Author Topic: AMD Navi GPU & Nextgen Architecture  (Read 166642 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline wolfenste

AMD Navi GPU & Nextgen Architecture
« Reply #855 on: 19 October 2020, 11:25 »
@asom  completez, nu stiu dc ai vazut, am mai adaugat asta
"pai nu sunt in nicio eroare. V64=1080 in perf. si pret si am ales V64
nvidiistiii au sarit in sus c-are ditamai consumul iar acum cand 3080 are ditamai consmul, totul e-n regula
cine-i fals si ipocrit acum?"
Cred ca e 5-a oara cand iti explic de ce a sarit lumea de cur in sus. La Vega 64 aveai ALTERNTIVA. Dam cu bold si font 18, poate asa percutezi.
Consumul este o problema si acum la 3080, doar ca momentan nu ai ce altceva sa iei in zona ei de performanta. De ce crezi tu ca se baga lumea la undervolt. Nu oare din cauza ca consuml de 300W+ ESTE o probelma????


Si ce sa vezi, acum lumea nu mai are ALTERNATIVA. Nu e ca si cum AMD lanseaza in curand, ei au sarit pe Nvidia sa-i faca under_shit. Aveau o mirobolanta Nvidia high end ce mergea flawless cu potential imens sa-i mai duca un an doi dar au aflat ca a scos Nvidia seria 3xxx si dintr-o data nu le mai merge si trebuie sa faca upgrade. Upgrade tot cu Nvidia, ca d'aia scoate si Nvidia mai devreme, sa nu aibe simpatizantii alternativa... Stiu, stiu, ei nu sunt sarantoci si pot cumpara astazi o placa high end si sa isi vanda in paguba placa maine ca sa-si ia alta. Dar atunci zau ca nu mai are nici un sens discutia despre cumparaturi istete legate de pret/perf/whatever.

Daca lansa AMD asemenea placa acum, ar fi zis da'o dracului, astept Nvidia ca de la astia iar nu am ce se cumpar. pam pam.

Mama ei de alternativa, ba ai alternativa ba nu ai.
« Last Edit: 19 October 2020, 11:29 by wolfenste »
 

Offline narayanhd

AMD Navi GPU & Nextgen Architecture
« Reply #856 on: 19 October 2020, 12:03 »
ca tot ai zis de frecventa, Kodiak, de ce-i 2,4GHz, si pe mine ma incanta, nu pot sa spun ca nu
dar daca ne uitam la testul HU in care a comparat 3080 + 3600 + 10900K,
in 1440p maxim, 10900K e doar cu 10FPS mai bun decat 3600, ceea ce-i f putin
practic, IPC-ul 3600 la 4,2GHz e mai bun decat IPC-ul 10900K la 5,3GHz, desi-i peste 1GHz diferenta intre cele doua!
chiar daca 3600 sta-n 4GHz si 10900K sta-n 5GHz, tot e 1GHz diferenta
cu toate astea 10900K are un avans f mic fata de 3600

d-asta frecventele mari nu ma mai incanta si le vad ca un marketing BS
IPC-ul e cam 80% totul, parerea mea

la fel e posibil sa fie acum cu RX 6000
s-aiba 2,4Ghz dar sa fie cu 10% mai slaba decat 3080 care abia atinge 2GHz
 

Offline astateofmind

AMD Navi GPU & Nextgen Architecture
« Reply #857 on: 19 October 2020, 12:59 »
@asom  completez, nu stiu dc ai vazut, am mai adaugat asta
"pai nu sunt in nicio eroare. V64=1080 in perf. si pret si am ales V64
nvidiistiii au sarit in sus c-are ditamai consumul iar acum cand 3080 are ditamai consmul, totul e-n regula
cine-i fals si ipocrit acum?"
Cred ca e 5-a oara cand iti explic de ce a sarit lumea de cur in sus. La Vega 64 aveai ALTERNTIVA. Dam cu bold si font 18, poate asa percutezi.
Consumul este o problema si acum la 3080, doar ca momentan nu ai ce altceva sa iei in zona ei de performanta. De ce crezi tu ca se baga lumea la undervolt. Nu oare din cauza ca consuml de 300W+ ESTE o probelma????


Si ce sa vezi, acum lumea nu mai are ALTERNATIVA. Nu e ca si cum AMD lanseaza in curand, ei au sarit pe Nvidia sa-i faca under_shit. Aveau o mirobolanta Nvidia high end ce mergea flawless cu potential imens sa-i mai duca un an doi dar au aflat ca a scos Nvidia seria 3xxx si dintr-o data nu le mai merge si trebuie sa faca upgrade. Upgrade tot cu Nvidia, ca d'aia scoate si Nvidia mai devreme, sa nu aibe simpatizantii alternativa... Stiu, stiu, ei nu sunt sarantoci si pot cumpara astazi o placa high end si sa isi vanda in paguba placa maine ca sa-si ia alta. Dar atunci zau ca nu mai are nici un sens discutia despre cumparaturi istete legate de pret/perf/whatever.

Daca lansa AMD asemenea placa acum, ar fi zis da'o dracului, astept Nvidia ca de la astia iar nu am ce se cumpar. pam pam.

Mama ei de alternativa, ba ai alternativa ba nu ai.

wrong. se stia din leaks ca amd va fi sub 3080 ca performanta. se stia ca in rt amd va fi mult sub 3080. se stie ca amd nu are echivalent pt dlss.

deci, de ce as astepta? unde e alternativa?

daca lansa acum o placa amd la fel de buna nu as fi asteptat dupa nvidia. dar guess what: nu a lansat. mai exact nu a lansat nimic deocamdata.

e de kkt sa sai vina pe consumator pentru impotenta AMD. si e de kkt sa dai vina pe consumator ca vrea sa isi cumpere placa care, conform informatiilor, ofera cea mai buna performanta pentru pret. ia-ti tu ceva mai prost la acelasi pret.

narayand, pai ce faci mah? in leaks alea ai 290W si pentru amd, adica aproape 300. si probabil aia sunt in conditii "normale" si cu boost se duce peste 300. pai, e frumos?
« Last Edit: 19 October 2020, 13:02 by astateofmind »
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Online KodiaK

AMD Navi GPU & Nextgen Architecture
« Reply #858 on: 19 October 2020, 13:57 »

Si ce sa vezi, acum lumea nu mai are ALTERNATIVA. Nu e ca si cum AMD lanseaza in curand, ei au sarit pe Nvidia sa-i faca under_shit. Aveau o mirobolanta Nvidia high end ce mergea flawless cu potential imens sa-i mai duca un an doi dar au aflat ca a scos Nvidia seria 3xxx si dintr-o data nu le mai merge si trebuie sa faca upgrade. Upgrade tot cu Nvidia, ca d'aia scoate si Nvidia mai devreme, sa nu aibe simpatizantii alternativa... Stiu, stiu, ei nu sunt sarantoci si pot cumpara astazi o placa high end si sa isi vanda in paguba placa maine ca sa-si ia alta. Dar atunci zau ca nu mai are nici un sens discutia despre cumparaturi istete legate de pret/perf/whatever.

Daca lansa AMD asemenea placa acum, ar fi zis da'o dracului, astept Nvidia ca de la astia iar nu am ce se cumpar. pam pam.

Mama ei de alternativa, ba ai alternativa ba nu ai.

Nu e chiar asa wolfenste. Sunt de acord cu tine ca asteptaul lansarii AMD era solutia cea mai desteapta. Chiar daca AMD parea mai slaba din zvonuri, macar la o scadere de pret puteai sa speri. Tine cont totusi majoritatea care fac upgrade vin de la seria 10. Seria 20 fiind sarita de multi pt ca a fost f scumpa si f slaba. Insa pana la urma 3080 si 3090 sunt cele mai puternice GPU-uri de pe piata in momentul de fata. Deci consumul f mare este oarecum justificat. NU este apreciat de nimeni, de asta toti baga under-volt. La Vega insa situatia a fost diferita. Practic la placa aia raportul perf/W era jalnic. A avut si nvidia un episod similar cu Fermi, unde a fost criticata enorm. Si la fel o sa fie criticat si Ampere daca AMD scoate perf similare la un consum semnificativ mai mic.
Asus TUF Z590-PLUS | 10700KF | be quiet! Dark Rock Pro 4 | 32GB HyperX Fury 3600Mhz | Asus TUF RTX 3080 | Samsung 870 EVO 250GB + XPG Gammix S11 PRO 512GB+2TB + 2xSeagate 2TB | Audigy RX | Sennheiser HD559 | Corsair RM850x | be quiet! Silent Base 802 | ASUS ROG PG27AQDM
Reducere 1% PcG: G6TPRZ4K
 

Offline wolfenste

AMD Navi GPU & Nextgen Architecture
« Reply #859 on: 19 October 2020, 13:58 »
@astate Scrie deja in postarea mea ca nu e ca si cum ai fi avut o eternitate de asteptat si placa ta actuala inca merge. Scrie in postul meu ca dupa Nvidia ai fi asteptat. DIn leaks nu stii deja atat de mult incat sa te arunci.

