Author Topic: Ultimul serial vazut  (Read 207978 times)

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #1005 on: 28 February 2022, 19:09 »
atâta vreme cât joacă Morena Baccarin.  ;D

Singurul motiv pt care m-ash uita la serialul ala. Deci ... merita? ;)
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #1006 on: 28 February 2022, 19:33 »
Păi eu am zis că de asta mă uit. :D
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #1007 on: 01 March 2022, 06:40 »
1883. Am asteptat sa se termine sez 1 ca sa incep sa-l vad.

Ep 1.  E cam plin de clisee dar nu e suparator. Place.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #1008 on: 01 March 2022, 08:28 »
Mda, e tanti asta care tot povestește, dar în rest mie mi-a, plăcut. Mult.
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #1009 on: 01 March 2022, 18:28 »
Imi place nararea lu' tanti. Aduce "autenticitate" prin ceea ce spune si accent, da mai mult sens imaginilor si in general, sper, sa prezinte si prin asta evolutia personajului. Pentru mine e chiar unul din plusuri, cel putin in primele 2 episoade. Poate mai tarziu devaine enervanta dar deocamdata, parerea mea, se potriveste. In plus tanti e misto rau, sper sa o mai vad :D
Si daca nu ma insel nararea se reduce la primele minute inainte de generic, sa-i spunem "intro".
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline droopy_ro

Ultimul serial vazut
« Reply #1010 on: 20 March 2022, 01:23 »
M-am apucat de Reacher. https://www.imdb.com/title/tt9288030/
Mi-au placut si filmele dar dupa doua episoade, serialul pare mai bun. De abia astept sa vad si restul. Actorii par bine pe rol, imi place cum e filmat, muzica si locatia(imi aduce aminte de Justified). Si pana acum nu exagereaza cu PC/SJW.
 

Offline Merlin

  • Feedback Score: (3)
  • Old TR: 76 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 213
  • Location: Bucharest
  • Liked | Thanked: 14 times
  • Live the best life you want!
    • View Profile
Ultimul serial vazut
« Reply #1011 on: 21 March 2022, 10:43 »
M-am apucat si eu de https://www.imdb.com/title/tt12026710/ . Pana acum ne-a prins mult de tot, am ajuns la ep 6, i-as da un 7.5-8 . Nu inteleg totusi nota de pe imdb, probabil ca sfarsitul este lame, dar ce conteaza, chiar te tine strans legat de ecran, cum nu au mai facut-o multe, daca nu stai sa te gandesti "la sfarsit". Un hidden gem, as putea zice ;)
A nostalgic member of CG Forum since 2000....
 

Offline Dundee

Ultimul serial vazut
« Reply #1012 on: 24 March 2022, 17:31 »
M-am uitat la primul episod din Halo, ce tocmai a aparut
Nu am incercat jocurile, asa ca nu pot sa zic cat de fidel e. Nici nu stiu daca e pe bazat pe joc, sau pe carti (daca exista).

Prima impresie e de generic SF show. Actori noname, production quality acceptabil, actiuni ale personajelor sub semnul intrebarii. Ramane sa vedem in continuare cum se prezinta.
 

Offline Hideyoshi

Ultimul serial vazut
« Reply #1013 on: 24 March 2022, 17:55 »
Sezonul 5 din Last Kingdom - 8/10 deocamdata (nu l-am terminat). Daca v-a placut seria in general ... o sa va placa sigur si asta.

Post Merge: 24 March 2022, 17:59
M-am uitat la primul episod din Halo, ce tocmai a aparut
Nu am incercat jocurile, asa ca nu pot sa zic cat de fidel e. Nici nu stiu daca e pe bazat pe joc, sau pe carti (daca exista).

Prima impresie e de generic SF show. Actori noname, production quality acceptabil, actiuni ale personajelor sub semnul intrebarii. Ramane sa vedem in continuare cum se prezinta.

Pablo Schreiber nu e chiar no-name ... restul ... sa zicem. Apropos ... eu nu inteleg sistemul de notare de pe imdb. Nota e 6.4 iar primul episod (unicul de altfel) are 7.8. Probabil sunt unii care dau note ca sa se afle in treaba.
« Last Edit: 24 March 2022, 17:59 by Hideyoshi »
 

Offline Dundee

Ultimul serial vazut
« Reply #1014 on: 24 March 2022, 20:18 »
Quote from: Hideyoshi
Pablo Schreiber nu e chiar no-name ... restul ... sa zicem. Apropos ... eu nu inteleg sistemul de notare de pe imdb. Nota e 6.4 iar primul episod (unicul de altfel) are 7.8. Probabil sunt unii care dau note ca sa se afle in treaba.

Pff, nu stiu de ce nu l-am recunoscut, ca doar am vazut American Gods :D
 

Online Ransom

Ultimul serial vazut
« Reply #1015 on: 25 March 2022, 08:32 »
Hai ma ca Pablo Schreiber nu e vechi.. a jucat si in The Wire!
Halo ep1. 7/10. N-am idee cu ce se manca jocul Halo asa ca pentru mine a fost ok primul episod.
 

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #1016 on: 26 March 2022, 09:16 »
Văzut și io primul episod din Halo.
N-am jucat jocul așa că l-am luat ca un SF.
Nu prea sunt impresionat, efecte cam la limita decenței, pâr-poc p'ici p'colo, oameni răi, Spartan bun (din cauză de artefact), Aliens conduși de o tanti Human, copila supraviețuitoare, destule femei și culori ca să bifeze și asta.

În fine, e doar primul episod, e SF, aștept continuarea. :)
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 
The following users liked or thanked this post: Cylix

Offline oldshooterman

Ultimul serial vazut
« Reply #1017 on: 28 March 2022, 15:53 »
Serialul Halo e in primul rand pentru fanii jocurilor (seriei). E comestibil si pentru restul, dar pentru fani e de top. Povestea e esentiala si e de talia celei din Mass Effect.
L-am asteptat mai mult de 10 ani. Ar fi fost de preferat o serie pentru cinema cu buget mare, de genul Star Wars, dar risca un esec pe plan financiar din cauza publicului cu gusturi foarte diferite.
 

Offline Cylix

Ultimul serial vazut
« Reply #1018 on: 30 March 2022, 17:58 »
Mda, destul de slabut Halo, m-am asteptat la mai mult. Inceput ok, gore destul, dupa primele 20 de min din pacate o da in woke shit tipic Hollywood. Il pun pe pauza si astept mai multe episoade sa ii mai dau o sansa cu toate ca cei ce au avut sansa sa vada preview la episodul 2 sunt si mai dezamagiti de serial  dupa ce l-au vizionat.
7950X3D | Zotac 4090 AMP Extreme Airo | MSI MPG B650 Edge Wifi | 32GB Kingston Renegade RGB Z 6000 |  SSD: Kingston KC3000 2TB+Fury Renegade 2TB+Samung Evo 1TB |Lian Li O11 Dynamic Evo | Lian Li Galahad 360 V2 | Corsair HX1500i | Samsung Odyssey G9 Neo + Zephyrus G15
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #1019 on: 30 March 2022, 18:02 »
Partea woke a fost cam prea fortata. Dar per total ok.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste