Author Topic: Virusi, gripe, info & stuff  (Read 167377 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

peacemaker

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #2205 on: 21 January 2024, 18:45 »
S-au vaccinat 4 miliarde de oameni în 2021.

Dacă era să fie vorba de depopulare într-un proces care trebuie să dureze opt ani, asta însemna că trebuia să moară câte 500 milioane de oameni pe an în mod subit, și 1 miliard în doi ani.

Din 2021 până în 2024 trebuia să fi avut deja 1,5 MILIARDE  DE MORȚI ÎN MOD  SUBIT de la vaccin, în special cei cu boli sau cu afecțiuni din naștere care n-ar fi putut să facă față la un vaccin cu ARN.

În 2022 au murit 60 milioane de oameni, dar s-au născut 133 milioane în plus. Nu mi se pare o mare afacere vaccinarea asta.

Ăia  zeci de actori care au consumat droguri și zeci de sportivi care au băut toată viața mizerii ca Redbull și Mountain Dew, niște mizerii de energizante care produceau infarct subit la tineri și înainte de pandemie!

Cred că le era sortit să moară și dacă nu se întâmpla pandemia în 2020. Au murit din cauza mizeriilor pe care le-au consumat și despre care există dovezi științifice că provoacă boli cardiovasculare.
https://www.digi24.ro/magazin/stil-de-viata/viata-sanatoasa/pericolul-din-energizante-1029887
https://stirileprotv.ro/stiri/sanatate/un-barbat-a-facut-infarct-dupa-ce-a-baut-timp-de-un-an-intre-8-si-12-cutii-de-energizante-pe-zi.html


Și mai ales, de la DROGURI, care și în cantități mici, pot să ucidă!

« Last Edit: 21 January 2024, 18:50 by peacemaker »
 

Offline Ciocanul

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #2206 on: 21 January 2024, 19:33 »
Nu ai cum sa-i convingi oricate argumente le dai. Nu am inteles niciodata mecanismul prin care unii cred asemenea balarii si teorii conspirationiste.
 

peacemaker

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #2207 on: 22 January 2024, 00:15 »
Ca idee, Trump s-a vaccinat cu Pfizer și chiar i-a încurajat pe americani să se vaccineze. Sunt curios ce zic antivacciniștii.

Pfizer e vaccinul pe care l-am ales și eu.
 

Online oldshooterman

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #2208 on: 22 January 2024, 18:22 »
Un exemplu de punct de vedere.
Sa lamurim niste detalii. Discutia e despre vaccinurile anti-covid cu tehnologie mRNA, care s-au dovedit a fi foarte periculoase. Vaccinurile in general sunt utile si recomandate.

Strict relativ la vaccinurile anti-covid poate fi foarte bine ca Trump si cu "voi" v-ati vaccinat cu Pfizer.
 

Offline taxon

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #2209 on: 23 January 2024, 07:37 »
Mai periculoase mi s-au parut metodele prin care asa-zisa "lume buna" a fost convinsa ca are nevoie de vaccin mRNA si de nimic altceva.
Periculos  este modul in care politica si mercantilismul au triumfat asupra medicinei si bunului-simt.
Art. 30 – Libertatea de exprimare
(2) Cenzura de orice fel este interzisa.
 
The following users liked or thanked this post: axxel4you

peacemaker

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #2210 on: 23 January 2024, 21:44 »
Mai periculoase mi s-au parut metodele prin care asa-zisa "lume buna" a fost convinsa ca are nevoie de vaccin mRNA si de nimic altceva.
Periculos  este modul in care politica si mercantilismul au triumfat asupra medicinei si bunului-simt.
Te referi la certificatul verde și la interdicțiile și persecuțiile la care erau supuse persoanele nevaccinate? La fel cum erau cei care își exprimau părerile neutre vizavi de Ucraina vs Rusia?

Așa a fost mai mereu.

Poate ai uitat anii 2010-2019, când erai persecutat dacă erai depistat ca fiind „băsist” sau „PSD-ist”.
La americani erai considerat „rasist” și „redneck bigot” dacă țineai cu republicanii, sau „SJW-ist snowflake woke” dacă țineai cu democrații.

A fost apoi nebunia cu Flat Earth și Climate Change, cu cei care cred în teoriile conspirației vs cei care cred știința și informațiile oficiale.

În anii 2001-2003 a fost nebunia cu terorismul, cu creștinism vs islam.

