Author Topic: Ultimul serial vazut  (Read 208356 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Nosferat

Ultimul serial vazut
« Reply #1380 on: 18 October 2023, 12:44 »
https://www.imdb.com/title/tt15567174/?ref_=vi_tr_tr_tt_0

The Fall of the House of Usher.  7,5/10.  Not bad at all.  Serialul in sine nu e ceva fantastic, adica ceva ce nu ar mai fi vazut cineva.

 Dar per total livreaza, actorii fac oricum mai totul din serial, sunt mai multe nume mari in serial.
Ignore list :astateofmind
 
The following users liked or thanked this post: kvarq, burebista

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #1381 on: 18 October 2023, 15:53 »
L-am pus si eu pe lista ca pare OK.

Am inceput The Irrational. E comestibil in lipsa de altceva.
Dat drumul si la The Changeling. Mystic shit&stuff pare dupa trei episoade.
Saptamina asta incepe S2 din Bosch: Legacy, S2 din Wolf Like Me si S3 din Upload si mai incolo S2 din 30 Coins da' asta e mai pe la coada listei.

E bine. :D
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Offline Ciocanul

Ultimul serial vazut
« Reply #1382 on: 18 October 2023, 16:22 »
Am vazut Castlevania: Nocturne
Mai slab ca seria originala(primele sezoane cu Dracula pana sa o ia pe aratura) dar nu e chiar de aruncat. 7/10
 

Offline LR

Ultimul serial vazut
« Reply #1383 on: 19 October 2023, 23:41 »
Pentru cei interesati... au aparut primele patru episoade din sezonul II - Bosch Legacy
 

Offline LR

Ultimul serial vazut
« Reply #1384 on: 21 October 2023, 09:51 »
Lessons in chemistry - un serial chiar OK pentru cei care mai au chef sa vizioneze si chestii mai serioase.

https://youtu.be/-1PuK8mxASE?si=JVVBi1wWDDROOflJ

 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #1385 on: 24 October 2023, 17:45 »
Pariah Nexus: interesant, o mica fereastra in universul WH40k. Dar cam scurt. vreau mai mult!

Astartes e f scurt de asemenea.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Nosferat

Ultimul serial vazut
« Reply #1386 on: 26 October 2023, 19:40 »
https://www.imdb.com/title/tt18347622/

Bodies.   6/10.  Cateva lucruri interesante, altfel evident Netflix, guess what. Black, gay trannny etc etc. E indopat acolo fie ca cere plotul fie ca nu, dar trebuie sa fie acolo.

Un fel de dark+terminator+cateva scene din alte filme+seriale.
Nu e chiar rau, are scene interensate, dar daca o lasau fara PC bullshit+ o groaza de plotholes (we are too smart you are too stupid to get it hence we help you understand the plot by simplifying it) il urcam la un 7 catre 8.
Ignore list :astateofmind
 

Offline Hideyoshi

Ultimul serial vazut
« Reply #1387 on: 31 October 2023, 10:29 »
Pariah Nexus: interesant, o mica fereastra in universul WH40k. Dar cam scurt. vreau mai mult!

Astartes e f scurt de asemenea.

salut ... tu ai gasit pe undeva episodul 3? ... ca nu dau de el
 

Offline Dundee

Ultimul serial vazut
« Reply #1388 on: 31 October 2023, 11:24 »
Il gasesti pe FL. Daca vrei canal oficial, no idea.
 
The following users liked or thanked this post: Hideyoshi

Offline Nosferat

Ultimul serial vazut
« Reply #1389 on: 04 November 2023, 12:19 »
Ashoka.

6/10.  Nu stiu, poate altora le place, eu nu am ramas placut impresionat. Prea mult girl power, dar puteam cumva trece peste acest lucru daca nu era asa de sec.

Actorii parca sunt din carton, nu simti nimic cu sau impotriva lor efectiv nu iti pasa ce se intampla cu ei, there is no connection whatsoever.

Special effects destul de ok pentru un serial, acting sec, plot cam sec, iar actorii.....

Hayden demonstreaza din nou ca la orice ora ar putea fi facut un film sau serial cu el.Recunosc nu am fost mare fan Anakin, dar pe langa astea noi prequels sunt ceva capodopere.

Insa restul, totusi cand stii ca vor fi ceva scene de actiune, nu ar fi bine sa fii si in o oarecare conditie fizica? Rosario Dawson Are reumatism sau ceva?.

Hayden pe langa ea se misca de zici ca era Yoda pe langa Count Dooku. Keanu sau Tom Cruise care au totusi o varsta, se misca de 10 ori mai bine decat acesti actori mai tineri.

Nu stiu, ori am asteptari prea mari, ori serialele astea efectiv nu sunt pentru mine. Nu imi dau seama de ce a fost asa laudat, la fel cum nu am inteles nici Obi Wan de ce a fost asa laudat ca serial.
« Last Edit: 04 November 2023, 12:21 by Nosferat »
Ignore list :astateofmind
 
The following users liked or thanked this post: taxon

Offline kvarq

Ultimul serial vazut
« Reply #1390 on: 04 November 2023, 18:52 »
https://www.imdb.com/title/tt15567174/?ref_=vi_tr_tr_tt_0

The Fall of the House of Usher.  7,5/10.  Not bad at all.  Serialul in sine nu e ceva fantastic, adica ceva ce nu ar mai fi vazut cineva.

 Dar per total livreaza, actorii fac oricum mai totul din serial, sunt mai multe nume mari in serial.

eu dau 8.5...
this is good... sooo gooood :)
why tf am ratat asa ceva? :O

ceea ce e tare ca coloana sonora e de efect... daca nu te-ai uita la imagini, te inchipui intr-o nuvela de-a lui Poe...
deci da, trecand de chestiile woke bagata cam cu forta, ca deh, Netflix, serialul e super bine facut, si da, actorii sunt foarte bine alesi

Folosind voucherul NYB762HU beneficiati de un discount de 1% din valoarea cumparaturilor la orice produs de pe PCGarage.ro
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #1391 on: 05 November 2023, 18:27 »
Si mie mi s-a parut f bun serialul (The Fall of House Usher).

Acting, productie, regie, muzica, caractere, f misto.

Ce nu am inteles: care era scopul "Death"??? De ce facea aceste deals? Ce castiga?
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline kvarq

Ultimul serial vazut
« Reply #1392 on: 05 November 2023, 21:35 »
because Gods just want to see what we do :)
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Fall_of_the_House_of_Usher

"you too, Cleopatra!"

fckin epic
Folosind voucherul NYB762HU beneficiati de un discount de 1% din valoarea cumparaturilor la orice produs de pe PCGarage.ro
 

Offline Hideyoshi

Ultimul serial vazut
« Reply #1393 on: 05 November 2023, 22:50 »
Lioness - un 7 spre 8 ... suficient sa spun ca-i facut de Taylor Sheridan
 

Offline astateofmind

ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste