Author Topic: CONSPIRATII #2  (Read 45412 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Nosferat

CONSPIRATII#2
« Reply #90 on: 20 July 2021, 21:13 »
Avand mai multe drumuri prin Budapesta in ultima vreme. Eu il facusem pe cel chinez. M-am uitat mai mult la bastanii din politica. Mai toti au ales sinopharm, inclusiv nevestele politicienilor, locul doi a fost sputnik. In rest, abia auzeai de cate unul sau doi din astia smecheri ca au ales pfizer sau alteceva decat sino.

La unguri a fost mult mai dur decat la romani. Nu puteai sa mergi in vizita la un muzeu fara pasaportul de vaccinare, terasa......nimic,si la granita erau probleme.

Nu am avut nici o treaba in ultimele 3 luni. Am avut destul de multi colegi care au ales de la pfizer si s-a reinfectat sau au avut reactii adverse severe. Au fost cativa care au mers pe astra, nu au avut reinfectari dar unul din ei la 2 saptamani dupa vaccinare a intrat in "concediu medical" pentru aproape 3 luni, si nici acuma nu se simte bine,tot tuseste ca un fumator d'ala de 2 pachete/zi pentru 30 de ani si oboseste foarte repede. Se vorbeste la unguri de o a treia doza,un booster shot. Dar apele sunt tulburi si inca doar se speculeaza,pastila se da incet,nu asa din prima.

Relaxarea asta e asa de treaba, o data ce unii au prins puterea, nu mai scoti tu asa din degetele lor acea putere,indiferent de tara, eventual cu mitraliera si niste molotovuri. Altfel,cine crede ca nu va urma inca un val si inca un val si inca un val si inca un val 2021-22-23-24-25, si inca un vaccin si inca un booster,si inca o doza si inca o doza,si inca un pasaport de vaccinare......Aluia ii doresc multa sanatate si un somn linistit.
Ignore list :astateofmind
 

Offline KodiaK

CONSPIRATII#2
« Reply #91 on: 20 July 2021, 21:36 »
Romania a contractat 120.000.000 de doze de vaccin Pfizer, are deja in stoc 10.000.000 si sunt pe drum inca 600.000...
Link oficial te rog, daca ai. Daca nu abtine-te de la dezinformare.
"Până în prezent [19 iulie 2021], România a recepţionat 16.596.629 doze de vaccin produse de compania Pfizer, iar 7.269.098 au fost utilizate pentru imunizarea populaţiei." Sursa
Deci de la inceputul anului am cumparat 16.5M de doze, din care am folosit 7.2M, dar am mai facut precomanda pt 120M? Hai las-o ca macane rau de tot.
@Nosferat, Dintre toti cunoscutii/colegii/prietenii mei, doar 3 s-au simtit f rau a doua zi (2 vaccinati cu AZ, unul cu Pfizer) Astea au fost cele mai naspa reactii. Reinfectari/infectari zero. Deci permite-mi sa ma indoiesc de afirmatiile tale.
« Last Edit: 20 July 2021, 21:42 by KodiaK »
Asus TUF Z590-PLUS | 10700KF | be quiet! Dark Rock Pro 4 | 32GB HyperX Fury 3600Mhz | Asus TUF RTX 3080 | Samsung 870 EVO 250GB + XPG Gammix S11 PRO 512GB+2TB + 2xSeagate 2TB | Audigy RX | Sennheiser HD559 | Corsair RM850x | be quiet! Silent Base 802 | ASUS ROG PG27AQDM
Reducere 1% PcG: G6TPRZ4K
 

Drt

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
CONSPIRATII#2
« Reply #92 on: 20 July 2021, 21:36 »
Nu mi-e clar dacă a treia doză este sau nu contra tulpinii Delta?...

Post Merge: 20 July 2021, 21:39
Link oficial te rog, daca ai. Daca nu abtine-te de la dezinformare.

E bun cel de  aici?...
« Last Edit: 20 July 2021, 21:39 by Drt »
 

Online oldshooterman

CONSPIRATII#2
« Reply #93 on: 20 July 2021, 21:46 »
Romania a contractat 120.000.000 de doze de vaccin Pfizer, are deja in stoc 10.000.000 si sunt pe drum inca 600.000...
Link oficial te rog, daca ai. Daca nu abtine-te de la dezinformare.
La urmatorul atac ai warn.

Am zis "a contractat", nu a cumparat, adica exact ce spune si premierul Catu.

"Premierul Florin Cîţu a declarat, miercuri, că România nu a cumpărat 120 de milioane de doze de vaccin anti-COVID, acestea fiind doar comandate în baza unei strategii asumate la nivelul Uniuni Europene care permite, în funcţie de situaţie, şi revânzarea sau donarea lor."(Agerpres)

(Drt, ai fost mai rapid, dar sunt si alte surse. ;D)
.............................
Si aia doi oficiali din centru au detaliat problema astazi la ora ~20.30.
« Last Edit: 20 July 2021, 21:52 by oldshooterman »
 

