Author Topic: Când Poliția Română angajează analfabeți funcționali.  (Read 568 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online ericmario

”Reporter: - Păi și de ce mă legitimați?
Polițist: - Pentru că sunt polițist.”

Ce să mai zici?
Rămâi fără cuvinte când vezi câtă prostie încape sub șapca aia.
Eu mă întreb ce dracului au învățat ăștia la școala aia de tablagii de la Câmpina?

https://www.digi24.ro/special/statul-la-stat/dialog-halucinant-jurnalisti-digi24-legitimati-de-politisti-pentru-ca-filmeaza-pe-domeniul-public-sunteti-suspecti-video-2703835

"When seagulls follow the trawler it is because they think sardines will be thrown into the sea" - Eric Cantona.
 

Offline Asth

Când Poliția Română angajează analfabeți funcționali.
« Reply #1 on: 29 March 2024, 16:51 »
Analfabeți funcționali?...
 

Online ericmario

Când Poliția Română angajează analfabeți funcționali.
« Reply #2 on: 29 March 2024, 19:09 »
E doar o greșeală gramaticală, treci peste.
Despre subiectul topicului ai ceva de spus?
"When seagulls follow the trawler it is because they think sardines will be thrown into the sea" - Eric Cantona.
 

Offline Ciocanul

Când Poliția Română angajează analfabeți funcționali.
« Reply #3 on: 29 March 2024, 22:42 »
Am patit o data cand eram mai copilandru sa ies cu PC-ul unitatea din bloc si sa-l duc la unii peste drum sa-mi schimb o componenta. Era vara, eram in slapi si ma opreste Garcea la 200 m de bloc. Era un gras pe la 45 si plin de zel, il si stiam din vedere. Ala sa ma duca la sectie ca sigur am furat PC-ul si nu am buletinul la mine. WTF ? Ii zic ca hai cu mine ca stau aici, doar traversam strada. Nu, nu... sa vin cu el si PC-ul la sectie. Noroc ca m-au salvat niste babe ce i-au zis ca acolo stau. Alea m-au salvat de pierdut vremea.
 

Offline Asth

Când Poliția Română angajează analfabeți funcționali.
« Reply #4 on: 30 March 2024, 00:30 »
E doar o greșeală gramaticală, treci peste.
Despre subiectul topicului ai ceva de spus?

Nu intra-n panică, faci parte dintr-un procentaj de cel puțin 89%, deci nu ești un caz singular!

Cât despre subiectul thread-ului, roagă pe cineva să-ți explice faptul că-i un deficit uriaș de personal nu doar în MAI cât și-n domeniile medical, educațional și judiciar:

https://youtu.be/-RrLITDCnQ4?t=860

Pe scurt, odată cu trecerea timpului vor fi angajați oameni din ce în ce mai proști, crescând astfel enorm riscul de-a muri pe o masă de operație!...
 

Online ericmario

Când Poliția Română angajează analfabeți funcționali.
« Reply #5 on: 30 March 2024, 07:23 »
E doar o greșeală gramaticală, treci peste.
Despre subiectul topicului ai ceva de spus?

Nu intra-n panică, faci parte dintr-un procentaj de cel puțin 89%, deci nu ești un caz singular!

Cât despre subiectul thread-ului, roagă pe cineva să-ți explice faptul că-i un deficit uriaș de personal nu doar în MAI cât și-n domeniile medical, educațional și judiciar:

https://youtu.be/-RrLITDCnQ4?t=860

Pe scurt, odată cu trecerea timpului vor fi angajați oameni din ce în ce mai proști, crescând astfel enorm riscul de-a muri pe o masă de operație!...
Maestre într-ale gramaticii, Pruteanule, subiectul topicului nu e deficitul de personal, ci proasta instruire a polițiștilor.
Vrei să-ți repet?
Nu mă costă nimic, deci:
”Reporter: - Păi și de ce mă legitimați?
Polițist: - Pentru că sunt polițist.”


Amice, ești un analfabet funcțional.
« Last Edit: 30 March 2024, 07:26 by ericmario »
"When seagulls follow the trawler it is because they think sardines will be thrown into the sea" - Eric Cantona.
 

Offline Asth

Când Poliția Română angajează analfabeți funcționali.
« Reply #6 on: 30 March 2024, 14:14 »
Dacă nici cu video n-ai fost în stare să-nțelegi cauza reală a proastei instruiri a polițiștilor, atunci îi las pe alții să-ți explice!

Vezi că râde lumea atunci când pentru neștiința ta crasă, specifică-n proporție de 89% generațiilor actuale, dai vina pe greșelile gramaticale.