Și dacă mergem tot mai înainte, era nebunia cu comunismul vs capitalism.
În America anilor 50 îți pierdeai jobul și erai arestat dacă cineva te bănuia că ești simpatizant de stânga sau erai nițel mai ecologist sau pro-drepturi civile.


Abuzurile s-au întâmplat, se întâmplă și se vor întâmpla mai mereu câtă vreme oamenii vor avea mentalitate de TRIB.
 

Offline axxel4you

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #2211 on: 24 January 2024, 09:01 »
   Partea buna este ca majoritatea au memorie de scurta durata si nu-si vor mai aminti ca era necesar sa-ti faci hartiuta sa iesi din casa, ca virusul te ataca pe strazi doar intre anumite ore, magazinele alimentare aveau un program limitat ca sa fie cat mai aglomerate, in orice alte magazine nu aveai voie daca nu erai vaccinat si cu certificat verde dupa tine.
     Din punctul meu de vedere putea sa mai dureze cativa ani ca imi doream sa vad cum ajung oile la doza de booster 6 cu zambetul pe buze ca sa-si pastreze certificatul verde.
     
Ryzen 7 1700 3.8Ghz, 16Gb(4x4Gb) DDR4 3000Mhz Corsair Vengence LPX, Radeon PRO DUO HBM, Silverstone Raven 2, Corsair TX850 V2, Scythe Ashura Shadow,
 

Offline Nosferat

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #2212 on: 24 January 2024, 21:47 »
A fost o perioada a extremelor din ambele parti.

Ba trebuia sa te vaccinezi de tspe ori cu tspe masti si sa dezinfectezi totul de ii vedeam pe unii cum dezinfecteaza rosii (fucking insanity), ba erai manipulat de soros cu bill gates care raspandeste covid prin turnurile 5G. 

La vremea respectiva de aia am si ales sa ma vaccinez in Ungaria, aveai din ce alege.

Isterie era destula si acolo, insa macar aveai sansa sa alegi, adica in Ungaria aveai mai toate vaccinurile la dispozitie, din india,din state,din china,din rusia etc.

Am ales cel chinez si nu am avut nici un fel de probleme de atunci,dupa documentarile si convingerea mea personala am decis sa nu ma duc pe mRNA ci pe vaccinul classic.

Imi trebuia pentru locul de munca,era obligatoriu sa te vaccinezi si cum in acea perioada nu puteam doar asa "bine boss atunci ma duc altundeva" bine bine, da unde ca joburile nu cresc ca iarba prin pasuni, asa ca am ales vaccinul.

Ma bucur ca s-a terminat perioada si sper sa nu mai revina.

Ignore list :astateofmind
 

peacemaker

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #2213 on: 24 January 2024, 23:31 »
Din punctul meu de vedere putea sa mai dureze cativa ani ca imi doream sa vad cum ajung oile la doza de booster 6 cu zambetul pe buze ca sa-si pastreze certificatul verde.

Eu îți spun că nici dacă nu dezvoltau vaccinurile industria farmaceutică, nici dacă Putin nu ar fi invadat Ucraina, lumea n-ar mai fi răbdat încă un an de restricții pandemice.

CARANTINAREA GLOBALĂ trebuia, teoretic, să dureze vreo 7-10 ani ca să dezvolte la sigur niste vaccinuri bine testate. Deci trebuia să stăm în casă și să purtăm mască vreo 12-14 ani până ne imunizam cu toții, până ne făceam și boosterele. ERA EXCLUS! Și era PATETIC! 


Tu realizezi că dacă stăteam atâta TIMP, economia globală ar fi ajuns în COLAPS.
Economia mondială deja era cu un picior în groapă din vara 2021. Bucureștiul era deja ca în 1997-1998, când erau inflație și faliment, doar că în loc de Constantinescu și Ciorbea, erau Iohannis și Cîțu, și purtam niște măști caraghioase.
Toate guvernele lumii și corporațiile au făcut PRESIUNI să se dezvolte vaccinuri cât mai repede pentru ca oamenii să revină la muncă, la birou, în fabrici și în restaurante elevii să se întoarcă la școală, cluburile, hotelurile, turismul și competițiile sportive să-și revină la NORMALITATE.
Băncile trebuiau să facă bani, proprietarii de HoReCa-uri trebuia să facă bani, afaceriștii imobiliari trebuiau să facă bani din clădirile de birouri, școli, hoteluri în care au investit MILIOANE!