@KodiaK, Fermi s-a vandut ca painea calda. Ziceti voi ce vreti, dar o mare parte din cumparatori sunt bs Nvidia, altfel nu ai cum sa explici de ce vinde mai bine mereu. Cine stia a criticat Fermi. Altii doar au cumparat-o.
Si vezi doamne, 3xxx e cea mai buna de pe piata ACUM iar eu vreau placa video ACUM. Bai sa fie, daca iese AMD mai cumparabila ce vor spune gusterii? Ca atunci cand si-au luat ei 3xxx nu aveau alternativa, adica putin timp in urma. Asta e... Dar daca atunci cand si-au luat ei placa ar fi fost AMD pe piata mai buna ar fi asteptat cu ardoare sa vada ce scoate Nvidia. BS bs bs, nu ma convingi.
« Last Edit: 19 October 2020, 14:04 by wolfenste »
 

Offline narayanhd

AMD Navi GPU & Nextgen Architecture
« Reply #860 on: 19 October 2020, 14:03 »
ba da, asom si Kodiak, are dreptate
daca AMD ar fi scos asa ceva, era mancat pe paine, cum a fost cu Vega
dar acum pt ca nvidia e-n situatia aia toti "consumul nu era o problema"
nu sunteti consecventi
sunteti consecventi doar cand va convine voua (nu ma refer la voi doi, ma refer in general)
si, ca sa si demostrez nefanboy-ismul fanboy-lor nvidia
am facut facut toxic, agresiv, prost, imbecil pt c-am aratat niste teste in care 3080 a luat o ditamai bataie
despre asta vorbim
gasiti scuze ca mintea voastra sa se simta bine netinand cont de realitate
si mai si sunteti voi agresivi dar dati vina p-ala a aratat opusul a ceea ce voua va place sa credeti
nu ma refer la voi doi, in general
« Last Edit: 19 October 2020, 14:07 by narayanhd »
 

Offline astateofmind

AMD Navi GPU & Nextgen Architecture
« Reply #861 on: 19 October 2020, 17:48 »
@astate Scrie deja in postarea mea ca nu e ca si cum ai fi avut o eternitate de asteptat si placa ta actuala inca merge. Scrie in postul meu ca dupa Nvidia ai fi asteptat. DIn leaks nu stii deja atat de mult incat sa te arunci.

@KodiaK, Fermi s-a vandut ca painea calda. Ziceti voi ce vreti, dar o mare parte din cumparatori sunt bs Nvidia, altfel nu ai cum sa explici de ce vinde mai bine mereu. Cine stia a criticat Fermi. Altii doar au cumparat-o.
Si vezi doamne, 3xxx e cea mai buna de pe piata ACUM iar eu vreau placa video ACUM. Bai sa fie, daca iese AMD mai cumparabila ce vor spune gusterii? Ca atunci cand si-au luat ei 3xxx nu aveau alternativa, adica putin timp in urma. Asta e... Dar daca atunci cand si-au luat ei placa ar fi fost AMD pe piata mai buna ar fi asteptat cu ardoare sa vada ce scoate Nvidia. BS bs bs, nu ma convingi.

1: placa mea actuala e integrata, nu merge.
2: stim destul de multe iar amd e foarte wishy-washy cu detaliile pe care le dau, numerele date de ei, oficial, sunt sub 3080 si asta in care amd-ul se descurca relativ bine. deci cam stim pe unde este performanta amd.
3: stim deja care e performanta in rt: aproape de turing. si e nomal pt ca nu s-a spus nimic despre arhitectura speciala pt rt la amd.
4: stim deja ca amd nu are nimic echivalent dlss, si asta pt mine, in 4k, e un selling point major.
5: in cazul in care TOATE informatiile despre amd sunt false (sanse de sub 1%) imi va fi simplu sa vand 3080-ul unui nvidiot, poate chiar in castig daca se mentine situatia, si sa iau un amd. dar am mari indoieli ca amd va veni cu ceva capabil sa faca concurenta.

