Author Topic: Path of Exile 2  (Read 3736 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Nosferat

Path of Exile 2
« Reply #15 on: 12 June 2023, 17:32 »
Initial si eu m-am gandit la exilecon. Cam scump, cam foarte scump. Doar biletul de avion dus-intors, mai cazare mai una alta, un 5000 de euro acolo ar trebui. Imi place POE, dar nu asa de mult .  Om vedea cu Beta, sper ca pana la sfarsitul anului sa il lanseze sau q1 anul viitor. Nu cred ca acum la exilecon il vor si lansa, va fi mai mult o prezentare si vom avea o noua liga pana prin iarna.

Anyway, new mini teaser.

Ignore list :astateofmind
 

Offline Dundee

Path of Exile 2
« Reply #16 on: 12 June 2023, 22:40 »
Da, cam pe la 5k ajungi.

Ma astept ca la anu sa vedem expansionu; beta undeva prin toamna.
 

Offline Nosferat

Path of Exile 2
« Reply #17 on: 29 July 2023, 18:37 »
Multe noutati de la exilecon. Noua liga nu ma atrage asa de mult, dar POE2 promite destul de multe, din pacate doar vara anului viitor o sa vedem un beta. Faptul ca au ales sa le separe poe1 si 2 sincer nu ma surprinde, multi au crezut ca poe2 va fi doar un upgrade massiv suprapus pe poe 1. Insa la cat de multe batai de cap ar fi avut are mai mult sens sa o ia de la zero pentru poe2 si sa construiasca pe ceva nou. Cum va fi in viitor poe1 si 2, le vor combina, vor ramane separat, va ramane poe1 stiu eu pana prin 2025 dupa care va fi retras si va ramane doar poe2? Habar nu am. 



« Last Edit: 29 July 2023, 18:39 by Nosferat »
Ignore list :astateofmind
 

Offline Dundee

Path of Exile 2
« Reply #18 on: 31 July 2023, 00:20 »
Development-ul pentru PoE1 va continua, doar ca nu vor fi sezoane in paralel cu PoE2, ci un offset intre ele. Nu am vazut nimic mentionat ca 1 va fi abandonat.
Dezamagit ca beta e asa de tarziu, cel mai probabil cu o lansare in 2025.