Author Topic: Ultimul serial vazut  (Read 208050 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Online taxon

Ultimul serial vazut
« Reply #1290 on: 31 May 2023, 14:14 »
am inteles ca este un mare fotbalist (nu il cunosteam, nu sunt microbist)

A fost un (sa zicem mare) fotbalist francez, dar habar n-aveam ca are si stofa de actor. Asa ca multumesc pentru hint, o sa caut sa il vad si eu.

Intre timp, eu am reusit sa termin seria 1 din The Sniffer
Ideea e interesanta, actorii destul de OK, actritele superbe (ei, nu chiar toate-toate, doar alea care trebuie :) ), numai regia scirtiie pe ici si colo.
Sper sa gasesc la biblioteca si restul seriilor (desi se pot vedea si pe unele site-uri "cu subtitrari").

Iar actorul principal, Kirill Käro, mi-a adus aminte ca l-am mai vazut in alt serial fain, sefeu recomandat cindva si undeva cred ca de insusi burebista:
Luchshe, chem lyudi
Pe care vi-l recomand si eu.


« Last Edit: 31 May 2023, 14:24 by taxon »
Art. 30 – Libertatea de exprimare
(2) Cenzura de orice fel este interzisa.
 
The following users liked or thanked this post: burebista

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #1291 on: 31 May 2023, 14:46 »
Multam' pentru Sniffer ala, la o prima vedere pare interesant. Sa vad daca-l gasesc cu Kodi pe undeva. :)

Aseara m-am apucat de The Knicks. Vazut primul episod, viata unui chirurg alb (a aparut si unul negru si probabil si despre asistenta o sa fie vorba) intr-un spital din anii 1900.
Clive Owen. Promite serialul, sa vad cum decurge mai departe.
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Offline Hideyoshi

Ultimul serial vazut
« Reply #1292 on: 31 May 2023, 15:59 »
Barry - https://www.imdb.com/title/tt5348176/?ref_=nv_sr_srsg_0_tt_3_nm_5_q_Barry .... 9/10 ... cine nu l-a vazut sa puna mana  ;)
 
The following users liked or thanked this post: astateofmind

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #1293 on: 31 May 2023, 20:14 »
Are 4 sezoane. N-ai cum să-l ratezi. :D
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Offline Merlin

  • Feedback Score: (3)
  • Old TR: 76 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 213
  • Location: Bucharest
  • Liked | Thanked: 14 times
  • Live the best life you want!
    • View Profile
Ultimul serial vazut
« Reply #1294 on: 31 May 2023, 22:18 »
To the lake - al doilea sezon. Nu mai prea are multe legaturi cu zombies dar damn, e dark, dark rau.

Multumesc pentru hint, chiar l-am cautat peste tot :) Sa fie primit chiar daca nu pare cine stie ce calitate...ciudat ca pe Netflix nu l-au mai bagat, fiind rusesc si cu politicile acum anti-rusia probabil d-asta :)

Unde se gaseste al doilea sezon? Pe netflix nu este, la bunicuta nu este...

Este la bunicuta, dar ii zice Epidemiya :)
A nostalgic member of CG Forum since 2000....
 

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #1295 on: 01 June 2023, 15:45 »
The Diplomat.
WTF Netflix? Ăsta e serial de HBO nu de Netflix. :)

Eu n-am ce să-i reproșez. Mi-a plăcut tot. Scenariu, regie, filmare, muzică, jocul actorilor, dialoguri, tot.
Nu pot da 10 că nimic nu e perfect pe lumea asta dar pentru mine serialul ăsta e periculos de aproape de zece.
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 
The following users liked or thanked this post: Merlin, taxon

Offline Hideyoshi

Ultimul serial vazut
« Reply #1296 on: 02 June 2023, 11:59 »
Vazut doua episoade din Fubar. Daca pun la socoteala slabiciunea pe care o am pentru Arnold, ii dau un 7 ... daca fac abstractie de ea ... e de maxim 5. Nu-sh daca il continui.
 