cand fermi s-a vandut ca painea calda eu aveam r9 si ma certam cu olds pe vechiul forum cu tema 970 si failul cu memoria,

daca ar fi fost amd primul pe piata as fi asteptat nvidia? nu, 2 luni nu as fi asteptat. dar mai putin as fi asteptat pt ca istoric nvidia are obiceiul sa-i dea una pests ceafa amd-ului la fiecare lansare, and that's a fact ...
« Last Edit: 19 October 2020, 17:54 by astateofmind »
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Online KodiaK

AMD Navi GPU & Nextgen Architecture
« Reply #862 on: 19 October 2020, 17:57 »

@KodiaK, Fermi s-a vandut ca painea calda. Ziceti voi ce vreti, dar o mare parte din cumparatori sunt bs Nvidia, altfel nu ai cum sa explici de ce vinde mai bine mereu. Cine stia a criticat Fermi. Altii doar au cumparat-o.
Asta din pacate este un adevar cu care AMD se va confrunta multa vreme. nVidia este la mare distanta cand vine vroba de marketing si prezenta pe piata. Are un brand mult mai bine inradacinat, si grosul cumparatorilor habar n-au ca exista si AMD pe piata GPUs, sau daca stiu au idei preconceput cum ca AMD are driverii prosti, este placa saracilor, sau pur si simplu prefera sa nu isi bata capul cu research.


Si vezi doamne, 3xxx e cea mai buna de pe piata ACUM iar eu vreau placa video ACUM. Bai sa fie, daca iese AMD mai cumparabila ce vor spune gusterii? Ca atunci cand si-au luat ei 3xxx nu aveau alternativa, adica putin timp in urma. Asta e... Dar daca atunci cand si-au luat ei placa ar fi fost AMD pe piata mai buna ar fi asteptat cu ardoare sa vada ce scoate Nvidia. BS bs bs, nu ma convingi.
E dreptul fiecaruia sa isi ia ce placa vrea cand vrea. La fel de bine poti spune si de cei care si-au luat RVII, nu? Ei vroiau ce e mai bun de la la AMD atunci. Nu a contat nici pt ei ca peste 5 luni AMD urma sa scoata o arhitectuta complet noua.
Si da, daca o sa se dovedeasca ca RX 6000 va fi mai rece, mai buna si mai ieftina, probabil ca or sa se zgarie pe ochi, dar e o chestie asumata.

Asus TUF Z590-PLUS | 10700KF | be quiet! Dark Rock Pro 4 | 32GB HyperX Fury 3600Mhz | Asus TUF RTX 3080 | Samsung 870 EVO 250GB + XPG Gammix S11 PRO 512GB+2TB + 2xSeagate 2TB | Audigy RX | Sennheiser HD559 | Corsair RM850x | be quiet! Silent Base 802 | ASUS ROG PG27AQDM
Reducere 1% PcG: G6TPRZ4K
 

Offline wolfenste

AMD Navi GPU & Nextgen Architecture
« Reply #863 on: 19 October 2020, 18:02 »
@astate
1. E integrata pentru ca ti-ai vandut placa. Nu tine argumentul asta.
De la 2 in jos: tu vorbesti iarasi de situatia ta personala si transpui asta ca fiind modul general. E irelevant pentru vanzarile in masa ca esti tu smecher si iti vinzi placa in profit. Daca o fi adevarat, sau doar spui asa. Cel mai pagubos este insa sa tot faci upgrade, de la o luna la alta ca te-ai razgandit si vrei alta placa. Ca de, nu or fi toti astate sa faca profit cumparand nou si vanzand sh ca altfel unde am ajunge? In general nu faci upgrade des, astepti sa ai oferta intreaga si apoi decizi, daca nu cumva esti sigur ca iei tot Nvidia si atunci da, de ce sa mai astepti?

Post Merge: 19 October 2020, 18:05
Asta din pacate este un adevar cu care AMD se va confrunta multa vreme. nVidia este la mare distanta cand vine vroba de marketing si prezenta pe piata. Are un brand mult mai bine inradacinat, si grosul cumparatorilor habar n-au ca exista si AMD pe piata GPUs, sau daca stiu au idei preconceput cum ca AMD are driverii prosti, este placa saracilor, sau pur si simplu prefera sa nu isi bata capul cu research.


