Author Topic: Virusi, gripe, info & stuff  (Read 167602 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Tzeb

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #1830 on: 21 January 2022, 21:44 »
Cum ar reactiona rudele unuia care a murit dupa ce a fost "tratat" intr-un spital, de niste doctori, cu medicamente neaprobate? Direct mare proces.
 

Offline astateofmind

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #1831 on: 21 January 2022, 22:22 »
Cum as reactiona eu, sa fiu pus in fata unei situatii de genul "avem medicamentul asta, are ceva eficienta, nu 100% dar pt ca nu e aprobat asta e, te lasam sa mori" ...
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline axxel4you

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #1832 on: 21 January 2022, 22:24 »
 Mai bine sa nu-l trateze, sa-l lasa sa moara sa fie un exemplu pentru restul oamenilor ca se moare de covid si singura si ultima speranta este vaccinul pe care trebuie sa-l facem posibil si la 3 luni.

   Cand nu ai medicamente si alti doctori au folosit cu succes alte medicamente, poti sa salvezi viata omului sau poti sa te uiti la el cum moare cu gandul ca nu te-ai expus la nici un risc si ai un job unde vei merge linistit si maine( probabil ca asa gandesc toti eroii despre care se tot vorbeste de la inceputul pandemiei).
   
Ryzen 7 1700 3.8Ghz, 16Gb(4x4Gb) DDR4 3000Mhz Corsair Vengence LPX, Radeon PRO DUO HBM, Silverstone Raven 2, Corsair TX850 V2, Scythe Ashura Shadow,
 

Offline astateofmind

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #1833 on: 22 January 2022, 04:46 »
Interesant:



Post Merge: 22 January 2022, 06:33
Si inca ceva:

https://www.dw.com/en/opinion-after-covid-vaccine-menstruation-findings-a-sigh-of-relief-and-indignation/a-60406613

Daca punem in calcul si:

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/vaccines/safety/myocarditis.html?s_cid=11374:cdc%20covid%20vaccine%20heart%20inflammation:sem.ga:p:RG:GM:gen:PTN:FY21

E clar ca sistemul circulator este afectat dar ca depinde de la persoana la persoana cat de grave si vizibile sunt efectele.
« Last Edit: 22 January 2022, 06:33 by astateofmind »
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline axxel4you

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #1834 on: 22 January 2022, 08:29 »
Au aparut informatiile cati sportivi perfect sanatosi au murit in UK din cauza covidului in ultimi doi ani.

COVID-19 deaths and autopsies Feb 2020 to Dec 2021
https://www.ons.gov.uk/aboutus/transparencyandgovernance/freedomofinformationfoi/covid19deathsandautopsiesfeb2020todec2021?fbclid=IwAR1_A0KxaYniQwyr133FBPqaOPpEzAwpZ8vvJ2LIYnz08R4urV9lbcRS8io
Ryzen 7 1700 3.8Ghz, 16Gb(4x4Gb) DDR4 3000Mhz Corsair Vengence LPX, Radeon PRO DUO HBM, Silverstone Raven 2, Corsair TX850 V2, Scythe Ashura Shadow,
 

Offline astateofmind

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #1835 on: 22 January 2022, 08:47 »
Au aparut informatiile cati sportivi perfect sanatosi au murit in UK din cauza covidului in ultimi doi ani.

COVID-19 deaths and autopsies Feb 2020 to Dec 2021
https://www.ons.gov.uk/aboutus/transparencyandgovernance/freedomofinformationfoi/covid19deathsandautopsiesfeb2020todec2021?fbclid=IwAR1_A0KxaYniQwyr133FBPqaOPpEzAwpZ8vvJ2LIYnz08R4urV9lbcRS8io

Vezi ca e vb de alte numere acolo, nu sportivi, but good find ...

Post Merge: 22 January 2022, 22:28
IN sfarshit si USA se trezeste ca imunitatea naturala functioneaza ...

https://www.reuters.com/business/healthcare-pharmaceuticals/prior-covid-infection-more-protective-than-vaccination-during-delta-surge-us-2022-01-19/

Post Merge: 22 January 2022, 23:16
« Last Edit: 22 January 2022, 23:16 by astateofmind »
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline astateofmind

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #1836 on: 23 January 2022, 18:21 »
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline astateofmind

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #1837 on: 24 January 2022, 22:32 »
https://archive.is/u5M5u

WTF?? Si toate sunt studii serioase, publcate, nu axxel4you de pe cg/youtube ...
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline slicker

