniu-pranz/

Merita incercat daca sunteti in trecere, nu e nimic special, dar la 27 lei cat este meniul ....

La tao mai este decent, s-a facut 29 ron si acolo.

Cel din vitan eat all you can chinezesc (care rupea orice din pct meu de vedere) nu mai este din pacate...

Nu stiu ce intelegi tu prin special, dar chiar au mancare foarte buna la Capitol, supe, salate, feluri principale, deserturi, paine de casa, toate la discretie. Calitatea este foarte buna, cantitatea... all you can eat.
Si acum ma gandesc la supa chinezeasca de ciuperci din zilele cu tema asiatica :)

Mai special, adica oriental...nu stiam ca este si cu tematica, bine de stiut ;)
A nostalgic member of CG Forum since 2000....
 

Offline Grim Reaper

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 60 (100%)
  • Newbie
  • Posts: 2
    • View Profile
Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #111 on: 06 August 2018, 17:02 »
FYI s-a redeschis la Genin
 

Offline Frost

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 7
    • View Profile
Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #112 on: 07 August 2018, 11:59 »
Meamă ce poftă am de un souvlaki de la Vian - Constanța 🤩

Vesti proaste, s-a desfiintat
 

Offline AlexU

Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #113 on: 07 August 2018, 12:24 »
Nooooooooes, de ce? Era singurul motiv pentru care mergeam la mare. :))
 

Offline baltzatu

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 5
  • Location: Bucureşti
    • View Profile
Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #114 on: 07 August 2018, 14:51 »
Salutare.

Am luat azi un gyros de la Dionysos, în Victoriei. Am aşteptat şapte minute după el. Nimic deosebit: puiul - prea uscat, cartofii - idem (în fine, măcar nu erau din ăia congelaţi). Livrează şi acasă, cred (cât am stat acolo, a venit un amărât cu geanta de uber eats în cârcă). Primeşti destul de multă mâncare, da' nimic wow. 24 de lei porţia.

Au şi burgeri, şi souvlaki/halloumi/alte trăsnăi greceşti, dar prima experienţă nu mă-ndeamnă la o revenire în curând.

Burgeria Ştirbei: la început au fost excelenţi, actualmente sunt doar decenţi. Preţuri OK (22-26 lei o porţie burger + cartofi, 18 lei o porţie burger vegetal + cartofi (fac şi de post), 20 lei o porţie burger de pui + cartofi - ăsta chiar nu mi-a plăcut).

Haleala mai trăieşte? Ultimele două dăţi când am trecut pe-acolo părea a fi închisă definitiv.
Moo... or something...
 

Offline mudpie

  • Mister Congeniality
  • Global Moderator
  • Feedback Score: (24)
  • Old TR: 230 (100%)
  • Hero Member
  • ***
  • Posts: 1.406
  • Location: Bucuresti
  • Liked | Thanked: 201 times
    • View Profile
Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #115 on: 07 August 2018, 16:05 »
http://www.lahaleala.ro/index.html

"Site suspendat pentru neplata"

Probabil ca nu mai traieste. Se pare ca antreprenorul intergalactic Razvan, aka Suculenta si Savoare, a dat-o-n nas.
Macar a fost frumos din partea lui ca a anuntat inchiderea, sa nu bata fraierii drumul degeaba. Not.
Women might be able to fake orgasms, but men can fake whole relationships.
 

Offline weeppi

Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #116 on: 07 August 2018, 23:43 »
Am fost aseară la "La Haleală" (nu mai fusesem cred că de mai bine de 6 luni) și.. nu mai e ca altădată. Am fost singurii doi clienți într-un inverval de 30 de minute, lipii in-house lipsă (nu că m-ar fi deranjat prea tare, dar chiar și alea "tip" au fost uscate a.î. se rupeau când le înfășurai), cantitatea pare că a scăzut. Nu m-a impresionat cu nimic și tind să cred că raportul calitate/preț e deja defavorabil cumpărătorului. Păcat, păcat..
http://www.lahaleala.ro/index.html

"Site suspendat pentru neplata"

Probabil ca nu mai traieste. Se pare ca antreprenorul intergalactic Razvan, aka Suculenta si Savoare, a dat-o-n nas.
Macar a fost frumos din partea lui ca a anuntat inchiderea, sa nu bata fraierii drumul degeaba. Not.
QED.

Am să merg special zilele astea pe acolo să mă conving.
 

Offline Vladutz22

Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #117 on: 08 August 2018, 11:18 »
Fiind client de 10 ani La Haleala merg saptamanal si recomand ca in aceasta perioada sa mergeti dupa ora 13 si sa sunati inainte la 0721332211 Razvan si sa vedeti daca totul este ok.

Nu au dat faliment si este pacat sa nu ii sustinem avand in vedere ce au facut ptr shaworma din RO :)
 

Offline baltzatu

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 5
  • Location: Bucureşti
    • View Profile
Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #118 on: 08 August 2018, 12:16 »
Am întrebat ca fapt divers, că mi-e totuna dacă se-nchide sau nu. Am renunţat să mai cumpăr de la ei acum trei ani, când am primit trei clătite din patru "încercări".

Prefer Presto Doner, că oferă calitate decentă şi cantitate constantă, plus că se corectează: au greşit o tranşă, i-am criticat, m-au sunat şi mi-au oferit o reducere de 20% - următoarele comenzi au fost cum trebuie. Başca livrare la botu' calului şi facilitate de plată cu cardul (POS mobil).
Moo... or something...
 

Offline cmay

  • Global Moderator
  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 6 (100%)
  • Full Member
  • ***
  • Posts: 139
  • Location: Bucuresti
  • Liked | Thanked: 4 times
  • Transsektoral
    • View Profile
Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #119 on: 08 August 2018, 23:16 »
Nu mai calc toata viata mea la dristorul de la Tineretului. Am stat acum si m-am gandit ca mai bine ma duceam pana la gara la H decat la astia care sunt mai aproape.

Teoretic, la gara sunt cei mai multi homeless, tigani si toata fauna vestita. Practic, de cate ori am fost in trecut n-am avut o singura problema in zona aia. In schimb la astia la tineretului, acum juma de ora era o coada cat toata locatia si nu era un roman frate, eram singur. In rest, numai tigani ordinari care nici intre nu se respecta macar, se bagau unii in fata altora cu telefonul la ureche, tipau ca toti dracii la shaormarii aia care la randul lor tipau sa nu care cumva sa le scada valoarea sau ce mama naibii or gandi ei. Nu-mi aduc aminte sa ma fi simtit mai frustrat ca acum vreodata din cauza astora.

Am criticat atat ca la H nu poarta manusi, ca pun mana pe bani etc, dar astia s-ar putea sa bage mana prin alte parti ferite de soare. Ma scuzati daca e un pic offtopic, dar m-am enervat rau de tot, sper sa conving tot mai multi sa nu mai mearga vreodata la astia. Au deschis mega imageul ala mare la blocul cu bulina, daca n-am ce sa mananc, ma duc si iau doua paini cu salam, muncitor pe santier ma numesc.