The following users liked or thanked this post: Merlin

Offline semaka

Ultimul serial vazut
« Reply #1297 on: 04 June 2023, 11:16 »
Hop si eu cu un serial, nu cred ca am vazut sa fi scris cineva deapre el pana acum 8/10 din partea mea, am vazut doar 3 episoade insa actorul principal joaca f bine

https://m.imdb.com/title/tt7472896/
 
The following users liked or thanked this post: astateofmind, taxon

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #1298 on: 04 June 2023, 21:48 »
Am scris io două cuvinte acu' doi ani da' pe Softpedia. :D
https://forum.softpedia.com/topic/52112-ce-seriale-urmreti-acum/page__st__4050#entry27893447

Da, e OK, cum am zis acolo am și o slăbiciune pentru seriale australiene.
Iar actorul principal are o față de nota 10. :)
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Online LR

Ultimul serial vazut
« Reply #1299 on: 05 June 2023, 20:02 »
Drops of God 8.5/10 - nesperat de bun...

 

Offline kvarq

Ultimul serial vazut
« Reply #1300 on: 20 June 2023, 01:21 »

Post Merge: 20 June 2023, 01:51
Vazut doua episoade din Fubar. Daca pun la socoteala slabiciunea pe care o am pentru Arnold, ii dau un 7 ... daca fac abstractie de ea ... e de maxim 5. Nu-sh daca il continui.

7-ish de la mine. Pentru ca Arnold. Inca poate mosu n-as fi zis. N-as putea sa zic ca e oaw, dar nici chiar petarda nu e. L-am terminat, n-a fost rau, un fel de Commando mai lung si mai modern :))
Merge asa, ca pauza intre alte seriale, cat mananci niste grisine in fotoliu :))


The Diplomat.
WTF Netflix? Ăsta e serial de HBO nu de Netflix. :)

Eu n-am ce să-i reproșez. Mi-a plăcut tot. Scenariu, regie, filmare, muzică, jocul actorilor, dialoguri, tot.
Nu pot da 10 că nimic nu e perfect pe lumea asta dar pentru mine serialul ăsta e periculos de aproape de zece.

Multumesc de recomandare. Si in acelasi timp te-am injurat ca l-am vazut tot in mai putin de doua zile nu m-am putut desprinde de el pana ce nu l-am terminat. Kiddin' :P
Casting foarte bine ales si plot-ul inteligent si nu de putine ori cu suprize. N-as fi zis. Si posibil sa fie un sezon 2 la cum s-a terminat. WTF m-a facut mai curios ca o pisca =))

Post Merge: 20 June 2023, 01:40
The Diplomat - a solid 9, plotul, actorii (Rufus Swell mereu o supriza) m-au facut sa-mi pierd 2 nopti in timpul saptamanii. Burebista e de vina :)

Spy/Master - a solid 8. Not bad. Not bad at all. Cel ce l-a jucat pe Pacepa chiar s-a potrivit. De fapt s-au cam potrivit toti. Foarte buna ideea de a alege nativi (americani, nemti, arabi) pentru fiecare rol, l-a facut mai credibil. Credibil si prin atentia la detalii, decoruri, masini, imbracaminte, tunsori... Plot bun, intepretare ok, a mers. Ceea ce mi-a placut - a fost impartial pentru acea perioada si chiar daca putini cred asta acum, era o vreme (anii 70-ish, inainte se se fwta treaba) cand Romania era un jucator important in lume, pasaportul romanesc insemna ceva, si reputatia de a fi pregatit in Romania (spion, medicina, inginerie, sport etc) era consacrata. Lucruri care se vad in serial.

Rabbit Hole - 7.5 Primele doua episoade incep bine (aducea cumva a 24 de pe vremuri :P), pe la mijloc e mai lent dar se termina interesant. Mindgames si spionaj la nivel de corporatie, Watch Dogs stuff insude, not that bad.