E dreptul fiecaruia sa isi ia ce placa vrea cand vrea. La fel de bine poti spune si de cei care si-au luat RVII, nu? Ei vroiau ce e mai bun de la la AMD atunci. Nu a contat nici pt ei ca peste 5 luni AMD urma sa scoata o arhitectuta complet noua.
Si da, daca o sa se dovedeasca ca RX 6000 va fi mai rece, mai buna si mai ieftina, probabil ca or sa se zgarie pe ochi, dar e o chestie asumata.

Nu e marketing cat e efectul de gloata si efectul de domino. Sunt mai multi fani boi Nvidia care influenteaza mai mult masele.

Aha, e dreptul fiecaruia sa fie fan boi, fi el AMD sau Nvidia. Case closed.
« Last Edit: 19 October 2020, 18:06 by wolfenste »
 

Online KodiaK

AMD Navi GPU & Nextgen Architecture
« Reply #864 on: 19 October 2020, 18:13 »
ba da, asom si Kodiak, are dreptate
daca AMD ar fi scos asa ceva, era mancat pe paine, cum a fost cu Vega
Cum a fost Vega in nici un caz nu ar fi fost mancat. Asta daor daca nu venea cu perf de 2080 la 300W+ consum.
Ar fi fost mancat fix asa cum este si nVidia acum. Lumea ar fi incercat sa reduca consmul cum pot fara sa piarda din perf.
Dar in general lumea ar fi fost rezervata, pana aparea si seria 3000 ca sa faca o comparatie.
Adica fix ce se intampla acum.
dar acum pt ca nvidia e-n situatia aia toti "consumul nu era o problema"
nu sunteti consecventi
sunteti consecventi doar cand va convine voua (nu ma refer la voi doi, ma refer in general)
Da, consumul nu a fost problema vega. Ci perf data la consumul ala.
Si eu in locul tau nu as vorbi de consecventa, cand ai decretat ca nu mai iei nVidia in viata ta pt ca au mintit cu vramul la GTX 970, dar iei procesoare AMD dupa ce AMD a mintit cu world 1st native octa-core CPU.
Pai unde e consecventa ta?

si, ca sa si demostrez nefanboy-ismul fanboy-lor nvidia
am facut facut toxic, agresiv, prost, imbecil pt c-am aratat niste teste in care 3080 a luat o ditamai bataie
despre asta vorbim
gasiti scuze ca mintea voastra sa se simta bine netinand cont de realitate
si mai si sunteti voi agresivi dar dati vina p-ala a aratat opusul a ceea ce voua va place sa credeti
nu ma refer la voi doi, in general
N-au nici o legatura testele tale cu faptul ca ai fost agresiv si toxic. Aia a rezultat din limbaj.
Legat de teste ti s-a spus doar ca sunt irelevante, si ti s-a explicat de ce. Tu ai fost ala care a sarit de cur in sus cand ti s-au aratat alte teste care arata fix contrariul. Cumva brusc, doar testele alea gasite de tine erau adevar absolut, si orice alt rezultat era demn de ignorat.
« Last Edit: 19 October 2020, 18:17 by KodiaK »
Asus TUF Z590-PLUS | 10700KF | be quiet! Dark Rock Pro 4 | 32GB HyperX Fury 3600Mhz | Asus TUF RTX 3080 | Samsung 870 EVO 250GB + XPG Gammix S11 PRO 512GB+2TB + 2xSeagate 2TB | Audigy RX | Sennheiser HD559 | Corsair RM850x | be quiet! Silent Base 802 | ASUS ROG PG27AQDM
Reducere 1% PcG: G6TPRZ4K
 

Offline astateofmind

AMD Navi GPU & Nextgen Architecture
« Reply #865 on: 19 October 2020, 18:34 »
@astate
1. E integrata pentru ca ti-ai vandut placa. Nu tine argumentul asta.

Tine foarte bine, din moment ce nu am placa video.