Am fi avut anarhie și războaie civile în Europa. În America nici măcar nu-i păsa cuiva....pentru că CONSTITUȚIE....nimeni nu te obliga să porți mască sau să stai acasă, ci să te vaccinezi, fie și simbolic.
Întreg sistemul corporate a oprit PANDEMIA în mod forțat, în doar 2 ANI!
A început în martie 2020, s-a terminat în martie 2022.


Pandemia nu s-a terminat când s-a vaccinat jumătate de planetă în decembrie 2021
, când lucrurile s-au calmat și chiar și eu m-am VACCINAT, dar nu pentru că m-a obligat cineva, patronu sau colegii, ci din principii!
Nu s-a terminat pandemia nici în ianuarie 2022, când toate guvernele europene au lăsat-o mai moale cu certificatele verzi, pentru că economia o luase razna de la criza semiconductorilor și criza mărfurilor. 
Nu s-a terminat nici în februarie 2022 când PUTIN a invadat Ucraina.

PANDEMIA S-A TERMINAT OFICIAL PE 5 MAI 2023.

Dar RESTRICȚIILE s-au terminat ÎN MARTIE 2022, MAI EXACT, PE 13 MARTIE 2022!
Aia a fost ziua când am purtat pentru ultima oară mască în aer liber.
A  fost ziua când m-am dus la cea mai frumoasă prostituată blondă disponibilă atunci în București (era de fapt în Militari, deci în afara, dar ce contează?) și am sărutat-o! French Kiss, cu limba..........după doi ani de restricții, de purtat mască și de stat la distanță!  Așa am celebrat întoarcerea la normalitate.

Și de atunci, n-am mai văzut pe nimeni să poarte mască pe stradă. Nu s-au mai dat bilanțuri la TV. Nu a mai apărut Arafat la televizor.  Voiculescu, Cîțu, Orban, Tătaru, Costache, Mihăilă, Velea, toți cei care au fost cei mai activi pe durata pandemiei, au devenit istorie, niște amintiri urâte!  Nu mai cerea nimeni certificat verde.   
Nu a fost vaccinul cauza, nu a fost războiul din Ucraina, ci pur și simplu ne săturasem de restricții. Și guvernele au lăsat-o mai moale treptat la presiunea corporațiilor.  Trebuia să ne întoarcem la normalitate, altfel era de rău.
 
 


« Last Edit: 24 January 2024, 23:44 by peacemaker »
 

Offline Ciocanul

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #2214 on: 24 January 2024, 23:33 »
Poate s-a exagerat, este posibil.
Probleme au fost reale, am avut cazuri de internati in familie. Nu aveau de ce sa ma minta, a fost oribil sa vada pe viu oameni cum horcaie dupa aer si cum mor.
Cred ca multa lume a avut mult de suferit si multi ar fi putut fi salvati daca alegeau vaccinarea. Ai 30-40 de ani si esti in putere, mergi la sala sau alrgi maratoane si erai in putere, treceai boala fara mari probleme. Un parinte cu diabet sau boala de inima/pulmonara i-ai luat poate ani din viata cand i-ai dat boala. In fine, a trecut, vedem ce va fi in viitor.
A functionat bine si mRNA, in final vaccinul este "informatie". Ca o faci cu virusi "adormiti", ca o faci cu virusi morti, ca o faci sintetic, important e sa mearga.
In continuare sustin ca un act medical nu e niciodata 100% sigur. Trebuie sa-l accepti cu riscurile de rigoare sau nu. Dar aici m-as referi la chestii chiar "grele" gen operatii sau chimioterapie, nu la vaccinuri pt ca fara o masa critica de vaccinati boala ramane.
La ora actuala datorita "liberui arbitru" si fricii de vaccinuri raspandita in mass media se intoarce rujeola pe cai mari si mor copii. Un alt exemplu de libertate prost inteleasa. Asta este, nu putem fi o societate perfecta.
 

peacemaker

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #2215 on: 25 January 2024, 01:02 »


Imi trebuia pentru locul de munca,era obligatoriu sa te vaccinezi si cum in acea perioada nu puteam doar asa "bine boss atunci ma duc altundeva" bine bine, da unde ca joburile nu cresc ca iarba prin pasuni, asa ca am ales vaccinul.
 


