Author Topic: CONSPIRATII #2  (Read 45443 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline mache

CONSPIRATII#2
« Reply #105 on: 21 July 2021, 02:18 »
Uite chiar acum la TV se explica cum toti vaccinatii pot face boala si o pot transmite. Se vede in atasament cine discuta. Au aratat si imagini cu protestele imense din Anglia, Franta, Grecia..., cu sute de mii de participanti.
Ne-am lamurit... tu bagi cu rtv inainte ca sursa credibila si te superi cand lumea'ti zice ca aberezi...
 

Drt

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
CONSPIRATII#2
« Reply #106 on: 21 July 2021, 06:38 »
De ce nu posteazi tu lista cu sursele credibile din Ro?...


Aparent prin california circula un epsilon contra careia vaccinurile sunt si mai slabe ...

Aia-i veche, dacă vrei să fii cool îți trebuie lambda.
 

Offline astateofmind

CONSPIRATII#2
« Reply #107 on: 21 July 2021, 07:14 »
Ne-am lamurit... tu bagi cu rtv inainte ca sursa credibila si te superi cand lumea'ti zice ca aberezi...

Mai ales cand afirma despre cate unii ca "au zis ceva la TV" si cand cauti ... au zis exact opusul ...

Zici ca e maica-mea, isi informatiile de la TV si nici nu aude prea bine :D

Aia-i veche, dacă vrei să fii cool îți trebuie lambda.

Latin america, cred ca e greseala de tipar ...

« Last Edit: 21 July 2021, 07:16 by astateofmind »
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Drt

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
CONSPIRATII#2
« Reply #108 on: 21 July 2021, 07:56 »
Ar fi de neînțeles ca, cei care deja au băgat în ei două doze, să n-o bage și pe a treia:



atâta timp cât vor să fie nonstop fully protected!...




 

Offline piratu2191

CONSPIRATII#2
« Reply #109 on: 21 July 2021, 19:37 »
"In SUA au fost administrate ~335 milioane de doze si s-au inreg ~6000 de decese. Adica 0.00018%."
Hmm, 6000 decese cauzate de vaccin sau 6000 decese dupa administrarea vaccinului?
Dupa vaccin, nu neaparat cauzate de vaccin. Dar am zis fie, de la mine, sa fie toate din cauza vaccinului.
"Reports of adverse events to VAERS (Vaccine Adverse Event Reporting System) following vaccination, including deaths, do not necessarily mean that a vaccine caused a health problem."

Argumentul suprem ramane ca orice afectiune vei avea, fie acum, fie peste 50 de ani, este garantat cauzata de la vaccinul asta.

Din 335 milioane au murit 6000 si nu doar din cauza vaccinului ??? De unde statistica asta ? E facuta pe 1 zi / 1 saptamana sau cum ? In cat timp s-au vaccinat 335 milioane nu au cum sa moara doar 6000 de oameni din diferite cauze, doar din cauze naturale mor mult mai multi. Da-ne o sursa de preferat "credibila" ca tot e la moda cerutul asta :))
 

Offline astateofmind

CONSPIRATII#2
« Reply #110 on: 21 July 2021, 19:42 »
@piratu2191 : sursa e vaers ... cred.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline piratu2191

CONSPIRATII#2
« Reply #111 on: 21 July 2021, 20:04 »
am butonat un pic pe vaers, e greoi site-ul, la un search dupa 'year died' restul "All..." mi-a dat ce vezi in attach...:) Eu zic ca e clar ca acel numar sunt decese cauzate de vaccin si bineinteles declarate astfel... Acum diferenta e destul de mare intre 2021 si anii anteriori. Si nu sunt 6000 din orice cauza ci 9436 doar din cauza vaccinurilor. E doar pentru SUA.

Veti spune ca e nimic fata de nr decedatilor de covid dar cred ca sunteti toti de acord ca mortii declarati de covid nu au murit doar din cauza covidului, ati vazut si la noi atatea cazuri declarate post portem, hai sa testam mortii sa mai stoarcem de acolo niste cazuri. Ideea e sa fie cat mai multe. Si bineinteles cat mai putine de la vaccin. E destul de logic.

