Author Topic: Ultimul serial vazut  (Read 207996 times)

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Offline oldshooterman

Ultimul serial vazut
« Reply #1065 on: 27 May 2022, 16:19 »
N-am jucat niciun joc, habar n-am despre ce-i vorba in universul Halo...
Povestea din Universul HALO e extrem de interesanta, avand unele asemanari cu cea din Universul Mass Effect, dar e mult mai complicata. In sezonul 1 inca nu s-au apropiat de esenta povestii, care va fi dezvaluita doar in sezonul 2. Inca nici un personaj din film n-are idee despre ce-i vorba. Sezonul 1 e un "Prequel" (daca ne luam dupa cronologia jocurilor).
« Last Edit: 27 May 2022, 16:21 by oldshooterman »
 

Offline Cylix

Ultimul serial vazut
« Reply #1066 on: 27 May 2022, 20:57 »
Bai la Halo am adormit de 2 ori, la ep 2 si 3 si nici nu eram obosit :D. Asta spune multe..serial sf de duzina, nu are nimic de a face cu Halo. Sper sa nu mai vedem alt sezon :D.

@slicker, old are gusturile unui pustan de 10 ani, e normal sa ii placa, dupa cum e topit si dupa cyberpunk, alta mizerie cu prea mult hype.
7950X3D | Zotac 4090 AMP Extreme Airo | MSI MPG B650 Edge Wifi | 32GB Kingston Renegade RGB Z 6000 |  SSD: Kingston KC3000 2TB+Fury Renegade 2TB+Samung Evo 1TB |Lian Li O11 Dynamic Evo | Lian Li Galahad 360 V2 | Corsair HX1500i | Samsung Odyssey G9 Neo + Zephyrus G15
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #1067 on: 27 May 2022, 22:40 »
Tin minte cand a dat 10 unei mizerii chinezesti :D
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline croocodillul

Ultimul serial vazut
« Reply #1068 on: 28 May 2022, 00:26 »
Nefiind la curent cu jocul am zis ca nu inteleg eu ceva, insa pare-se ca nu e de la mine problema cu Halo. Doua trei faze bune, insa per total e la nivelul de "rebut".
 

Offline oldshooterman

Ultimul serial vazut
« Reply #1069 on: 28 May 2022, 03:59 »
Bai la Halo am adormit de 2 ori, la ep 2 si 3 si nici nu eram obosit :D. Asta spune multe..serial sf de duzina, nu are nimic de a face cu Halo. Sper sa nu mai vedem alt sezon :D.

@slicker, old are gusturile unui pustan de 10 ani, e normal sa ii placa, dupa cum e topit si dupa cyberpunk, alta mizerie cu prea mult hype.
Incerci sa-ti dai singur valoare, nimic surprinzator.
Si eu sper sa nu mai "vedeti" sezonul 2, care se face pentru mine si pentru restul la care le place.
 

Offline slicker

Ultimul serial vazut
« Reply #1070 on: 28 May 2022, 20:54 »
E ok sa iti placa. Dar de aici pana la "wowowyayyoaoa moama ce serial bengos" cum ai postat initial, e cale foarte lunga. Exact cum a zis si Bure, nu e nici la bal, nici la spital. Dar el nu a jucat nimic din universul asta. Pentru unul care este la curent cu Lore-ul, serialul este o abominatie de duzina, la acelasi nivel cu Discovery, Picard si Fundatia.

Un serial e the shit cand nu stai pe FF 3 sferturi din fiecare episod sau nu adormi ca cyclix :)


In alta ordine de idei, sunt deja gata 2 episoade din Kenobi. Asteptam pentru binge sau e si asta de vazut pe FF, s-a incumetat cineva?
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline croocodillul

Ultimul serial vazut
« Reply #1071 on: 28 May 2022, 20:59 »
Am vazut eu doua episoade, ma scosese din sarite basitul de Boba, reușește cumva si asta sa imi dea acelasi sentiment. Cam slaba prestatia actorilor dpmdv.
 