Bănuiesc că trebuie să fie un job mișto de a trebuit să te vaccinezi.  Eu de eram antivaccinist, îmi dădeam demisia în secunda doi. De fapt, și de eram vaccinist, tot îmi dădeam demisia, numai pentru amenințare, pentru principii.........pentru că de obicei, astfel joburi cu șefi care te amenință, au mediu toxic de muncă.
Eu m-am vaccinat chiar când lucram în telemuncă, fără să mă oblige șefu sau colegii. Mi-am dat demisia după vreo doi ani când au început să mă cheme la birou, când revenisem la normalitate. :) 
Joburile uite că au crescut ca iarba prin pășuni mulțumită telemuncii, și de ce nu, poți să-ți faci PFA dacă ai totuși 10-15 ani de experiență și știi cu ce se mănâncă domeniul tău.

UITE UN SCENARIU în care să fii presat de patron să faci ceva patriotic pentru stat, și aici chiar nu prea ai scăpare decât dacă îți faci întreprindere de succes.
Acum, să presupunem că mâine-poimâine, hai, poate din vara 2024 sau din 2025,  guvernele europene încep să bage serviciul militar semi-obligatoriu (adică, la fel de obligatoriu cum a fost vaccinatul în pandemie), și NATO o să facă presiuni ca oricare om de 18-60 ani să facă instrucție militară vreo 30-40 weekenduri pe an (sau 3 zile pe săptămână, vreme de 30-40 de săptămâni).

Și patronii sunt presați, mulți scutiți de taxe, alții primesc ceva bonusuri de la stat, ca să își trimită angajații la instrucția săptămânală. Odată ce faci instrucția, chiar și o zi, ești trecut automat ca rezervist, deci în caz de atac rusesc împotriva NATO, ești de trimis carne de tun pe front, la granița cu Republica Moldova sau cu Ucraina, să aperi granița, vămile, să stai în bătaia rachetelor să păzești depozitele de armament, bazele etc. 

Tu evident că nu vrei să devii rezervist.
Dar vine șefu tău și zice că trebuie să faci instrucția, altfel nu-și primește scutirile de taxe sau bonusurile, și te amenință că dacă nu te duci, va trebui să te concedieze.

Ce faci în cazul ăsta?

 
Și cam peste tot se obligă. Practic, dacă vrei să mănânci, să ai cu ce plăti facturile, să trăiești ca un om, ești obligat să pierzi 30-40 de weekenduri la baze de instrucție militară să te pună un caporal să faci 50 de ture și genoflexiuni și să tragi la poligon.
Rusia poate nu o să ne atace NICIODATĂ.
Dar ARE NEVOIE EUROPA neapărat de serviciul militar obligatoriu.
Că vezi tu,  economia Europei e  cu un picior în groapă după restricțiile pandemice sinucigașe, după decuplarea de la gazele rusești, după criza din Orientul Mijlociu. Și ar  cam avea nevoie să treacă pe economia de război pentru ca societatea asta europeană să supraviețuiască, și trebuie să producă joburi, asta înseamnă să deschidă fabrici de arme, avioane și tancuri, înseamnă să spele bani pe unifore, cazărmi, materiale și armament.......chestii din astea birocratice.
În plus, guvernele, prin dublarea armatelor, ar mai impune puțină ordine în societate.

Uită-te și tu,  protestează fermierii în toată Europa!
Și amenință că nu mai vor să lucreze.
În cazul ăsta, s-ar putea să trebuiască să se scoată milităria din pod.


Ah , să nu mai spun că guvernele europene o să ne prostească pe nas cu pomeni de tip  - reducere cu 40% la factura la curent și căldură dacă faci serviciul militar semi-obligatoriu, sau să primești loc gratis/asigurat de stat/reduceri de taxe la locurile din Universitățile de stat. Sau legalizează prostituția și bagă vouchere pentru cine a făcut armata. 
KKT-uri din astea.
 
Repet, poate nu o să ne atace RUSIA. Dar poate ne atacă.
Odată ce ai făcut armata fie și o zi, și devii REZERVIST, și nu trebuie să faci toate alea 40 de weekenduri, ci poate numai un weekend să fie suficient să te treacă la ...carne de tun. Știu, devii rezervist după patru luni, dar mai știi ce schimbă parlamentele în ziua de azi? 

Dar dacă devii rezervist, ți-ai vândut sufletul statului român!
Va trebui să respecți jurământul față de patrie.
Nu mai ești civil  liber să faci ce vrei, să fugi de război.