E clar ca se vrea vaccinarea intregii populatii cu orice pret si cu cat mai multe doze. Intrebarea e DE CE ? Sa fie doar datorita banilor ?
« Last Edit: 21 July 2021, 20:20 by piratu2191 »
 

Offline astateofmind

CONSPIRATII#2
« Reply #112 on: 21 July 2021, 20:41 »
"Si nu sunt 6000 din orice cauza ci 9436 doar din cauza vaccinurilor. E doar pentru SUA." - nu, nu e clar ca sunt "din cauza vaccinului". Daca unul de 90 a avut atac de cord si a murit la 2 saptamani de la vaccinare (ca exemplu) e cam de porc sa zici ca e "din cauza vaccinului". Ce se raporteaza in vaers nu sunt "din cauza vaccinului" ci ulterior vaccinarii. Nu implica neaparat cauzalitate. E funny cum in cazul vaccinului e neaparat cauzalitate dar in cazuil covid e clar ca NU au murit din cauza virusului. Putina consecventa?

Da, e doar pt USA, unde s-au folosit ~350.000 milioane doze.

Apropo, numarul de cazuri in urma vaccinurilor mRNA este mai mic decat in cazul vaccinurilor classice, desi s-au folosit pe o scala mai larga.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline piratu2191

CONSPIRATII#2
« Reply #113 on: 21 July 2021, 21:34 »
"Si nu sunt 6000 din orice cauza ci 9436 doar din cauza vaccinurilor. E doar pentru SUA." - nu, nu e clar ca sunt "din cauza vaccinului". Daca unul de 90 a avut atac de cord si a murit la 2 saptamani de la vaccinare (ca exemplu) e cam de porc sa zici ca e "din cauza vaccinului". Ce se raporteaza in vaers nu sunt "din cauza vaccinului" ci ulterior vaccinarii. Nu implica neaparat cauzalitate. E funny cum in cazul vaccinului e neaparat cauzalitate dar in cazuil covid e clar ca NU au murit din cauza virusului. Putina consecventa?

Da, e doar pt USA, unde s-au folosit ~350.000 milioane doze.

Apropo, numarul de cazuri in urma vaccinurilor mRNA este mai mic decat in cazul vaccinurilor classice, desi s-au folosit pe o scala mai larga.


Daca unul de 90 moare e cam de porc sa zici ca a murit de covid sau de vaccin, i-a venit vremea si asta e. Un om de 90+ ce are covid, se vaccineaza azi si moare maine, sunt 99% convins ca in statistici apare ca mort de covid si nu de vaccin sau cum ar fi corect, cauze naturale / alte chestii. N-am zis si nici nu cred ca ar fi foarte multi morti din cauza vaccinarii, ideea e ca nr de morti intr-o parte este mult umflat.

Mai pe scurt, in ceea ce priveste mortul vaccinat imediat i se cauta alte posibile cauze ale decesului, in ceea ce priveste mortul infectat, nu mai conteaza :)
 

Drt

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
CONSPIRATII#2
« Reply #114 on: 21 July 2021, 21:40 »
E clar ca se vrea vaccinarea intregii populatii cu orice pret si cu cat mai multe doze. Intrebarea e DE CE ? Sa fie doar datorita banilor ?

Nu chiar vaccinarea întregii pupulații, ci doar a 70%:

Vaccinarea a 70% din populația fiecărei țări ar permite nu numai oprirea noii pandemii de coronavirus, ci și relansarea economiei globale, a spus Ghebreyesus
 

Offline oldshooterman

CONSPIRATII#2
« Reply #115 on: 22 July 2021, 13:09 »
Ne-am lamurit... tu bagi cu rtv inainte ca sursa credibila si te superi cand lumea'ti zice ca aberezi...
Si eu m-am lamurit in ceea ce priveste capacitatea voastra de a intelege ceva. Nu RTV e susrsa ci cine vorbeste acolo. RTV e doar o "gazda" in problema asta. Acolo discuta analisti, oficiali, medici, parlamentari, tot felul de persoane care sunt la curent cu situatia.

Si pe alte posturi TV se spune acelasi lucru.
 

Offline oldshooterman

CONSPIRATII#2
« Reply #116 on: 22 July 2021, 13:52 »
COVID-19 Vaccine Associated Parkinson’s Disease, A Prion Disease Signal in the UK Yellow Card Adverse Event Database

"Această analiză ar trebui să servească ca un avertisment urgent pentru cei fără minte care urmeaza sfaturile politicienilor și ale oficialilor din domeniul sănătății publice cu privire la Imunizarea COVID."
 