În plus, deși nu mai era nevoie, ca să dovedești tuturor că ești unul dintre specialii acestui forum, mai și faci QUOTE postării anterioare, deși ai scris imediat după ea...
 

Online ericmario

Când Poliția Română angajează analfabeți funcționali.
« Reply #7 on: 30 March 2024, 15:26 »
Tu ești ”ceva” și te mai dai mare cu asta.
Lasă-mă pe mine, obsedatule care ești și nu mai veni cu scuze că poliția e subdimensionată.

Ideea era:
”Reporter: - Păi și de ce mă legitimați?
Polițist: - Pentru că sunt polițist.”

Înțelegi acum?
 Măcar acum?
"When seagulls follow the trawler it is because they think sardines will be thrown into the sea" - Eric Cantona.
 

Offline Asth

Când Poliția Română angajează analfabeți funcționali.
« Reply #8 on: 30 March 2024, 15:39 »
Și mai exact, care-i mirarea ta, atâta timp cât în Poliția actuală sunt angajați cei care-s la nivelul tău intelectual, pentru simplul motiv că alții mai buni ca ei nu-s disponibili?...

Va rog sa continuati fara atacuri la persoana si alte manifestari ofensive.
« Last Edit: 30 March 2024, 21:20 by oldshooterman »
 
The following users liked or thanked this post: axxel4you

Offline oldshooterman

Când Poliția Română angajează analfabeți funcționali.
« Reply #9 on: 30 March 2024, 20:54 »
Pe scurt, odată cu trecerea timpului vor fi angajați oameni din ce în ce mai proști, crescând astfel enorm riscul de-a muri pe o masă de operație!...
Robotii vor rezolva usor problemele medicale (si altele), daca sunt lasati.

Parerea mea e ca odată cu trecerea timpului incompetentii vor fi tinuti acasa cu BI, ca sa nu poata face prostii.  ;D
 

Online ericmario

Când Poliția Română angajează analfabeți funcționali.
« Reply #10 on: 30 March 2024, 21:12 »
Și mai exact, care-i mirarea ta, atâta timp cât în Poliția actuală sunt angajați cei care-s la nivelul tău intelectual, pentru simplul motiv că alții mai buni ca ei nu-s disponibili?...
Ah, scuză-mă Măria Ta, reîncarnatule Pacificator care ești tu.
N-am știut că ești atât de prost.

"Fara atacuri la persoana si alte manifestari ofensive" e valabil si pentru tine.


Post Merge: 30 March 2024, 21:24
ok  oldshooterman.
« Last Edit: 30 March 2024, 21:24 by ericmario »
"When seagulls follow the trawler it is because they think sardines will be thrown into the sea" - Eric Cantona.
 

Offline Asth

Când Poliția Română angajează analfabeți funcționali.
« Reply #11 on: 30 March 2024, 22:22 »
Robotii vor rezolva usor problemele medicale (si altele), daca sunt lasati.

Un om tot trebuie să răspundă, în situația-n care un robot va eșua o operație căci, dacă nu s-ar întmpla așa ceva, atunci cam ce verdict definitiv și irevocabil s-ar putea acorda în caz de malpraxis?...

 

Online ericmario

Când Poliția Română angajează analfabeți funcționali.
« Reply #12 on: 31 March 2024, 07:37 »
Oameni buni, voi nu vedeți pădurea din cauza copacilor!
”Reporter: - Păi și de ce mă legitimați?
Polițist: - Pentru că sunt polițist.”

Asta e problema, că boul ăla a terminat o școală de poliție degeaba.
Boul ăla habar nu are cum se face o legitimare, el se crede Dumnezeu pe pământ.
Și aici nu-i vorba de lipsa de personal și alte scuze, ci e e vorba de prostie crasă.
"When seagulls follow the trawler it is because they think sardines will be thrown into the sea" - Eric Cantona.
 

Offline Asth

Când Poliția Română angajează analfabeți funcționali.
« Reply #13 on: 31 March 2024, 20:43 »
Practic faci parte exact din categoria aia de cetățeni competenți, atâta timp cât ești convins de acest fapt:

boul ăla a terminat o școală de poliție degeaba.

P.S.
Tu chiar n-ai pe absolut nimeni, în anturajul tău, care să-ți explice un video banal?...
 

Online ericmario

Când Poliția Română angajează analfabeți funcționali.
« Reply #14 on: 01 April 2024, 09:29 »
Done.

« Last Edit: 01 April 2024, 09:32 by ericmario »
"When seagulls follow the trawler it is because they think sardines will be thrown into the sea" - Eric Cantona.