Poate nu ne atacă Rusia, dar poate ne atacă Iranul, poate o ia razna Turcia și ne-a luat dracu că Turcia are F-16.
Poate ne atacă Polonia, o ajunge vreun fascist dictator pe acolo.
Sau ne atacă Ungaria, naiba știe.
Important e că odată ce ai devenit rezervist în mod voluntar, la revedere libertate. EȘTI PROPRIETATEA STATULUI ROMÂN ODATĂ CE AI DEVENIT REZERVIST! 




Post Merge: 25 January 2024, 01:44
  Ai 30-40 de ani si esti in putere, mergi la sala sau alrgi maratoane si erai in putere, treceai boala fara mari probleme. 

Șocant este că au fost tocmai flăcăi cu mușchi de 20-30 ani care mergeau la sală, genul de chazi care atrăgeau privirile gagicilor..........care au ajuns să se sufoce, cu tuburi,  prin paturile de spitale românești improvizate.

S-a tot spus chiar că chiar persoanele care făceau mai multă mișcare erau mai predispuse la distrugerea plămânilor pe durata infectării cu COVID.
Pentru că și nefumători fiind, plămânii culturiștilor sunt foarte suprasolicitați.
« Last Edit: 25 January 2024, 01:44 by peacemaker »
 

Offline taxon

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #2216 on: 30 January 2024, 16:21 »
La ora actuala datorita "liberui arbitru" si fricii de vaccinuri raspandita in mass media se intoarce rujeola pe cai mari si mor copii. Un alt exemplu de libertate prost inteleasa. Asta este, nu putem fi o societate perfecta.

Iar te-ai informat de la giginius și baubau, ha?
Asta cu "rujeola se întoarce pe cai mari" e o bătălie care se duce de ani și ani și ani, in toata lumea. Si cam cu aceleași rezultate mediocre peste tot, cum ai putea observa dacă te-ai strădui un pic mai mult.

Uite o trîmbiță din 2019, dacă vrei îți găsesc și mai vechi:
Peste 140.000 de oameni au murit din cauza rujeolei, iar numărul îmbolnăvirilor crește în toată lumea
Așa ca lasă-ma cu "la ora actuală". Povestea e veche, iar presa o reîncălzește periodic.
Art. 30 – Libertatea de exprimare
(2) Cenzura de orice fel este interzisa.
 

Offline Ciocanul

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #2217 on: 30 January 2024, 23:02 »
Se da dar din cauza prostiei "batalia" cu rujeola a scazut in intensitate si va mai scade.
"Rujeola poate fi prevenită prin vaccinare. Cu toate acestea, ratele de vaccinare au stagnat pe plan global în ultimul deceniu..."
Da, e veche de cand s-a ridicat facebook si alte retele sociale si cretinoizii au putut sa imprastie dezinformarea la prosti. Mai rau decat un prost gramada este un prost dezinformat. Toti au devenit experti in vaccinuri. Multi au reusit sa impinga dezinformarea la cote uriase exploatand frici si alte cele.
Nu mai conteaza.
 

Online oldshooterman

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #2218 on: 01 February 2024, 13:15 »
Victorie majora in Australia in favoarea celor cu probleme de sanatate cauzate de vaccinarea impusa cu vaccinuri mRNA!

"Shepherd a primit un booster Covid în februarie 2022 ca o cerință pentru angajarea sa continuă cu DCP. DCP a recunoscut că pericardita lui Shepherd a fost cauzată de rapel, dar a negat responsabilitatea pentru vătămare, argumentând că aceasta nu a rezultat din angajarea lui Shepherd, ci dintr-un ordin legal de sănătate publică a guvernului de stat (PHO), emis în temeiul Legii privind managementul urgențelor din 2004. (EMA).

Cu toate acestea, Tribunalul a respins argumentul DCP, hotărând că, deoarece prejudiciul a apărut ca urmare atât a mandatului de vaccinare dirijată de stat, cât și a angajării sale, domnul Shepherd avea dreptul la compensații pentru lucrători."

Mii de situatii asemanatoare sunt pe lista de asteptare. Problema e ca majoritatea doctorilor refuza sa investigheze cazurile si costurile de judecata sunt prea mari pentru multi.
 

Offline Nosferat

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #2219 on: 01 February 2024, 19:58 »


Imi trebuia pentru locul de munca,era obligatoriu sa te vaccinezi si cum in acea perioada nu puteam doar asa "bine boss atunci ma duc altundeva" bine bine, da unde ca joburile nu cresc ca iarba prin pasuni, asa ca am ales vaccinul.
 


