Author Topic: Ultimul serial vazut  (Read 207234 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline duke_zz

Ultimul serial vazut
« Reply #1440 on: 12 February 2024, 20:19 »
Am văzut 3 episoade din Godless.
Nu-i rău deloc deocamdată. Netflix deci avem oleacă de LGBT, oleacă de negri, oleacă de interracial, woman powah da' până acum nu deranjează, se integrează în peisaj ca să zic așa.
Episoade lungi de peste o oră dar sincer n-am simțit cum trece timpul.

bagate pe gat, cate putin, cate putin pana te obisnuiesti si nu mai deranjeaza.
suntem acolo deja :D
 
The following users liked or thanked this post: taxon

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #1441 on: 13 February 2024, 22:07 »
A Shop for Killers.
Coreean. Dacă treci peste faptul că ăia arată toți la fel și nu știi când sunt veseli/triști/normali plus limba aia care sună ca un lighean scăpat pe munte dai de un serial de acțiune complet diferit de șabloanele Hollywoodiene.
Îmi place după 4 episoade.

Am început și S2 din Vigil. Merge și asta că na e britanic.

Acuș începe și S3 din Resident Alien. Yay!

Mă uit și la Mr. & Mrs. Smith da' nu știu de ce. ::)
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Offline indicopleus

Ultimul serial vazut
« Reply #1442 on: 22 February 2024, 10:12 »
blue eye samurai - bun si frumos,  ca sa zic asa. in ultimele doua episoade se cam intrec cu rasturnarile de situatie, insa per ansamblu se tine bine. 8-9

arcane - m-a cam plictisit (in comparatie cu blue eye) dar nu-i prost. 7-8

am aruncat un ochi si pe love, death & robots - sint la primele episoade - si incepe promitator
 

Offline kvarq

Ultimul serial vazut
« Reply #1443 on: 23 February 2024, 23:52 »
https://www.imdb.com/title/tt13309742/?ref_=nv_sr_srsg_1_tt_7_nm_0_q_blue%2520eye - 9/10 ... good shit .... actually ... very good shit

Vazut si eu aseara un episod. Top quality stuff.

Dat drumul din curiozitate, desi a fost greu dpv al animatiei - nu-i nici anime nici... nimic... in fine.
Vazut cred ca in max 3 seri totul.
It's really good stuff indeed. Scenariu muncit si imprevizibil. Deci duma de la râu cu "piersicile" n-am vazut-o. Plus alte chestii de pe parcurs. Clever.

La cum s-a terminat cred ca mai urmeaza un sezon.

Am vazut cele doua The.Walking.Dead - Daryl.Dixon & Dead City
Cel cu Daryl nu e rau, cumva a trecut oceanul si o arde prin Franta. Dar mult mai bun ca ultimele sezoane din WD. Serialul principal l-am urmarit din intertie ultimele sezoane, unele episoade se voiau un fel de slow burn dar nu se intampla mare lucru.

Dead City - oaw, pacat ca e scurt. Dar decat sa fie de 20 episoade sezon si 18 boring, a iesit bine cum a iesit. Si asta aduce cu multe chestii old-school din WD, se vede ca l-au facut din pasiune. Avem un Neagan uman si in acelasi timp cu lucrurile din the WD's good old days...
Folosind voucherul NYB762HU beneficiati de un discount de 1% din valoarea cumparaturilor la orice produs de pe PCGarage.ro
 

Offline Natsukao

Ultimul serial vazut
« Reply #1444 on: 25 February 2024, 02:36 »
True detective sez 4 e cel mai slab din serie. E absolut ridicol ca au putut sa arunce asa ceva in siajul acestei francize, pt mine, respectabilă. Ca sunt faze rizibile, cu o sumedenie de hidrocefali, ori halci de complot lasate in aer, nu ar fi ceva nemaivazut. Si sigur ca merita un 5.5 tras de koae. Ba, dar dupa neobrazare de a se juca cu sfintele elemente ale sez 1 (Tuttle, spirala, tatal lui Rustin, time is a flat circle etc) fara nicio idee, doar pt a fi un mare kăkat cu dă toate, ii mai scad un punct. Je-nant.
 