Offline oldshooterman

CONSPIRATII#2
« Reply #117 on: 23 July 2021, 00:53 »
1. Am butonat un pic pe vaers, e greoi site-ul...
2. E clar ca se vrea vaccinarea intregii populatii cu orice pret si cu cat mai multe doze. Intrebarea e DE CE ? Sa fie doar datorita banilor ?

1. Cineva a sistematizat datele de pe EudraVigilance. Datele astea sunt mai sugestive si se pot extrapola si la cele americane despre care cei care le urmaresc au observat ca sunt manarite.

2. Poate gasesti o legatura cu asta: 'The worst is yet to come': Draft UN climate report warns of drastic changes over 30 years

"Cu 1,1 grade Celsius de încălzire, până acum, climatul se schimbă deja.
Cu un deceniu în urmă, oamenii de știință credeau că limitarea încălzirii globale la două grade Celsius peste nivelurile de la mijlocul secolului al XIX-lea ar fi suficientă pentru a ne proteja viitorul.
Acest obiectiv este consacrat în Acordul de la Paris din 2015, adoptat de aproape 200 de națiuni care au promis că vor limita colectiv încălzirea la „mult sub” două grade Celsius - și 1,5 grade, dacă este posibil.

În ceea ce privește tendințele actuale, ne îndreptăm spre trei grade Celsius, in cel mai bun caz."  ;D

Limitarea deplasarilor, a consumului si scaderea semnificativa a nivelului de trai par o solutie rezonabila pentru moment, dar mult prea putin din ceea ce ar fi necesar pentru rezolvarea situatiei.

"Jane Goodall @ Davos: "Toate aceste situatii de mediu despre care vorbim nu ar fi o problemă dacă ar exista dimensiunea populației cu 500 de ani în urmă.”

"Populația lumii de acum 500 de ani este estimată a fi fost între 420 și 540 de milioane - cu 6,7 miliarde de oameni mai puțini decât în prezent." 8)
 

Offline astateofmind

CONSPIRATII#2
« Reply #118 on: 23 July 2021, 23:14 »
Tabelul ala e la misto???

Serious injuries mai multe decat numarul de "reported cases"???

Post Merge: 24 July 2021, 07:15
Na conspiratii:

“Well, you know, we presented a significant amount of evidence, we presented research from 2017. From Dr. Shi, she’s the bat scientist, that’s prominent, that leads the lab in Wuhan. In her research, she acknowledges that Dr. Fauci and NIH gave her money. In fact, she lists the grant number. So there’s no question that the NIH was funding her research,” said Paul.

https://www.wbko.com/2021/07/22/sen-rand-paul-fauci-not-honest-about-wuhan-lab-funding-covid-19-origins/

"Dr Fauci just said that funding the Wuhan lab was a “good and proper scientific decision.” But he just swore under oath that he didn't fund this research."
« Last Edit: 24 July 2021, 07:15 by astateofmind »
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline mobydick

CONSPIRATII#2
« Reply #119 on: 24 July 2021, 12:58 »

"Populația lumii de acum 500 de ani este estimată a fi fost între 420 și 540 de milioane - cu 6,7 miliarde de oameni mai puțini decât în prezent." 8)

Tu realizezi ca teoria asta nu are nicio LOGICA?

Pentru ca daca s-ar reduce populatia la 500 milioane, exact populatia instarita  a Europei, Americii de Nord si a Asiei de Est care are mai mult decat o masina, detin fabrici si uzine,  si isi permit sa mearga cu avionul, ar polua si epuiza resursele mai repede, avand numai acestia acces la resursele planetei si avand un  nivel de trai mult mai crescut ?
Ti se pare ca  restul de 5-6 miliarde consuma asa de multe resurse sau ca polueaza? 
Consuma un african sau un indian asa de mult cat consuma un german, un american sau un chinez din clasa mijlocie?
Daca se reduce populatia la 500 milioane de oameni si muncile grele le vor face doar robotii la scara mondiala,  nivelul de poluare ar creste si mai mult pentru ca oamenii ramasi sa-si satisfaca nevoile.

Nu s-ar rezolva practic nimic, ba s-ar agrava situatia.   Un om inteligent , informat, care dispune de logica, nu ar lua in serios parerile unor  francmasoni cu mentalitate invechita si credinte in spiritualism,  si niste pietre inscriptionate din Georgia ridicate de nu stiu ce secta ezoterica de tip  "New Age".

Suprapopularea oricum se va rezolva de la sine - dupa 2100 incolo e posibil sa scada drastic populatia. 




 
 
« Last Edit: 24 July 2021, 13:08 by mobydick »