Offline KodiaK

CONSPIRATII#2
« Reply #94 on: 20 July 2021, 21:50 »
La urmatorul atac ai warn.
Deci mai nou daca cer susa, e atac.
Scuze dar la cate aberatii postezi in general nu mai cred nimic din ce zici fara o sursa oficiala.
Asus TUF Z590-PLUS | 10700KF | be quiet! Dark Rock Pro 4 | 32GB HyperX Fury 3600Mhz | Asus TUF RTX 3080 | Samsung 870 EVO 250GB + XPG Gammix S11 PRO 512GB+2TB + 2xSeagate 2TB | Audigy RX | Sennheiser HD559 | Corsair RM850x | be quiet! Silent Base 802 | ASUS ROG PG27AQDM
Reducere 1% PcG: G6TPRZ4K
 

Drt

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
CONSPIRATII#2
« Reply #95 on: 20 July 2021, 21:53 »
@KodiaK, mi-ar părea rău să nu mai poți posta în thread-ul ăsta, pentru că eu exact de la tine aștept câteva impresii după a treia doză!
 

Offline Nosferat

CONSPIRATII#2
« Reply #96 on: 20 July 2021, 21:54 »
@ KodiaK   Eu iti permit cu cel mai mare drag sa te indoiesti :)  Crezi ca ma incalzeste cu ceva ca ma crezi sau nu ma crezi? Crezi ce vrei. Eu am relatat ce s-a intamplat din cercul de prieteni si mai ales colegii de lucru. Ca tu te indoiesti, ca nu te indoiesti, treaba ta.
Ignore list :astateofmind
 

Online oldshooterman

CONSPIRATII#2
« Reply #97 on: 20 July 2021, 21:56 »
(KodiaK) Nu postez nici o aberatie. Ceea ce spun oficialii la TV nu implica nici o sursa cu link. Daca te intereseaza detalii, cauti. Nu orice sursa are "link". Poti sa spui ca tu nu crezi si gata. Nu trebuie ca restul lumii sa-ti demonstreze tie ca exista si ceea ce nu-ti place.
 

Online oldshooterman

CONSPIRATII#2
« Reply #98 on: 20 July 2021, 21:59 »
Avand mai multe drumuri prin Budapesta in ultima vreme. Eu il facusem pe cel chinez.
Ma intereseaza pe bune detalii despre procedura din Ungaria pentru eventualii cetateni straini interesati de vaccinurile rusesti si chinezesti. Poti detalia pe PM, te rog...
 

Drt

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
CONSPIRATII#2
« Reply #99 on: 20 July 2021, 22:02 »
@oldshootermanm, te bate gândul să-ți faci vreun vaccin care nu-i la modă-n EU?
 

Online oldshooterman

CONSPIRATII#2
« Reply #100 on: 20 July 2021, 22:17 »
Clar, si am sustinut asta tot timpul. Fac ceva pe pasaportul lor verde.
.............................................................
Uite chiar acum la TV se explica cum toti vaccinatii pot face boala si o pot transmite. Se vede in atasament cine discuta. Au aratat si imagini cu protestele imense din Anglia, Franta, Grecia..., cu sute de mii de participanti.

Se ridica problema ca de ce vaccinul e gratuit si testarea voluntara e pe bani si e scumpa. Se discuta si despre doza 3, precum si despre utilitatea contractarii celor 120 milioane de doze, din care nu se poate scapa, 1,9 miliarde EURO. Graficul de plata se face din imprumuturile RO (a explicat in detaliu Cozmin Gușă).

Francezii au contractat cu 30 milioane de doze mai putin la o populatie de 3x mai mare.
« Last Edit: 20 July 2021, 22:22 by oldshooterman »
 

Drt

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
CONSPIRATII#2
« Reply #101 on: 20 July 2021, 22:26 »
Clar, si am sustinut asta tot timpul. Fac ceva pe pasaportul lor verde.

Ești 100% sigur că, folosind o altă variantă de vaccin, vei scăpa de Delta?
 

Online oldshooterman

CONSPIRATII#2
« Reply #102 on: 20 July 2021, 22:34 »
(Drt) De ex. vaccinul rusesc sigur e bun si pentru mutatii, au facut studii. Si cred ca si cel nou facut de Cuba impreuna cu Iranul. Ala are avantajul ca poate fi pastrat la temperatura camerei pe toata perioada de valabilitate. Adica iti faci rost de doze si ti le faci cand vrei fara sa mergi de mai multe ori in alta parte. Doar ca e nevoie de inca cateva luni pana o sa ajunga la liber, contra cost.

OMS recomanda sa nu se amestece vaccinurile, deci daca apuci sa-ti faci de alt tip, ai motiv si mai bun sa te opui la ce vor sa-ti bage pe gat.
 

Offline axxel4you

CONSPIRATII#2
« Reply #103 on: 20 July 2021, 23:34 »
Cam ce se intampla acum in USA .
   
Ryzen 7 1700 3.8Ghz, 16Gb(4x4Gb) DDR4 3000Mhz Corsair Vengence LPX, Radeon PRO DUO HBM, Silverstone Raven 2, Corsair TX850 V2, Scythe Ashura Shadow,
 

Offline astateofmind

CONSPIRATII#2
« Reply #104 on: 21 July 2021, 01:53 »
Oficial nici un vaccin nu ofera aceeasi protectie impotriva delta. Aparent prin california circula un epsilon contra careia vaccinurile sunt si mai slabe ...
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste