Author Topic: MAD MAX (2024)  (Read 403 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

peacemaker

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
MAD MAX (2024)
« on: 01 December 2023, 12:20 »
Gata, avem și primul Mad Max feminist!

« Last Edit: 01 December 2023, 12:24 by peacemaker »
 

Offline duke_zz

MAD MAX (2024)
« Reply #1 on: 02 December 2023, 21:13 »
ai si fallout-ul feminist :D

what's next?
 

Offline Ciocanul

MAD MAX (2024)
« Reply #2 on: 02 December 2023, 21:21 »
Pare a fi un prequel despre Furiosa. Sigur o sa fie muzica buna si o sa zboare masini prin aer, de abia astept !
 

Offline taxon

Art. 30 – Libertatea de exprimare
(2) Cenzura de orice fel este interzisa.
 

Offline Hideyoshi

MAD MAX (2024)
« Reply #4 on: 03 December 2023, 13:49 »
abea astept un film despre Hitler cu o negresa lesbianca ... in alta ordine de idei ... pana la urma filmul e despre Furiosa ... plm ... e cu femei :) ... aia e ... la Fallout da ... nu ma asteptam
 

peacemaker

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
MAD MAX (2024)
« Reply #5 on: 03 December 2023, 16:01 »
Pare a fi un prequel despre Furiosa. Sigur o sa fie muzica buna si o sa zboare masini prin aer, de abia astept !

Nu-i cu Charlize Theron, deci e pierdere de timp. De altfel, o sa fie CGI la greu, mult mai mult decat in Mad Max Fury Road care n-a avut simplitatea, ingeniozitatea si decorul din Mad Max 2, dar a fost acceptabil pentru o cursa nebuna la cinema 4Dx.
Pe langa faptul ca nu-i cu Charlize Teron, de parca nu putea sa joace ea si sa o intinereasca sau sa o machieze ca sa arate ca la 20 ani.
Eventual, sa aflam ce naiba s-a intamplat cu personajul original Max, sa-l cheme odata pe Mel Gibson pentru un cameo memorabil , si sa aflam daca Max cel nou jucat de Tom Hardy de nu e cumva copilul primitiv din Mad Max 2.

Ea este actrita care o va juca pe tanara Furiosa. Recent, a jucat-o pe printesa Peach din filmul animat Mario. Nu judec dupa aparente, dar.....vizionare placuta daca ti se pare ok ca cineva care se imbraca glamour-ish  sa o joace pe un personaj dur ca Furiosa, chiar si la tineretea ei.   Charlize Teron era numai potrivita pentru rolul asta.

https://www.google.com/search?sca_esv=587470601&q=Anya+Taylor-Joy&stick=H4sIAAAAAAAAAONgFuLVT9c3NCzMNStLq8rKUIJwk8qT80wLs9O1hLKTrfTTMnNywYRVcmJxySJWfse8ykSFkMTKnPwiXa_8yh2sjAD5mSh1SQAAAA&tbm=isch&source=lnms&sa=X&ved=2ahUKEwjs4unMtvOCAxU60gIHHZViB0wQ0pQJegQIDhAB&biw=2560&bih=1283&dpr=1.5#imgrc=unmKbf-VCEHGwM

ai si fallout-ul feminist :D

what's next?

M-am exprimat gresit.Sorry, nu vreau sa se creada ca sunt misogin. Ca daca e sa vorbim de feminism, putem merge pana la Lara Croft. Mi-au placut jocurile Tomb Raider, mi-a placut sa joc in cateva jocuri cu un personaj feminin.

Doar ca tot ce inseamna valul patru de feminism/progresism din 2012 incoace presupune mediocritate.

Sa piarda George Miller aproape 10 ani ca sa scoata mediocritatea asta.........si pe mediocritatea de Three Thousand Years of Longing. E clar ca nu mai poate sa scoata ceva la nivelul lui Mad Max 2.
 
« Last Edit: 03 December 2023, 16:15 by peacemaker »
 

Offline ericmario

MAD MAX (2024)
« Reply #6 on: 13 December 2023, 21:24 »
 
Mi-au placut jocurile Tomb Raider, mi-a placut sa joc in cateva jocuri cu un personaj feminin.

 
Resident Evil!  ;)
"When seagulls follow the trawler it is because they think sardines will be thrown into the sea" - Eric Cantona.