Author Topic: Razboiul Ucraina-Rusia  (Read 108356 times)

ericmario, Ciocanul, ZorracK and 4 Guests are viewing this topic.

Offline taxon

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #1260 on: 07 September 2023, 07:45 »
Inestimabilul Klaus Werner Johannis, cel care si-a inceput cariera de presedinte al tarii cu vorba "Ghinion" si dînd-o pe dupa cireș, face acum exact acelasi lucru: o da pe dupa cireș.
Ca sa vezi, ca stai asa, ca nu-i asa, ca e fluida.
Pai, nea dom profesor de fizica, daca situatia e fluida, matale de ce esti bolovan?
Ca te faci de ris, e treaba ta, dar de ce ne faci si pe noi de ris?
https://www.fanatik.ro/cazul-dronei-rusesti-sau-cum-s-a-facut-de-ras-romania-nu-exclud-ca-cineva-din-servicii-sa-fi-vrut-sa-l-compromita-pe-iohannis-20477570
Art. 30 – Libertatea de exprimare
(2) Cenzura de orice fel este interzisa.
 

peacemaker

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #1261 on: 07 September 2023, 08:11 »
Terminați odată cu certurile prostești că toate țările implicate în războiul ăsta au de pierdut în acest moment:
-Rusia care nu-și atinge obiectivul de a distruge regimul de la Kiev și care a pierdut aproape 300,000 de soldați și loialitatea a zeci de mii de mercenari, mai e și izolată de Occident și acum depinde exclusiv de China, Iran, Coreea de Nord 
-Ucraina care a pierdut 15 milioane din populație după emigrare în masă, vreo 160,000 de soldați, infrastructura distrusă pentru decenii, are milioane de oameni invalizi acum de la atacurile cu rachete rusești + că a mai pierdut patru regiuni pe lângă Crimeea, iar pe astea nu le poate recupera fără implicarea directă a unui milion  de soldați NATO
-NATO are de pierdut că a lăsat garda jos în ultimii 30 ani și acum pierde cantități mari de muniție și tancuri și artilerie ....în curând și avioane....pentru o cauză pierdută.......repet, regiunile alea, mai ales Crimeea, nu le poți recupera fără vreun 1 milion de soldați cu echipament high tech pentru deminare, mii de tancuri, mii de piese de artilerie și cu suport naval și aerian de la vreo două portavioane și o mână de distrugătoare
 
Inestimabilul Klaus Werner Johannis, cel care si-a inceput cariera de presedinte al tarii cu vorba "Ghinion" si dînd-o pe dupa cireș, face acum exact acelasi lucru: o da pe dupa cireș.
Ca sa vezi, ca stai asa, ca nu-i asa, ca e fluida.
Pai, nea dom profesor de fizica, daca situatia e fluida, matale de ce esti bolovan?
Ca te faci de ris, e treaba ta, dar de ce ne faci si pe noi de ris?
https://www.fanatik.ro/cazul-dronei-rusesti-sau-cum-s-a-facut-de-ras-romania-nu-exclud-ca-cineva-din-servicii-sa-fi-vrut-sa-l-compromita-pe-iohannis-20477570

Râdem noi acum de el, dar s-ar putea să ne bage serviciul militar obligatoriu acum.  Cred că în 1-3 luni mai mult ca sigur vor lua în considerare asta.
Cu generali inestimabili ca Ciucă care zic că e timpul să revenim la armatele de masă, o să aibă politicienii pretenții să prindem rachetele hipersonice și dronele cu mâna și să le aruncăm înapoi la Kremlin.
« Last Edit: 07 September 2023, 08:15 by peacemaker »
 

Cyberseller

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #1262 on: 07 September 2023, 08:53 »
Niste armata obligatorie nu ar strica pentru marii luptatori cu alcoolul si interzisele din generatiile tinere.
 
The following users liked or thanked this post: taxon

Offline taxon

Art. 30 – Libertatea de exprimare
(2) Cenzura de orice fel este interzisa.
 

peacemaker

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #1264 on: 07 September 2023, 14:15 »
Ceva-ceva se coace, oricum:
"Armata cere medicilor de familie să-i divulge pacienții cu afecțiuni incompatibile cu stagiul militar "