Manifest Sez 4 9.5/10 pentru ultimul episod. Oaw. What a finale. Punchline. Asa se termina un serial. Mi-a dat si o lacrima. Chiar a meritat :))
Initial l-am vazut pentru ca aparea Melissa vietii, imi placea de aia, nu-mi dau seama de ce :))
Oarecum nu mai trebuia sa existe sez 4, dar l-au facut totusi. Incepe ok-ish dar dupa ep 17-18 apar chestii gen "Lost" dar mai deep cumva.

Silo - 8 deocamdata. N-am citit cartea, dar "face sens". E chiar bun serialul. Rebecca rulz. Mai sunt doua episoade si apoi plm trebuie asteptat 2 ani :))

Post Merge: 20 June 2023, 02:00
The Nevers 7.5 Mi-au placut mult cele 6 episoade de acum doi ani, abia dupa doi ani au aparut restul. A fost mai intrigant acum doi ani, acum il intrerupeam des, dar ma facea curios cum se termina.
O rasa extraterestra vine pe pamant sub forma de spori, dandu-le unora puteri intr-o Londra conservatoare de acum peste 100 de ani, dar cand era acel entuziasm de a intampina noul secol cu toate ce aveau sa vina - telefon inventii & shit. Foarte bine create decoruri, costumatie dar unele chestii nerealiste precum negrii care isi serveau ceaiul citind ziarul, mniah... mai degraba ei aduceau ceaiul Dar trecem peste :P
Episodul 6 si 12 au fost cele mai bune, cand se face legatura intre personajul din trecut si cel din viitor al lui True, protagonista principala.
« Last Edit: 20 June 2023, 02:00 by kvarq »
Folosind voucherul NYB762HU beneficiati de un discount de 1% din valoarea cumparaturilor la orice produs de pe PCGarage.ro
 
The following users liked or thanked this post: burebista

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #1301 on: 20 June 2023, 08:26 »
Da, tot citesc de Spy/Master asta si toata lumea e pozitiva. O sa-i dau si eu drumul atunci.
Fubar a fost OK. Mi-a placut mai mult Tulsa King da' o mers si Arnold.

The Mosquito Coast. Terminat primul sezon, nu e rau deloc. Doar ca e slow paced. Da' slooow...
Bad Blood. Despre un cap mafiot din Canada. True story la baza. Terminat primul sezon si la asta. Nu e rau dar nici fo' capodopera.
The Company You Keep. Usurel ca o ploaie de vara dar vazubil.
The Knick. Medicina in anii 1900. Excelent recreata atmosfera, de vazut as zice, mai ales daca-ti plac chestii cu doctori. Iar Cliwe Owen chiar e credibil.

Bineinteles, Silo si From sunt in desfasurare.
« Last Edit: 20 June 2023, 08:28 by burebista »
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #1302 on: 22 June 2023, 23:52 »
Shrinking. L-am început azi într-o doară și nu știu când am ajuns la episodul 5.
30 minute, moace cunoscute pentru o dramă la bază dar spusa cu căldură și umor ușurel.
Una peste alta plăcut de văzut. Un 8 solid de la mine.
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Offline Nosferat

Ultimul serial vazut
« Reply #1303 on: 26 June 2023, 15:14 »
The  Walking Dead : Dead City.   E cam meh, adica e deja fumata povestea de mult cu walking dead, cu dracu mai stie cate spinoffs.  Vazut primele 2 episoade, nu este bun dar nici rau.  Maggie cumva nu se potriveste in acest serial, stiind bine cum e trecutul intre ea si Negan. Ramane de vazut cum va decurge mai departe povestea.
Ignore list :astateofmind
 

Offline Dundee

Ultimul serial vazut
« Reply #1304 on: 26 June 2023, 15:47 »
M-am apucat de Succession, ca tot il vad mentionat des.
Curge. Imi place si ma amuza ce relatii disfunctionale sunt portretizate acolo.