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #1838 on: 25 January 2022, 09:42 »
Da mane, si sunt perfect acceptabile datele astea. Statistic ai sansa mai mare sa fii lovit de fulger. Asa cum sotia are alergie la penicilina sau eu intoleranta la lactoza, nu rezulta de aici ca laptele e nasol si antibioticele e "rele". Nu e ca si cum 5 din 10 vaccinati au miocardita si restul trombofilie.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline axxel4you

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #1839 on: 25 January 2022, 10:27 »
Ideea era sa stiti la ce riscuri va expuneti ca va fi nevoie de boostere constant ca sa tineti certificatul valabil. Daca nu ai dezvoltat miocardita de la doza 2 sau booster asta nu inseamna ca la doza booster de la vaccinul pentru Omnicrom nu o sa dezvolti.
Ryzen 7 1700 3.8Ghz, 16Gb(4x4Gb) DDR4 3000Mhz Corsair Vengence LPX, Radeon PRO DUO HBM, Silverstone Raven 2, Corsair TX850 V2, Scythe Ashura Shadow,
 

Offline astateofmind

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #1840 on: 25 January 2022, 16:50 »
Da mane, si sunt perfect acceptabile datele astea. Statistic ai sansa mai mare sa fii lovit de fulger. Asa cum sotia are alergie la penicilina sau eu intoleranta la lactoza, nu rezulta de aici ca laptele e nasol si antibioticele e "rele". Nu e ca si cum 5 din 10 vaccinati au miocardita si restul trombofilie.

Da mane, idea e ca daca exista riscuri semnificative, si exista, atunci nu te apuci sa-i fortezi pe toti sa se vaccineze.

Am o sanatate de fier, am avut corona si am imunitate dar tu insisti ca nu, TREBUIE sa fiu vaccinat si MA OBLIGI la asta desi beneficiul e cam zero si riscuri exista.

UNDE e logica???
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline slicker

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #1841 on: 25 January 2022, 17:21 »
Nu stiu daca e ok formularea "obligat", pe mine nu m-a obligat nimeni si nu stiu de vreo lege sa te oblige. Da nu ai certificat verde daca nu ai avut nici covid, dar sunt destule locuri unde ai voie sa mergi fara el. Din perspectiva mea, vaccinul a functionat asa cum trebuie (9 din 10 decedati zilnic sunt nevaccinati daca experienta proprie nu are cum sa fie de ajuns, atunci matematica ne rezolva), repet pentru mine statistica de mai sus e perfect acceptabila si sunt dispus sa suport consecintele, sa nu mai repet ce am trait cu boala asta sau mai rau, din amicii mei in coma si sechele.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline astateofmind

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #1842 on: 25 January 2022, 17:30 »
In USA pretty much esti obligat (sau s-a incercat).

Nu esti vaccinat? Fired. NU esti vaccinat? Nu poti calatori. Nu esti vaccinat? Nu la gym. Nu esti vaccinat? Etc Etc.  Deci da, sunt OBLIGAT sa ma vaccinez (ma rog, au dat jos mandatul cu angajatorul sa forteze vaccinarea asa ca am scapat, deocamdata). USA abia acum 2 zile au descoperit imunitatea naturala, la nivel declarativ, ca "legal" tot nu e acceptata. Degeaba te duci la un eveniment care cere vaccinare si le spui "uite dovada de imunitate naturala" ca ei vor fi like "nu, vaccin sau gtfo, CDC nu are imunitatea naturala in recomandari".

Problema mea nu e cu vaccinul, daca vrei sa-l faci, fa-l. Dar nu ma obliga pe mine sa-l fac. Simplu.
« Last Edit: 25 January 2022, 17:36 by astateofmind »
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline KodiaK

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #1843 on: 25 January 2022, 18:16 »
Degeaba te duci la un eveniment care cere vaccinare si le spui "uite dovada de imunitate naturala" ca ei vor fi like "nu, vaccin sau gtfo, CDC nu are imunitatea naturala in recomandari".
Si cum masori tu imunitatea asta naturala? Sau tu crezi ca daca ai facut boala, ai imunitate pe viata? Poti sa te reinfectezi fara probleme si la 2-3 luni dupa ce ai trecut prin covid. In loc de booster ce faci, mai dai o raita prin ATI sa mai faci o data covid.

Problema mea nu e cu vaccinul, daca vrei sa-l faci, fa-l. Dar nu ma obliga pe mine sa-l fac. Simplu.
Ok, de acord cu tine. Dar te rog in acelasi timp asigura-mi si mie un mediu sigur, unde nu trebuie sa interactionez cu persoane ne-vaccinate.