LOL
Quote
Revenind la afecțiunile care sunt incompatibile cu stagiul militar, acestea vizează, cu titlu exemplificativ: aparatul respirator (tuberculoză, astm etc.), afecțiuni degenerative (reumatism, osteoporoză etc), aparatul cardio-vascular (stenoze, boala Epstein, cardiomiopatie, hipertensiune, cardiopatie ischiemică, tromboflebită, varice etc), boli ale sângelui (anemii, boala Hodgkin, leucemii etc), boli renale, aparatul digestiv (reflux gastro-esofagian, gastrită, ulcer, hepatita cronică, ciroză, litiază biliară, pancreatită etc.), boli ale glandelor endocrine (diabet, boli de tiroidă etc.), boli neurologice (scleroză multiplă, discopatii, afecțiuni ale nervilor cranieni și ale măduvei spinării, epilepsie, boala Parkinson, boala Wilson etc.), afecțiuni psihice (Alzheimer, demență, dependență de alcool sau droguri, schizofrenie, tulburări afective și anxioase etc), boli oro-maxilo-faciale (lipsuri dentare semnificative, desfigurări definitive etc), afecțiuni ORL (anumite forme de rinosinuzite și rinite, otite cu deficiențe auditive, hipoacuzie, tumori maligne etc.), afecțiuni oftalmologice (cataractă, retinopatii, miopie, hipermetropie, astigmatism, strabism, discromatopsia etc), afecțiuni genito-urinare (rinichi unic, litiază renală sau urinară, hermafrodism, tumori benigne sau maligne etc.), afecțiuni chirurgicale (spondiloză, distrofii osoase, cicatrici, hernii, transplanturi de organe etc.), aparatul musculo-scheletal (afecțiuni ale oaselor mari, ale articulațiilor mari, platfus, deviații ale coloanei vertebrale etc.).

Daca e s-o luam asa, 99% din barbatii Romaniei sunt incompatibili, poate vreo cateva  sute de culturisti si aia care n-au boli de inima de la consumat steroizi.

Ma rog, cand o sa fie bombardamente rusesti, o sa trimitem si orbii si surzii pe front, doar ati vazut filmul PENTRU PATRIE de Sergiu Nicolaescu unde un soldat orb, cu ajutorul altuia, tragea cu mitraliera in turci.


Acum, la modul serios, cred ca singurele categorii pe care nu le-as trimite  ar fi:

1. drogatii
2. cei cu boli psihice/afective/tulburari anxioase/cu probleme de comportament imprevizibile
3. alcoolicii
4. fricosii - astia scad moralul armatei, trimisi doar la sapat sau la fabrici de munitie

Pe drogati si cei cu tulburari psihice  nu i-as trimite nici la fabrici de munitie si nici la sapat santuri  pentru ca reprezinta un RISC ridicat pentru ceilalti daca le dai astora pe mana un ciocan, o sapa sau un pistol.

Poate la incarcat marfa in camioane si in depozite.


Niste armata obligatorie nu ar strica pentru marii luptatori cu alcoolul si interzisele din generatiile tinere.
Nu cred ca vrei sa dai o ARMA pe mana unui DROGAT sau unui ALCOOLIC!

Serios, eu cred ca glumesti cand spui ca i-ai da o arma unui drogat ca ala care a comis accidentul la 2 mai.
 

« Last Edit: 07 September 2023, 14:21 by peacemaker »
 

Offline oldshooterman

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #1265 on: 07 September 2023, 15:01 »
 ;D
Acum, la modul serios, cred ca singurele categorii pe care nu le-as trimite  ar fi:

1. drogatii
2. cei cu boli psihice/afective/tulburari anxioase/cu probleme de comportament imprevizibile
3. alcoolicii
4. fricosii - astia scad moralul armatei, trimisi doar la sapat sau la fabrici de munitie
Adica sa moara toti si in tara sa mai ramana doar cei mentionati?
 

Online Ciocanul

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #1266 on: 07 September 2023, 15:34 »
Cand am inceput si m-am lasat :) de World of Tanks tin minte ca ne trimiteau pe astia "varza" in fata ca sa vada "restul" pe unde sunt inamicii. Ar avea si drogatii si betivii un rol. Eu mai cred ca betivii(furnizand potiunea aferenta) ar putea da si un spell de +20% la moral inainte de atac.
 

peacemaker

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #1267 on: 07 September 2023, 16:54 »
Cand am inceput si m-am lasat :) de World of Tanks tin minte ca ne trimiteau pe astia "varza" in fata ca sa vada "restul" pe unde sunt inamicii. Ar avea si drogatii si betivii un rol. Eu mai cred ca betivii(furnizand potiunea aferenta) ar putea da si un spell de +20% la moral inainte de atac.

Stii ca prin asemenea afirmatii  nu te faci deloc diferit de armata sovietica orceasca si ca esti bun de Haga?

N-ai voie sa trimiti neinstruiti si soldati varza in prima linie, e crima de razboi......dar ma rog, eu zic sa te duci tu primul, poate chiar ca voluntar in Ucraina ca prea iti arde.

,,Carnea de tun" e interzisa din 1945 in natiunile civilizate care cica respecta drepturile omului.
 
;D
Acum, la modul serios, cred ca singurele categorii pe care nu le-as trimite  ar fi:

1. drogatii
2. cei cu boli psihice/afective/tulburari anxioase/cu probleme de comportament imprevizibile
3. alcoolicii
4. fricosii - astia scad moralul armatei, trimisi doar la sapat sau la fabrici de munitie
Adica sa moara toti si in tara sa mai ramana doar cei mentionati?


Nu stiu domnu @oldshooterman , depinde ce o zice idolul tau Vladimir Vladimorivici Putina care cam vrea sa ne atace, ca prea ne-a mirosit ca suntem mai vulnerabili decat polonezii si balticii.
Si depinde de cine o vrea sa moara pentru tara asta...ca eu nu vreau... Tara asta si-a batut joc de mine la fiecare secunda a existentei mele.

Inclusiv baietii aia care au dat declaratii pe la Recorder ce au demisionat nu prea vor, desi sunt mai fit si au conditie fizica mai buna decat a mea, uite ca nu vor sa apere aceasta tara si pleaca prin strainatate.

Dar daca Romania vrea sa fie ca Rusia si sa trimita carne de tun, incalcand legi internationale si drepturile omului, eu as incepe sa-i trimit in prima linie pe bugetari, pe securisti si pe politicieni, dar mai ales, pe popi si pe infractori (proxenetii, evazionistii protejati), adica toti aia care au beneficiat cel mai mult de serviciile si banii statului.
Eu n-am beneficiat de nimic in afara de un invatamant de stat si ala precar, in rest, doar am platit taxe fiindca am muncit numai la privat.
 
Asa ca statul roman sa ma scuteasca, eu capitulez imediat. Din partea mea, sa ne anexeze dracu Rusia ca oricum nu s-ar simti mare diferenta. Noi suntem efectiv o Rusie mai mica daca iesi pe strada.

Trebuie sa fii retard sa mori in razboi pentru alde Iohannis, Ciolacu, Patriarhul Daniel & restul banditilor, inclusiv pentru Simion.

« Last Edit: 07 September 2023, 17:04 by peacemaker »
 
The following users liked or thanked this post: axxel4you

Offline axxel4you

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #1268 on: 07 September 2023, 23:02 »
GTN
Ryzen 7 1700 3.8Ghz, 16Gb(4x4Gb) DDR4 3000Mhz Corsair Vengence LPX, Radeon PRO DUO HBM, Silverstone Raven 2, Corsair TX850 V2, Scythe Ashura Shadow,
 

peacemaker

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #1269 on: 08 September 2023, 06:55 »
GTN

Daca Rusia ne ataca  si  se decreteaza mobilizare generala, nu va vad bine pe tine si pe multi propagandisti rusofili dovediti de pe Facebook, Softpedia si publicatiile online rusofile care fac propaganda putinista abjecta in favoarea razboiului din Ucraina.
Nu stiu de ce iti mai arde de glume cand stii cam care e situatia actuala pentru ca nu o sa va apere nimeni.

Kuzmin o sa fie expulzat cat de curand. 

Si s-ar putea ca SRI si CIA sa  dea unda verde la vanat trollaci si propagandisti putinisti in toata Romania  cum nu s-a mai intamplat de pe vremea lui McCarthy cand se vana comunistii din America in anii 50:  vanatoare prin cai legale (arestari, retineri, audieri, acuzatii pentru spionaj si tradare de tara) pana la cai ilegale (concedieri, persecutii cum se intampla prin alte tari, gen rusi si rusofili care au mancat bataie pe plaja si in baruri). Ca sa iti dau un pont, sunt multe cadre militare care lucreaza ca soferi Bolt si chelneri prin restaurante ( tocmai  ce s-a confirmat si in reportajul de pe Recorder), deci sa nu te mire ca o sa se poarte putin cam urat cu tine si cu alti propagandisti rusofili din moment ce din cauza Rusiei si a propagandistilor putinisti vor fi trimisi la moarte pe front, pe langa faptul ca multi dintre ei au familii ce risca sa fie amenintate de rachetele rusesti....tot din cauza voastra! 
La cat de mare e caracatita secu  prin tara asta si la cat de usor se pot afla informatii despre fiecare persoana,   vor stii dinainte cine sunteti inainte sa va presteze niste servicii.

Fiindca noi romanii o sa fim in primia linie la un razboi NATO-Rusia ,  si vor fi foarte  NERVOSI sa caute vinovatii si asociatii lor care ne-au distrus pacea si ne-au rapit sansa la o viata linistita in tara asta, cu traiul si asa precar.

Pentru ca in mare, voi propagandistii si cu tatuca voastra ne-ati distrus vietile, economia, stabilitatea sociala si psihicul cu razboiul vostru, fiindca voi ati invadat Ucraina si ati cauzat genocid dupa ce poporul ucrainean a decis ca vrea suveranitate si aderare la NATO/UE.
Voi ati impins NATO la razboiul cu Rusia din dorinta de a opri un genocid sub nasurile noastre.
Iar acum vreti sa ne bagati si pe noi in razboi ca ne-ati mirosit ca suntem cu garda jos, pe polonezi vad ca ii lasati in pace cum  ati vazut ca s-au inarmat.

Asa ca fa-ti un bine si ia un avion cat mai repede spre Turcia si apoi spre Kazahstan sau Uzbekistan, ca daca te-ai duce la Moscova, tatuca voastra imediat v-ar trimite pe front in Ucraina.
« Last Edit: 08 September 2023, 07:08 by peacemaker »
 

Online Ciocanul

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #1270 on: 08 September 2023, 20:55 »
Azi a fost o zi prosta pt orci. Au pierdut si teritorii si o groaza de peoni si echipamente. Noroc ca bombardeaza piete cu oameni si silozuri de grane, e singura lor bucurie.
 

peacemaker

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #1271 on: 08 September 2023, 23:59 »
Asta ar explica probabil atacurile cu drone tot mai aproape de granita Romaniei. In Ucraina, mare parte din rachete si drone nu-si mai ating tintele din cauza sistemului de aparare antiaeriana occidentala.

In Belarus observ ca au lasat-o mai moale cu planificarea invadarii Poloniei cu imigranti si wagneristi...fiindca polonezii au acum cea mai securizata frontiera de pe planeta.

Cu Romania isi permit dupa ce au vazut cat de prost stam cu armata, mai ales dupa reportajul de pe RECORDER.

Sa vedem daca vor mai urma atacuri cu drone asupra Romaniei dupa ce trimit americanii mai multe avioane F-16 si vor efectua exercitii in Marea Neagra.
 

Offline axxel4you

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #1272 on: 09 September 2023, 00:41 »
GTN

Daca Rusia ne ataca  si  se decreteaza mobilizare generala, nu va vad bine pe tine si pe multi propagandisti rusofili dovediti de pe Facebook, Softpedia si publicatiile online rusofile care fac propaganda putinista abjecta in favoarea razboiului din Ucraina.
Nu stiu de ce iti mai arde de glume cand stii cam care e situatia actuala pentru ca nu o sa va apere nimeni.

Kuzmin o sa fie expulzat cat de curand. 

Si s-ar putea ca SRI si CIA sa  dea unda verde la vanat trollaci si propagandisti putinisti in toata Romania  cum nu s-a mai intamplat de pe vremea lui McCarthy cand se vana comunistii din America in anii 50:  vanatoare prin cai legale (arestari, retineri, audieri, acuzatii pentru spionaj si tradare de tara) pana la cai ilegale (concedieri, persecutii cum se intampla prin alte tari, gen rusi si rusofili care au mancat bataie pe plaja si in baruri). Ca sa iti dau un pont, sunt multe cadre militare care lucreaza ca soferi Bolt si chelneri prin restaurante ( tocmai  ce s-a confirmat si in reportajul de pe Recorder), deci sa nu te mire ca o sa se poarte putin cam urat cu tine si cu alti propagandisti rusofili din moment ce din cauza Rusiei si a propagandistilor putinisti vor fi trimisi la moarte pe front, pe langa faptul ca multi dintre ei au familii ce risca sa fie amenintate de rachetele rusesti....tot din cauza voastra! 
La cat de mare e caracatita secu  prin tara asta si la cat de usor se pot afla informatii despre fiecare persoana,   vor stii dinainte cine sunteti inainte sa va presteze niste servicii.

Fiindca noi romanii o sa fim in primia linie la un razboi NATO-Rusia ,  si vor fi foarte  NERVOSI sa caute vinovatii si asociatii lor care ne-au distrus pacea si ne-au rapit sansa la o viata linistita in tara asta, cu traiul si asa precar.

Pentru ca in mare, voi propagandistii si cu tatuca voastra ne-ati distrus vietile, economia, stabilitatea sociala si psihicul cu razboiul vostru, fiindca voi ati invadat Ucraina si ati cauzat genocid dupa ce poporul ucrainean a decis ca vrea suveranitate si aderare la NATO/UE.
Voi ati impins NATO la razboiul cu Rusia din dorinta de a opri un genocid sub nasurile noastre.
Iar acum vreti sa ne bagati si pe noi in razboi ca ne-ati mirosit ca suntem cu garda jos, pe polonezi vad ca ii lasati in pace cum  ati vazut ca s-au inarmat.

Asa ca fa-ti un bine si ia un avion cat mai repede spre Turcia si apoi spre Kazahstan sau Uzbekistan, ca daca te-ai duce la Moscova, tatuca voastra imediat v-ar trimite pe front in Ucraina.


   Partea nasoala este ca 99.9 % din cadrele militare din Romania stiu cu ce se ocupa rusi, chiar e nevoie de cat mai multa propaganda de oameni ingrijorati care vor sa inceteze razboiul cat mai repede ca sa nu mai moara oameni inutil.
   Atata timp cat Rusia are arme nucleare si oameni de trimis la tocat nu o sa vezi nici o infrangere.
       Eu am trecut de o anumita varsta si nici nu am facut armata, tu pari mai tinerel si fara familie, esti tocmai bun de trimis pe front in kurul gol sa aperi UE. Afectiunea ta cred ca se cheama tulburare bipolara.
« Last Edit: 09 September 2023, 00:44 by axxel4you »
Ryzen 7 1700 3.8Ghz, 16Gb(4x4Gb) DDR4 3000Mhz Corsair Vengence LPX, Radeon PRO DUO HBM, Silverstone Raven 2, Corsair TX850 V2, Scythe Ashura Shadow,
 

Online Ciocanul

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #1273 on: 09 September 2023, 00:43 »
Ucraina e mare, mult spatiu. Prin trial and error orcii au gasit brese ca e greu de acoperit tot teritoriul si vor putea in continuare bombarda scoli, grandinite, piete, tarani, depozite de grane, grajduri si orice le pica in mana. Din teritoriile ocupate au furat si vandut tot fierul ce l-au gasit si tot ce au gasit in silozuri de grane.
Oldshooterman s-a convins singur ca ei sunt ok, eu nu am cum sa cred ca sunt. Sunt doar niste agresori si nu trebuie mila si intelegere. Eu sincer bagam NATO serios in confilct si le dadeau 24 de ore sa iasa din Ucraina.
 

Cyberseller

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #1274 on: 09 September 2023, 07:32 »
   Partea nasoala este ca 99.9 % din cadrele militare din Romania stiu cu ce se ocupa rusi, chiar e nevoie de cat mai multa propaganda de oameni ingrijorati care vor sa inceteze razboiul cat mai repede ca sa nu mai moara oameni inutil.
   Atata timp cat Rusia are arme nucleare si oameni de trimis la tocat nu o sa vezi nici o infrangere.
       Eu am trecut de o anumita varsta si nici nu am facut armata, tu pari mai tinerel si fara familie, esti tocmai bun de trimis pe front in kurul gol sa aperi UE. Afectiunea ta cred ca se cheama tulburare bipolara.
Una dintre directiile principale ale Coloanei a V-a si ale armatelor de troli este raspandirea fricii in cat mai multe bipede care se bucura de libertatea oferita de o democratie, dar o injura. Bipede care injura Vestul de pe iphone sau alte unelte echipate de Intel, AMD, Apple sau Qualcomm. Bipede care se reped sa soarba Pepsi sau Coca Cola, nu Kakaia Cola si se intolesc, in functie de buget, cu țoale care au incrisuri din Vestul decadent, nu cu cele scrise cu litere chirilice. Bipede care merg sa munceasca in acest vest decadent, nu in Siberia.

Si pica multe bipede in plasa, cam aceleasi care ar vota si criminali in serie daca le pica si lor ceva, adica multi.

Singurii care au obligatia sa lupte pentru NATO sunt angajatii Armatei si rezervistii. Rezervistii au semnat benevol contractul, nu i-a obligat nimeni. Daca nu esti militar sau rezervist, singurul scenariu in care poti fi chemat la oaste este ca tara sa fie atacata si cel mai mare pericol pentru noi este Rusia.

Iar tu injuri Ucraina, tara care ne este scut in fata agresiunii eternului pericol venit din stepele Estului.   8)
« Last Edit: 09 September 2023, 07:51 by Cyberseller »