Bănuiesc că trebuie să fie un job mișto de a trebuit să te vaccinezi.  Eu de eram antivaccinist, îmi dădeam demisia în secunda doi. De fapt, și de eram vaccinist, tot îmi dădeam demisia, numai pentru amenințare, pentru principii.........pentru că de obicei, astfel joburi cu șefi care te amenință, au mediu toxic de muncă.
Eu m-am vaccinat chiar când lucram în telemuncă, fără să mă oblige șefu sau colegii. Mi-am dat demisia după vreo doi ani când au început să mă cheme la birou, când revenisem la normalitate. :) 
Joburile uite că au crescut ca iarba prin pășuni mulțumită telemuncii, și de ce nu, poți să-ți faci PFA dacă ai totuși 10-15 ani de experiență și știi cu ce se mănâncă domeniul tău.

UITE UN SCENARIU în care să fii presat de patron să faci ceva patriotic pentru stat, și aici chiar nu prea ai scăpare decât dacă îți faci întreprindere de succes.
Acum, să presupunem că mâine-poimâine, hai, poate din vara 2024 sau din 2025,  guvernele europene încep să bage serviciul militar semi-obligatoriu (adică, la fel de obligatoriu cum a fost vaccinatul în pandemie), și NATO o să facă presiuni ca oricare om de 18-60 ani să facă instrucție militară vreo 30-40 weekenduri pe an (sau 3 zile pe săptămână, vreme de 30-40 de săptămâni).


Unde ma aflu acuma nu e tocmai usor sa te redirectionezi. Nici nu e usor sa decriu ce dzo fac acuma, dar incerc. E un fel de process specialist-coordinator ceva in genul. Adica esti involvat de la ITILde la proj management la service delivery la change la knowledge la ce dzo vrei tu. Nu a fost usor sa ma catar acolo, si nici nu e usor sa gasesti un alt job in acest domeniu. Deci da, ciocul mic si joc de glezne. Vaccin and that is that.

In schimb, am decis sa ma deconectez complet de la paranioa de prin social media din mass media si sa bag o tentativa de a ma informa. Asa cum pot eu mai bine. Sunt expert in domeniu? Evident nu. Insa nici nu o sa cred ca o sa murim toti de la covid ca pana mea stiu ce inseamna moartea,am vazut cu miile prin Siria deci stiu ce inseamna o stare adevarata de razboi nu doar niste dume cu spume spuse de anumiti "experti". La fel cum nu o sa ma las manipulat de niste hapciupaliti cu pai ca bill gates cu 5g ul vrea sa ne extermine, alte elucubratii de te doare mintea.

Am decis sa citesc mai multe articole,au trecut saptamani,luni ba chiar pana am zis ok asta chinez pare cat de cat ok. E ala vechi,ce a fost de la stra-stra pana la generatia de acuma. Daca tspe ani de testari nu au fost destule atunci nu stiu ce o fi.

mRNA nu stiu, nu am vazut destule teste asa ca nu ma bag.

Presarea din partea "upper management" inteleg, nu s-au informat destul,era panica dusa pana in panzele albe ca vai de mine tuseste unul si murim cu totii de zici ca Stalingrad va fi in fiecare oras de pe mapamond. That shit just does not happen, de multe ori paranoia si panica poate provoca mai multe victime decat problema in sine. Asa ca am inteles si punctul lor de vedere, insa am decis sa ma duc dupa punctul meu de vedere si nu al lor. Ca vai cat mai repede, ca Pfizer ca se zice ca e bun. Adica boss esti pe bune? SE ZICE CA E BUN? adica nu vorbim de a lua nu stiu o tableta cu vitamina C, mai ai si alte informatii?. Pai nu. Pai atunci bine, tu cu ale tale eu cu ale mele.

Am certificatul de vaccin,pot arata oricui, a fost o nevoie a fost, dar nu m-am dus dupa val. Incerc sa inteleg fiecaruia punctul de vedere insa sunt si anumite lucruri unde trebuie sa tragi o linie.

Si nu, nu am fost presat patriotic pentru stat. Inteleg nevoia unui vaccin,ba chiar sunt complet pentru vaccinare insa sunt complet impotriva vaccinari aletorii ca a zis nu stiu ce doctorita la manipilare TV ca asta e bun,fara a da dovezi concludente,stiintifince despre acel vaccin.
Ignore list :astateofmind