Author Topic: Ultimul serial vazut  (Read 230147 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Nosferat

Ultimul serial vazut
« Reply #1515 on: 05 June 2024, 18:57 »
The acolyte.

Nu stiu ce vrea sa fie acest serial, e orice numai star wars nu.  Am vazut fan fiction clips pe youtube cu 10 clase peste aceasta mizerie.

Leslye Headland nu stiu prin ce tragicomedie a ajuns la putere, femeia nu are nici o treaba nici cu directing,acting,writing.....nimic.

Nu stie ce doreste,matrix? star trek? star wars?.

Serialul pare a fi facut de cineva care a citit pe twitter niste comments de la cineva care a auzit de la un prieten cum ar fi universul star wars.

Vizionat cu greu primul episod, abandonat.
Ignore list :astateofmind
 

Offline pacman44

Ultimul serial vazut
« Reply #1516 on: 06 June 2024, 17:11 »
Apropo de mizeria woke/DEI Acolyte:

« Last Edit: 06 June 2024, 17:15 by pacman44 »
 

Offline Hideyoshi

Ultimul serial vazut
« Reply #1517 on: 09 June 2024, 16:03 »
Sugar 9/10 (ce final neasteptat...) sincer nu mi-am dat seama ca ceva pare a fi in neregula, cu grupul de asa zisi "spioni", pana la inceputul episodului 7 cand au folosit masinaria de comunicatii care arata extrem de ciudat.

daca nu bagai si spoilere poate chiar iti multumeam
 

Offline Nosferat

Ultimul serial vazut
« Reply #1518 on: 16 June 2024, 15:32 »
https://www.imdb.com/title/tt9293466/

Balthazar.  7/10 cu indulgenta

E digerabil. Nu e original dar e ok as declara.  Un fel de combo intre house si castle. E mai mult de vizionat cu femeia decat singur, nu este destul de interesant sau fermecator. Insa are totusi cateva elemente chiar bune de mystery.

Insa daca ai vazut serialul castle sau house, nu vei ramane impresionat. Crime/mystery/sexual tension.....vazut in alte seriale dar e ok daca nu ai altceva de vizionat.

Vazut si primul episod din The Boys s4. A cam luat-o la vale.

Nu inteleg care era rostul pentru a indopa si aici agenda politica. Nu stiu daca am sa vizionez toate episoadele, pana acum pare "meh" hit and miss. La unele capitole pare interesant, la altele "wtf is this shit? who needs this? who wants this? who made this decision in the show" etc.
« Last Edit: 16 June 2024, 15:57 by Nosferat »
Ignore list :astateofmind
 

Online mache

Ultimul serial vazut
« Reply #1519 on: 21 June 2024, 20:52 »
Shameless US. Not bad at all. Chiar am ras la unele faze.
A inceput si bine...cu Emmy Rossum aratand ceva piele pe acolo.

Abia acu' l-am inceput si eu... pilotu' foarte bun... ceva diferit ca premiza: oameni care nu au de toate
 

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #1520 on: 22 June 2024, 07:48 »
Am terminat Lilyhammer. https://m.imdb.com/title/tt1958961/
O caterincă cu mafioți.
Un capo din America intră în protecția martorilor și ajunge într-un orășel din Norvegia unde începe să facă ce știe el să facă.
Nenea mafiotul e un pic overacting (dar poate asta e și ideea) dar în schimb mâna lui dreaptă e savuros.
Bun de pierdut vremea când vrei să treacă timpul cu un zâmbet pe buze.
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #1521 on: 25 June 2024, 20:15 »
Terminat Constantine. Păcat că s-au oprit după un sezon. :(
Iar tanti Zed m-a cam făcut să fiu foarte atent la episoade. :D


Început Shameless. Nu știu cum mi-a scăpat.
Dacă toate cele unșpe sezoane (!!) sunt la nivelul primelor două episoade pe care le-am văzut azi o să am o bună perioadă de hlizeală.
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Offline taxon

Ultimul serial vazut
« Reply #1522 on: 25 June 2024, 22:51 »
Fallout l-am dat gata la foc automat, mi-a placut cum a fost pus in scena tinand cont ca nu stiu mai nimic din universul asta.

E o satira care chiar daca nu o avea legatura cu jocurile a iesit bine.

Chiar mi-a placut gagica cum a jucat, are un 8-9 si din partea mea.

Sunt 100% in asentimentul antevorbitorului meu (sic!)
Pe seceta asta crunta de filme sf bune, serialul asta mi-a venit ca o socata rece pe canicula.
Art. 30 – Libertatea de exprimare
(2) Cenzura de orice fel este interzisa.
 

Online mache

Ultimul serial vazut
« Reply #1523 on: 26 June 2024, 00:29 »
Început Shameless. Nu știu cum mi-a scăpat.
Dacă toate cele unșpe sezoane (!!) sunt la nivelul primelor două episoade pe care le-am văzut azi o să am o bună perioadă de hlizeală.

Sunt deja la sezonu' 2 si da... este tembel rau
 

Offline indicopleus

Ultimul serial vazut
« Reply #1524 on: 26 June 2024, 10:48 »
the queen's gambit - cam lala, arata ok dar in rest nu prea se intimpla nimic interesant prin universul ala. parea la un moment dat ca cocheteaza nitel cu cliseul care nu e tocmai un cliseu geniu-nebunie, dar nu, e doar o (alta) fata care ii sparge pe to(n)ti  din toate pozitiile, ieeeee! un plus ar fi ca e miniserie, insa nici ala nu e cine stie ce plus, ca la ce are de spus nu era nevoie de 7 episoade, puteau fi lejer 4.

dark - l-am abandonat dupa primele 5 episoade (si alea vazute pe 3x), my fucking god, serialele europene de mister & suspans!... imi parea mie "stilul" cunoscut, ca sa vad ca sint tot aia cu 1899, alt serial care mi-a placut maxim. ya, no thx

so, no more stres intelectual, gata, sosise momentul pentru ceva "everybody was kung fu fighting"... si nu stiu cum mi-a iesit in cale warrior: n-am crezut ca se mai poate naste cineva care sa rivalizeze in antitalent, cind vine vorba de fizicalitate, cu chuck norris si david carradine. dar iata ca tocmai a aparut o noua stea! andrew koji pre numele lui.
ca orice serial care compune cu intriga si situatii (si mai putin spre deloc cu characters developmen) oboseste destul de repede si incepe sa abereze tot permutind brambura "recuzita". totusi (dincolo de faptul ca e o combinatie nesimtita de bullshit ideologic cu fantasme revansarde infantile), cred ca se pot aduce si ceva argumente in apararea sa: unul decisiv ar fi ca a fost anulat dupa sez 3 :D