Author Topic: Ultimul joc jucat  (Read 48688 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Trustme

Ultimul joc jucat
« Reply #195 on: 21 July 2023, 18:55 »
Am ajuns la unul din finaluri si cu Detroit Become Human.
Povestea e interesanta, grafica buna si e lipsit de bug-uri. Mai ciudatel a fost controlul dar daca te obisnuiesti cu el este ok.


 

Offline Dexter

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 4 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 143
  • Location: Ploiesti
  • Liked | Thanked: 20 times
  • If it ain't broken, why fix it ?
    • View Profile
Ultimul joc jucat
« Reply #196 on: 29 August 2023, 13:26 »
God of War (2018)

Nu stiu de ce m-am tot ferit de el, probabil din cauza ca nici unul din cele vechi din serie nu mi-a placut.
Tin minte ca cel mai mult ma enervau fazele super scriptate, in care trebuia sa faci fix combinatia de taste pe care o voia el si n-aveai nici un fel de libertate.

In fine, m-a impresionat atat de mult povestea si felul in care a fost abordata problema acestui reenactment incat am zis sa-i dau o sansa.

Mai sus am scris ca HORIZON Forbidden West mi-a dat ora exacta in action adventure RPG pe PS.
Mai demult pe un alt forum scriam ca Dragon's Dogma mi-a dat reset in ceea ce priveste combat engine.

Eh, asta m-a impresionat teribil in felul lui.
Urasc faptul ca nu e open world 100% explorabil si ca are o liniaritate in mers, dar iubesc faptul ca nu m-a enervat atat de tare.

Pur si simplu combat engine-ul, felul in care te absoarbe in imersie cand faci fel si fel de scheme cu balaurii aia, ca si la Dragon's Dogma, zici ca esti acolo.

Voice acting la superlativ.
Actori extraordinari.
Bugfree pe toata povestea.
Nici macar un freeze sau un glitch.

Santa Monica rulez !



Ieri mi-am luat Ragnarok-u', l-am gasit la oferta.
Termin Valkyriurile de eliberat si ma apuc si de astalaltu.
Cica-i la fel de bomba, daca nu mai tare.

Can't wait.

I have to think hard in order to name an interesting man who doesn't drink !
Burt Reynolds
 

Offline Trustme

Ultimul joc jucat
« Reply #197 on: 09 September 2023, 19:49 »
Eu am terminat Starfield.
Jocul e absolut superb din toate punctele de vedere. Mie mi-a placut foarte mult povestea.



 

Offline Ransom

Ultimul joc jucat
« Reply #198 on: 12 September 2023, 10:54 »
Starcraft 1: Remastered si Starcraft 2 -   Am cumparat la ultima promotie si expansionul Legacy of the Void, pe care nu l-am jucat la vremea lui. Cu aceasta ocazie am rejucat toate campaniile. Pacat ca genul RTS e cam mort...
 
The following users liked or thanked this post: Merlin

Offline Trustme

Ultimul joc jucat
« Reply #199 on: 30 September 2023, 15:27 »
Eu am terminat Cyberpunk 2077: Phantom Liberty.
Ce pot sa zic? Bun "filmul" adica DLC-ul. Jocul e indopat cu toate tehnologiile in domeniul graficii si se simte, dar e si foarte  bine optimizat. Dupa petarda Starfield e o gura de aer curat.

 
The following users liked or thanked this post: Merlin

Offline Nosferat

Ultimul joc jucat
« Reply #200 on: 24 October 2023, 11:22 »
Dupa o pauza de vreo 5 ani si dupa multe convingeri din partea prietenilor, am instalat world of tanks.

Pentru niste jocuri din cand in cand cu prietenii, as putea declara ca e digerabil.  Altfel desi arata mult mai bine, se vede ca a fost reimprospatat vizual. E cam acelasi joc, same shit different day. Ba de fapt a devenit si mai pay to win.

Altfel nu as recomanda cuiva sa se apuce de joc (adica jucator nou). Am jucat in total vreo 40 de ture in ultima saptamana, a fost destul sa imi aduc aminte de multe lucruri ce efectiv nu s-au schimbat deloc in wot.

Initial am crezut ca armored warfare va fi locul unde voi pleca. Am si jucat AW pana cand a fost dezvoltat de obsidian si nu de mail.ru. Se pare ca nici acel joc nu are viitor, de fapt e aproape mort AW.

Warthunder sincer am jucat destul de putin, dar nici nu m-a atras asa de mult la acea vreme, deja oricum eram pe wot si aw iar prietenilor nu le place warthunder.

Nu stiu daca mai sunt alte jocuri cu tancuri, sau daca or fi in viitor. WOT pentru niste ture de nostalgie e ok. Altfel in ce hal a ajuns de zici ca e un mobile pay to win game, nu pot lua in serios jocul.
« Last Edit: 24 October 2023, 11:26 by Nosferat »
Ignore list :astateofmind
 

Offline Nosferat

Ultimul joc jucat
« Reply #201 on: 08 November 2023, 16:45 »
Alan Wake 2. Vizual arata chiar bine, povestea e bine facuta, multe easter eggs spre alte jocuri, coloana sonora, muzica etc etc.

Are si niste minusuri cu inventory system unlock , jump scares care devin boring dupa o vreme,niste glitchuri pe ici,colo ce sunt remediate abia dupa ce a fost lansat jocul, sau faptul ca Sam Lake nu era nici pe departe gandita ca o negresa.

Acea decizie a fost luata dupa ce au fost consultati de catre Sweet Baby Inc, o firma ce se ocupa de diversity,inclusion si alte balarii, insa pe cand acea decizie a fost luata, deja anumite lucruri erau bagate in joc, ergo apar niste inconsistencies in poveste.

Ca si horror genre nu a adus ceva noutati sau imbunatatiri, nu alan wake 2 este jocul care a rupt bariera. Insa este un joc chiar reusit ce merita incercat ,pot recomanda oricui.


Post Merge: 08 November 2023, 18:49
LE :  Saga Anderson doream sa scriu. Nu stiu ce tot imi ramanea in cap Sam Lake. Desi nu ar strica un joc separat cu povestea lui sam, insa la femeia la care ma refeream e Saga Anderson. 
« Last Edit: 08 November 2023, 18:49 by Nosferat »
Ignore list :astateofmind
 
The following users liked or thanked this post: taxon

Offline Dexter

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 4 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 143
  • Location: Ploiesti
  • Liked | Thanked: 20 times
  • If it ain't broken, why fix it ?
    • View Profile
Ultimul joc jucat
« Reply #202 on: 13 November 2023, 10:45 »
God Of War: RAGNAROK

L-am terminat aseara.
60h
80% completition, raman doua trei sidequests si ceva lore de descoperit.

Ba, ce pot sa zic... superb. Experienta ramane la loc de cinste langa Ghost of Tsushima si ambele Horizonuri.

Ce mi-a placut e ca pe dificultate medie (Give Me Balance) a fost o experienta mai putin frustranta ca predecesorul.
In vreme ce la Valkyries restartam in medie de 15 ori o lupta (sau 40 in cazul lui Sigrun), berserker-ii de aicea au fost oleaca mai domoli si cu Level 8 spre 9 (ca nu te lasa s-ajungi la 9 pana nu termini povestea  >:(  ) chiar a mers tzeava.

E un must have pentru playstation lovers.

Va salut.

I have to think hard in order to name an interesting man who doesn't drink !
Burt Reynolds
 
The following users liked or thanked this post: taxon

peacemaker

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul joc jucat
« Reply #203 on: 15 November 2023, 08:56 »
Eu am terminat Starfield.
Jocul e absolut superb din toate punctele de vedere. Mie mi-a placut foarte mult povestea.
 


Eu am terminat Cyberpunk 2077: Phantom Liberty.
Ce pot sa zic? Bun "filmul" adica DLC-ul. Jocul e indopat cu toate tehnologiile in domeniul graficii si se simte, dar e si foarte  bine optimizat. Dupa petarda Starfield e o gura de aer curat.
 


Eu nu inteleg - scrii  pe 9 septembrie ca Starfield este superb, dar pe 30 septembrie,   scrii ca Starfield e o petarda de joc?

« Last Edit: 15 November 2023, 08:58 by peacemaker »
 

Offline Trustme

Ultimul joc jucat
« Reply #204 on: 15 November 2023, 11:45 »
peacemaker, e foarte simplu maestre: Mi-a placut ca joc, dar ca optimizare e petarda.
 

Offline taxon

Ultimul joc jucat
« Reply #205 on: 15 November 2023, 11:49 »
"Mă contrazic cumva pe mine însumi?
Foarte bine, atunci, mă contrazic.
(Sunt vast, cuprind mulțimi în mine.)"

Cântec despre mine – 51 - Walt Whitman
 ;D
Art. 30 – Libertatea de exprimare
(2) Cenzura de orice fel este interzisa.
 
The following users liked or thanked this post: Dexter

Offline Ransom

Ultimul joc jucat
« Reply #206 on: 24 November 2023, 23:29 »
Warhammer 40,000 - Mechanicus - 9/10 - Un joculet super fain. Atmosfera si poveste buna. Gameplay simplut dar bine facut.
 

Offline Hideyoshi

Ultimul joc jucat
« Reply #207 on: 03 January 2024, 19:23 »
Call to Arms - Gates of Hell Ostfront - 9/10 - mama si tata jocurilor RTT/RTS ... nu-i dau 10 pentru ca are uneori niste bug-uri enervante
 

Offline Trustme

Ultimul joc jucat
« Reply #208 on: 03 April 2024, 10:34 »
Am terminat Horizon Forbidden West si DLC-ul.
Jocul e dragut, povestea e putin cam banala, grafica e decenta dar pe parte de gameplay... stai si te uiti la cutscene pana te plictisesti.

 
The following users liked or thanked this post: taxon