Nu te oliga nimeni sa te vaccinezi, nici macar in SUA, dar in acelasi timp nu ai voie sa intri in anumite spatii, ceea ce mi se pare perfect normal. NU de alta dar cred ca la fel de normal ti se pare si tie sa nu ma apuc sa ma pis in lift, nu? Poate vreau si eu libertatea sa ma pis pe unde vreau, si imi afecteaza sanatatea ca trebuie sa ma tin pana la o toaleta. Sau poate s-a uitat unul urat la mine, si vreau si eu libertatatea sa ii sparg capul. Ce's atatea restrictii, libertate frate!

Ideea era sa stiti la ce riscuri va expuneti ca va fi nevoie de boostere constant ca sa tineti certificatul valabil. Daca nu ai dezvoltat miocardita de la doza 2 sau booster asta nu inseamna ca la doza booster de la vaccinul pentru Omnicrom nu o sa dezvolti.
Tu cred ca ai o manie cu riscul la vaccin.
Pentru a MIA oara, este EXTREM de clar pt toata lumea ca acesta prezinta un risc, dar este vorba de riscul MAI MIC. Risc ai si cand treci strada sa dea masina peste tine, risc ai si cand mergi pe ploaie, sa te loveasca fulgerul, risc ai si cand te sui in avion, sa se prabuseasca. Toate riscurile astea sunt mai mici decat riscul sa mori de la vaccin.
« Last Edit: 25 January 2022, 18:20 by KodiaK »
Asus TUF Z590-PLUS | 10700KF | be quiet! Dark Rock Pro 4 | 32GB HyperX Fury 3600Mhz | Asus TUF RTX 3080 | Samsung 870 EVO 250GB + XPG Gammix S11 PRO 512GB+2TB + 2xSeagate 2TB | Audigy RX | Sennheiser HD559 | Corsair RM850x | be quiet! Silent Base 802 | ASUS ROG PG27AQDM
Reducere 1% PcG: G6TPRZ4K
 

Offline astateofmind

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #1844 on: 25 January 2022, 18:23 »

Si cum masori tu imunitatea asta naturala? Sau tu crezi ca daca ai facut boala, ai imunitate pe viata? Poti sa te reinfectezi fara probleme si la 2-3 luni dupa ce ai trecut prin covid.


Iarasi tampenia asta de argument??? NU e ca si cum vaccinul te protejeaza de la a face boala sau de la o transmite/contracta deci te rog eu iesi din prostia asta si nu mai folosi argumentul asta imbecil, ok?
Da, poti face boala si la 2-3 luni dupa ce ai facut vaccinul. Si dupa cum se vede imunitate naturala protejeaza mai bine decat vaccinul.

Si da, sunt si studii care arata ca imunitatea naturala e long lasting. Mai long lasting decat cea conferita de vaccin.

Chiar e atat de greu pt tine sa intelegi asta???

Ok, de acord cu tine. Dar te rog in acelasi timp asigura-mi si mie un mediu sigur, unde nu trebuie sa interactionez cu persoane ne-vaccinate.

Vezi mai sus. Persoane nevaccinate NU Inseamna persone bolnave. Vaccinati pot transmite la fel de usor virusul asa ca te rog, opreste de la a folosi acelasi argument imbecil, ok?

Nu te oliga nimeni sa te vaccinezi, nici macar in SUA, dar in acelasi timp nu ai voie sa intri in anumite spatii, ceea ce mi se pare perfect normal. NU de alta dar cred ca la fel de normal ti se pare si tie sa nu ma apuc sa ma pis in lift, nu? Poate vreau si eu libertatea sa ma pis pe unde vreau, si imi afecteaza sanatatea ca trebuie sa ma tin pana la o toaleta. Sau poate s-a uitat unul urat la mine, si vreau si eu libertatatea sa ii sparg capul. Ce's atatea restrictii, libertate frate!

Din nou un argument imbecil fara legatura cu asta.

Tu cred ca ai o manie cu riscul la vaccin.
Pentru a MIA oara, este EXTREM de clar pt toata lumea ca acesta prezinta un risc, dar este vorba de riscul MAI MIC. Risc ai si cand treci strada sa dea masina peste tine, risc ai si cand mergi pe ploaie, sa te loveasca fulgerul, risc ai si cand te sui in avion, sa se prabuseasca. Toate riscurile astea sunt mai mici decat riscul sa mori de la vaccin.

Problema e ce riscuri imi asum. Nu ma obliga nimeni sa ma sui in avion sau sa merg pe ploaie. Intelegi diferenta?
« Last Edit: 25 January 2022, 18:25 by astateofmind »
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste