Author Topic: Razboiul Ucraina-Rusia  (Read 110036 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline Cylix

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #1200 on: 23 August 2023, 20:37 »
Hai ca a căzut și Prigojin de la cea mai înaltă fereastra din lume😄😄😄😄

https://twitter.com/uasupport999/status/1694395403666346459?t=8ZOSGq6OTmbbqgg1MO7E6Q&s=19
7950X3D | Zotac 4090 AMP Extreme Airo | MSI MPG B650 Edge Wifi | 32GB Kingston Renegade RGB Z 6000 |  SSD: Kingston KC3000 2TB+Fury Renegade 2TB+Samung Evo 1TB |Lian Li O11 Dynamic Evo | Lian Li Galahad 360 V2 | Corsair HX1500i | Samsung Odyssey G9 Neo + Zephyrus G15
 

Cyberseller

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #1201 on: 23 August 2023, 20:37 »
Daca tot mi-am luat warn, astept edificari de la tine in privinta a ceea ce ai denumit "maskirovka" dintre Putin si Prigojin.  ;D
 

Offline Ciocanul

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #1202 on: 23 August 2023, 20:56 »
Orc la orc chiar scoate ochii. :D
 

Offline oldshooterman

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #1203 on: 24 August 2023, 01:12 »
Cica Prigozhin ar fi avut multi dusmani iar Putin a declarat cu ceva timp in urma ca i-a retras protectia. ;D

Oricum, e regretabil faptul ca au murit si altii cu ocazia asta, cel mai probabil complet nevinovati, "victime colaterale".
 

Cyberseller

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #1204 on: 24 August 2023, 04:14 »
Nu avea motive sa ii retraga protectia daca rebeliunea lui facea parte din planul lui Putin de a deconspira tradatorii.

Maskirovka a fost in meniul celor care au incercat atunci sa spele izmenele dictatorului si te includ si pe tine. La noi, spalitii de propaganda, mirosea prea urat aceasta "cacealma" pentru ca era evident ca Putin a iesit extrem de terfelit si nu avea sens.

Prigojin a fost executat la ordinul lui Putin. Decizia a fost luata in ziua rebeliunii, iar momentul a fost ales dupa ce s-a asigurat ca eliminarea lui nu genereaza alte seisme.

Se pare ca a plecat in iad si cu adjunctul, cel putin.
 

Offline taxon

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #1205 on: 24 August 2023, 09:25 »
Speculatii

https://t.me/onciu/4426

Post Merge: 24 August 2023, 09:45
Si iarasi:
« Last Edit: 24 August 2023, 09:45 by taxon »
Art. 30 – Libertatea de exprimare
(2) Cenzura de orice fel este interzisa.
 

Offline axxel4you

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #1206 on: 24 August 2023, 22:24 »
Banuiesc ca ti-e imposibil sa intelegi ca aceste tragedii nu erau posibile fara interventia Americanilor in 2014 pentru inlaturarea presedintelui din Ucraina.
 
Diferenta dintre Ucraina si noi este ca rusii nu au avut puterea sa ne atinga. Tot estul Europei, infestat de pesta ruseasca timp de 50 de ani, a fugit care cum a putut sub umbrela SUA, prin NATO, si UE. Noi, ungurii, cehii si ce mai vrei tu, nu am avut nevoie de Maidan pentru ca liderii nu se opuneau acestei fugi. Nu stiu cu ce va spala creierele sosohaurii, dar o face bine.

Ah, inca o data scuzi crimele rusilor si spune totul despre tine.

   Deci zici ca este ok sa fie trimisi la moarte ucrainieni intr-un razboi pe care nu au cum sa-l castige atata timp cat lupta pentru capitalism, masina de spalat automata si wc-ul cu apa curenta din casa. Atata timp cat Mexicul are grainita cu SUA sub influenta carei tari consideri ca este normal sa se afle ? sub influenta Rusiei sau a Chinei ? Faptul ca noi am ajuns in UE si Nato este din cauza ca suntem aproape de Rusi, nimeni nu face acte de caritate fara sa aibe un interes ascuns.
« Last Edit: 24 August 2023, 22:39 by axxel4you »
Ryzen 7 1700 3.8Ghz, 16Gb(4x4Gb) DDR4 3000Mhz Corsair Vengence LPX, Radeon PRO DUO HBM, Silverstone Raven 2, Corsair TX850 V2, Scythe Ashura Shadow,
 

Offline Ciocanul

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #1207 on: 24 August 2023, 23:01 »
„A fost un om cu o soartă dificilă și a făcut greșeli grave în viață”.(Putin)
A inceput sa vorbeasca ca un adevarat conducator de Cosa Nostra.
Gunoiul asta incep sa cred cu tarie ca doborat si avionul cu presedintele Poloniei.  https://en.wikipedia.org/wiki/Lech_Kaczy%C5%84ski
N-a fost niciodata clar cum a picat avionul ala.
Gunoiul asta omoara tot ce-i sta in cale. Si cand te gandesti ca a stat la masa cu toti leaderii europeni, si toti l-au lins in fund pt petrol si gaze in timp ce el visa si viseaza la CCCP.
Eu cred ca va muri linistit in patul lui pe la 74+ de ani ca si Stalin.
Lectia lui Prigojin e clara: daca vrei sa fii prost contra sistemului, fii prost pana la capat.
« Last Edit: 24 August 2023, 23:03 by Ciocanul »
 

Offline taxon

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #1208 on: 25 August 2023, 12:16 »
Dar, vai, ce scăpare ...  :o
Art. 30 – Libertatea de exprimare
(2) Cenzura de orice fel este interzisa.
 

Offline Ciocanul

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #1209 on: 25 August 2023, 12:51 »
De trimis am trimis si noi arme si munitie dar nu am vrut sa spunem cat si ce oficial. Oricum, mult sub aia din lista. E de porc ca nu i-au adaugat pe toti in lista.
Nu am vrut sa spunem deloc ca trimitem dar "Orca" Maria Zaharova(care se barbiereste pe tzatze) a guitat ca stiu ca si noi si polonezii trimitem arme.
Banui ca daca am fi zis ce si cat am trimis cu siguranta ar fi latrat sosohaurii la greu.
 


Offline oldshooterman

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #1211 on: 26 August 2023, 16:13 »
Toate vestile tale "bune" se bazeaza pe "un comandat ucrainean considera ca...".
Daca e dupa ce zic ucrainenii, au "debarcat" si in Crimeea in urma cu 3 zile si fac prapad acolo... Adica "marea debarcare" a constat in 10 sinucigasi in doua barci pneumatice cu motor pe care rusii i-au omorat rapid si din toata povestea au ramas doar cateva titluri in presa de rang "c".
 

Cyberseller

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #1212 on: 26 August 2023, 19:56 »
Deci zici ca este ok sa fie trimisi la moarte ucrainieni intr-un razboi pe care nu au cum sa-l castige atata timp cat lupta pentru capitalism, masina de spalat automata si wc-ul cu apa curenta din casa. Atata timp cat Mexicul are grainita cu SUA sub influenta carei tari consideri ca este normal sa se afle ? sub influenta Rusiei sau a Chinei ? Faptul ca noi am ajuns in UE si Nato este din cauza ca suntem aproape de Rusi, nimeni nu face acte de caritate fara sa aibe un interes ascuns.
Zic ca este ok sa lupti pentru tara ta, independenta ei si impotriva nemernicului care intra in tara ta, fura, violeaza si ucide civili nevinovati. Daca nu crezi ca este ok, sincer, imi pare rau pentru tine. Esti un las si vei invoca orice motiv pentru a sta ascuns sub pat daca ne viziteaza careva cu razboiul. Romania a luat nastere dupa niste jertfe ale romanilor. A supravietuit ca tara si avem un teritoriu destul de maricel raportat la celelalte state europene tocmai pentru ca cineva s-a jertfit pentru ele.

Cuba este vecin cu SUA. Tragi cu prastia din Havana in Miami. O puteau spulbera in anii 90, cand rusii erau in colaps. Toata America Centrala colcaie de comunisti si pro rusi. Ca si cele din proximitatea Rusiei, exceleaza la capitolele prosperitate si drepturile omului si toate sunt superputeri industriale. :P

Rusii sunt deranjati de NATO pentru ca au acelasi apucaturi din Evul Mediu si nu se pot misca spre Vest. Ucraina este acum victima acestor apucaturi. La o scara mai mica au fost si moldovenii, georgienii si cecenii.
Daca nici dracul nu le doreste duhoarea pe teritoriul lor, unde este scris ca statul mai mic trebuie sa fie vasalul vecinului mai puternic? In legea junglei?

« Last Edit: 26 August 2023, 20:08 by Cyberseller »
 

Offline astateofmind

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #1213 on: 26 August 2023, 22:09 »
Esti un las si vei invoca orice motiv pentru a sta ascuns sub pat daca ne viziteaza careva cu razboiul.


Wrong,  e un tradator care ar pune mana pe arma si ar ucide maximul posibil de romani daca asta i-ar aduce avataje personale. Mai ales daca aia care ne-ar ataca ar fi Rusii. Si mai sunt cativa ca el aici pe forum. Ar calca ce cadavre daca ei ar avea pastrav in fiecare weekend.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline axxel4you

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #1214 on: 26 August 2023, 22:35 »
Tu iti dai seama ca orice activitate cum descrii tu mai sus mi-ar reduce foarte mult sansele de supravietuire mai mult decat daca m-as duce pe front pe post de carne de tun.
   Cel mai sanatos lucru este sa fug din calea conflictului si sa ma intorc cand se linisteste tot.
 Nici un roman care a vazut cum a evoluat Romania de la revolutie nu vrea sa lupte pentru corupti care ne conduc, nici ei nu vor sa se riste sa aibe un conflict cu rusi si imediat cum li se va oferi ocazia vor schimba placa.
   Sper sa nu ajunga asa disperati capitalisti ca pierd in Ucraina in fata rusilor sa ne trimita cateva bombe ca sa ne implice si pe noi in razboi. E foarte usor din teritoriile in conflict dupa ce capturezi un echipament de la rusi sa trimiti cateva rachete si la romani ca sa-i motivezi . Dupa false flagul 9.11 am ajuns la concluzia ca sunt in stare de absolut orice .
   
Ryzen 7 1700 3.8Ghz, 16Gb(4x4Gb) DDR4 3000Mhz Corsair Vengence LPX, Radeon PRO DUO HBM, Silverstone Raven 2, Corsair TX850 V2, Scythe Ashura Shadow,