Offline kvarq

Ultimul serial vazut
« Reply #1445 on: 25 February 2024, 17:03 »
Avatar.The.Last.Airbender.S01 - dupa primul episod ar fi in jur de 7.5-8, vizual e super fain iar actorii sunt destul de bine alesi. Facut de Netlfix dar pare ca nu l-au stricat cu woke.
Nu pot compara cu animatiile ca mi s-au parut mereu rudimentare dpv vizual :P

Folosind voucherul NYB762HU beneficiati de un discount de 1% din valoarea cumparaturilor la orice produs de pe PCGarage.ro
 

Offline Hideyoshi

Ultimul serial vazut
« Reply #1446 on: 25 February 2024, 22:23 »
Avatar.The.Last.Airbender.S01 - dupa primul episod ar fi in jur de 7.5-8, vizual e super fain iar actorii sunt destul de bine alesi. Facut de Netlfix dar pare ca nu l-au stricat cu woke.
Nu pot compara cu animatiile ca mi s-au parut mereu rudimentare dpv vizual :P



am incercat ... nu s-a putut ... prea e de copii mici
 

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #1447 on: 27 February 2024, 20:04 »
Văzut primul episod din Shogun. Bun, promite.
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #1448 on: 27 February 2024, 20:55 »
Shogun are ceva super scor pe rotten ...
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline mache

Ultimul serial vazut
« Reply #1449 on: 27 February 2024, 21:31 »
True detective sez 4 e cel mai slab din serie. E absolut ridicol ca au putut sa arunce asa ceva in siajul acestei francize, pt mine, respectabilă. Ca sunt faze rizibile, cu o sumedenie de hidrocefali, ori halci de complot lasate in aer, nu ar fi ceva nemaivazut. Si sigur ca merita un 5.5 tras de koae. Ba, dar dupa neobrazare de a se juca cu sfintele elemente ale sez 1 (Tuttle, spirala, tatal lui Rustin, time is a flat circle etc) fara nicio idee, doar pt a fi un mare kăkat cu dă toate, ii mai scad un punct. Je-nant.
Deci să nu mă obosesc să-l văd?

Eu mă uit la The Rookie. Un 7 decent pentru unele episoade... Are ceva mizerie woke dar nu exagerat.
I-aș fi dat un 8 dacă nu era lipsa de conexiune între episoade... Zici că mă uit la tânăr și neliniștit


« Last Edit: 02 March 2024, 19:22 by mache »
 

Offline indicopleus

Ultimul serial vazut
« Reply #1450 on: 28 February 2024, 00:55 »
shogun, primele doua episoade: nu mi se pare asa impresionant (vad ca si pe imdb are 9.4).  ca intriga si complxitate e okish (asta n-avea cum sa fie o surpriza pentru cine  stia cartea), dar in rest e cam de 7.5 (si nu prea ii vad nici cine stie ce spatiu de crestere)
 

Offline Hideyoshi

Ultimul serial vazut
« Reply #1451 on: 28 February 2024, 10:28 »
Pentru primele doua episoade ii dau un 8 lu Shogun ... atmosfera e ce trebuie, decoruri, scenografie, costume ... actorii japonezi la fel. Actorii occidentali nu m-au convins inca (inclusiv personajul principal). D'aia nu ia mai mult.
 

Offline taxon

Ultimul serial vazut
« Reply #1452 on: 28 February 2024, 10:37 »
M-am apucat de Burn Notice.
Hazos, haios, un pic flu-flu ca o vacanta la mare (era sa zic "la Miami").
Nu-i de pus in rama, dar e agreabil.
Chiar sunt curios cum evolueaza pe parcursul celorlalte serii.
Art. 30 – Libertatea de exprimare
(2) Cenzura de orice fel este interzisa.
 

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #1453 on: 28 February 2024, 14:27 »
Am incercat si eu primuul episod dar ceva n-a facut click. :)
E pe lista de vizionare in continuare dar mai pe la coada.
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Offline croocodillul

Ultimul serial vazut
« Reply #1454 on: 29 February 2024, 14:56 »
Shogun, bun. Mie mi-au plăcut toti actorii, inclusiv personajul principal.