De la 2 in jos: tu vorbesti iarasi de situatia ta personala si transpui asta ca fiind modul general. E irelevant pentru vanzarile in masa ca esti tu smecher si iti vinzi placa in profit. Daca o fi adevarat, sau doar spui asa. Cel mai pagubos este insa sa tot faci upgrade, de la o luna la alta ca te-ai razgandit si vrei alta placa. Ca de, nu or fi toti astate sa faca profit cumparand nou si vanzand sh ca altfel unde am ajunge? In general nu faci upgrade des, astepti sa ai oferta intreaga si apoi decizi, daca nu cumva esti sigur ca iei tot Nvidia si atunci da, de ce sa mai astept

nu cred ca te inteleg. Normal ca vorbesc de situatia mea, doar nu vrei sa iti dictez tie sau altora de ce sa isi cumpere si ce placa video sa-si cumpere. Nu. nu o transpun la general, iti explic de ce EU imi iau acum 3080 si nu astept dupa AMD, ce fac altii nu e problema mea.

E clar ca tu asta incerci, dar nu merge. Fiecare isi cumpara placa bazat pe motivatile si criterile personale. Ca despre asta era vorba, de ce imi iau EU nvidia si nu amd.

Faptul ca pot sa-mi vand Asus TUF 3080 care imi vine astazi peste o saptamana cu profit de 2-300$ este cert, pe piata actuala. Am vandut deja 2, cu un profit de ~800$

Ca tu iti iei amd exclusiv pt ca fanboi e una, eu am alte criterii si sunt destul de clare, fara a fi fanboi - criteriul "e nvidia" sau "e amd" nu este pe lista mea, doar perfotmante, pret si features.

Si mi se pare atat de prostesc sa va aud cu "ai/iti cumperi nvidia esti clar fanboi", mai ales cand oferta amd e ... practic ... zero.

Si mai grav ca uitati ca me certam cu cativa pe aici si injuram nvidia pentru umflarea preturilor, sau cand ma certam cu olds pe problema memoriei la 970, etc etc. Unii dintre voi au memoria scurta si parca se scalda in prostie ...

Post Merge: 19 October 2020, 18:47
@astateofmind

Si acum spune-mi tu, pe bune:

de ce as astepta amd? Ce informatii avem care sa ma faca sa astept? Ce stii tu ca va aduce AMD atat de nemaivazut?

Insira niste motive logice. Asa cum ti-am insirat eu de ce nu astept.
« Last Edit: 19 October 2020, 18:47 by astateofmind »
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline narayanhd

AMD Navi GPU & Nextgen Architecture
« Reply #866 on: 19 October 2020, 19:37 »
ok Kodiak, am inteles
scuze peste scuze, alternative peste alternative
asa functioneaza acum
si ma mai faci pe mine politician...
 

Offline astateofmind

AMD Navi GPU & Nextgen Architecture
« Reply #867 on: 19 October 2020, 19:41 »
N-au nici o legatura testele tale cu faptul ca ai fost agresiv si toxic. Aia a rezultat din limbaj.
Legat de teste ti s-a spus doar ca sunt irelevante, si ti s-a explicat de ce. Tu ai fost ala care a sarit de cur in sus cand ti s-au aratat alte teste care arata fix contrariul. Cumva brusc, doar testele alea gasite de tine erau adevar absolut, si orice alt rezultat era demn de ignorat.

Apropo de asta, am adus teste in locul lui in care 5700XT batea nvidia in cateva situatii profesionale, dar el nu a vazut asta. Nu, sunt eu fanboi nvidia chiar si cand scot in evidenta avantajele amd (atunci cand sunt).

Iar mi se umfla o vena de la copchii astia :D :D :D
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline narayanhd

AMD Navi GPU & Nextgen Architecture
« Reply #868 on: 19 October 2020, 20:20 »
am vazut, asom, am si spus ca dintre toti tu ai fost singuru' care a sustinut asta
probabil ca n-ai vazut, dar am facut-o

iar kodiak cu textul ala arata ca ochelarii lui de cal sunt si mai mari si frumosi decat ai mei
e si normal si logic ca testele CAD sa fie irelevante, doar 5700XT a batut 3080 la fund
relevante sunt doar cele in care nvidia a batut AMD
 

Offline astateofmind

AMD Navi GPU & Nextgen Architecture
« Reply #869 on: 19 October 2020, 20:22 »
am vazut, asom, am si spus ca dintre toti tu ai fost singuru' care a sustinut asta
probabil ca n-ai vazut, dar am facut-o

Pai si atunci in pmea cum iti permiti mah prichinel sa bati campii cu atata nonsalanta??? Sau ai probleme si nu poti procesa informatia?
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste