Author Topic: Aceasta prindere se potriveste pt socket 2066?  (Read 473 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Fang93

  • Feedback Score: (0)
  • Jr. Member
  • Posts: 60
    • View Profile
Aceasta prindere se potriveste pt socket 2066?
« on: 21 February 2023, 17:16 »
Vreau sa-mi cumpar si eu un Corsair H115i sa-l monez pe procesorul 7820x csare este pe socket lga 2066.Imi puteti spune si mie  daca aceasta este prinderea pt 2066?Ca nu vreau sa-l cumpar si sa ma trezesc ca nu-l pot monta pe procesorul meu
Multumesc
 

Offline Fang93

  • Feedback Score: (0)
  • Jr. Member
  • Posts: 60
    • View Profile
Aceasta prindere se potriveste pt socket 2066?
« Reply #1 on: 23 February 2023, 22:49 »
Azi am reusit sa montez Corsair-ul H115i cu cateva artificii,pt ca n-am avut suruburile adaptoare pt socket lga 2066.Am reusit sa improvizez fara probleme.Am avut un noroc chior
Ce pot sa spun,temepraturile in idle 21-24 grade,iar in full load 55-57 grade cu acest Corsair.Ce nu prea inteleg este faptul ca inainte am avut un Noctua Dh15S si cu asta in full load nu depaseam 52 grade.Nu prea inteleg de cand pana cand un coler pe aer are performante mai bune decat unul pe apa.In cunsotintele mele eu asa stiu ca orice solutie de racire pe apa e net superioara decat oricare racire pe aer..darm aorg...It's a little weird...
Alta chestie pe care nu o inteleg,de ce in devie manager imi cere sa instalez driverul pt H115i.Din moment ce el functioneaza si raceste,nu inteleg rostul driver-ului