Offline Dundee

Ultimul serial vazut
« Reply #1072 on: 28 May 2022, 23:38 »
Am vazut si eu primele 2. Merge. Nu e la nivelul lui Mandalorian, dar e la inceput.
 

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #1073 on: 28 May 2022, 23:44 »
Da, primele două episoade comestibile.
Să vedem mai departe.

Cu toate că mă cam calcă pe bătături inchizitoarea aia da' deocamdată suport. :D
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Offline Dundee

Ultimul serial vazut
« Reply #1074 on: 29 May 2022, 01:06 »
Da, la fel si pe mine. Sper sa-i dea in freza mai incolo :))

Am terminat si S3 din LDR. Prima jumate nu prea impresioneaza cu ceva, devine mai bun insa dupa, culminand cu Jibaro, care e o combinatie excelenta de arta si wtf. Dar tot Beyond the Aquila rift ramane, pentru mine, cel mai bun din toata seria.
 

Offline Cylix

Ultimul serial vazut
« Reply #1075 on: 29 May 2022, 20:57 »
Kenobi îl las ptr binge, are doar 6 ep oricum.

Lincoln lawer pe netflix. E ok, nu la nivelul filmului dar poate fi vizionat,  fiind de același autor ca Bosch si fiind si frati vitregi,  m-as bucura de un crossover dar nu cred ca se pupa Netflix cu Amazon
7950X3D | Zotac 4090 AMP Extreme Airo | MSI MPG B650 Edge Wifi | 32GB Kingston Renegade RGB Z 6000 |  SSD: Kingston KC3000 2TB+Fury Renegade 2TB+Samung Evo 1TB |Lian Li O11 Dynamic Evo | Lian Li Galahad 360 V2 | Corsair HX1500i | Samsung Odyssey G9 Neo + Zephyrus G15
 

Offline Hideyoshi

Ultimul serial vazut
« Reply #1076 on: 29 May 2022, 23:05 »
Da, primele două episoade comestibile.
Să vedem mai departe.

Cu toate că mă cam calcă pe bătături inchizitoarea aia da' deocamdată suport. :D

E comestibil ... da ... dar tot asa pentru copii mici e facut. Secventa aia din padure, ep. 1, cand o fugaresc mercenarii pe aia mica e demna de Teletubbies. Am vazut scene similare mult mai thrilling in Ben10 ffs. Asta e ... Disney nu-s in stare sa faca ceva gritty. Nu pot sa ma abtin sa ma intreb cum ar fi aratat oare universul SW daca era cumparat de altii ... DreamWorks sau Sony spre exemplu.

Post Merge: 30 May 2022, 10:28
revin si cu o nota dupa episodul 2 - 6/10 - infantil
« Last Edit: 30 May 2022, 10:28 by Hideyoshi »
 
The following users liked or thanked this post: slicker

Offline croocodillul

Ultimul serial vazut
« Reply #1077 on: 30 May 2022, 17:35 »
Disney e pe fimul ala cu "nu neapărat manele da' ceva sa placa la toată lumea" ...

De asta ziceam ca-mi aduce grav aminte de Boba, ca-i penibil in cateva situații.
 

Offline slicker

Ultimul serial vazut
« Reply #1078 on: 31 May 2022, 00:02 »
Da na am pus botu' am vazut si eu primele 2 episoade.

Copilul din mine, ala fumat zice nais, gg.
Adultul aproape a sters cu Shift-Delete dupa scena de chase din padure. Cel mai mult mi-a placut fix intro-ul, atacul clonelor la templu. Goosbumps. In rest, aproape ca imi place de Leia, un copilas foarte bine "impamantat" aduce a Leia din seria originala, rebela, agitata. Mi-a cazut moaca cand l-am vazut pe Flea lmao.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline Dundee

Ultimul serial vazut
« Reply #1079 on: 04 June 2022, 00:25 »
Sezonu' 3 din The Boys a inceput puternic. Me gusta.
Si Antony Starr joaca demential.