Author Topic: Razboiul Ucraina-Rusia  (Read 110374 times)

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Offline taxon

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #1905 on: 29 March 2024, 13:47 »
Errata, Erdogan nu e la Washington, am inteles-o gresit; va da o fuga pe 9 mai.
https://www.agerpres.ro/politica-externa/2024/03/29/presedintele-turc-recep-tayyip-erdogan-in-vizita-in-sua-pe-9-mai--1272399
Insa Kuleba chiar e la New Delhi, asa ca ciuperca ramine in discutie.
Art. 30 – Libertatea de exprimare
(2) Cenzura de orice fel este interzisa.
 

Offline ericmario

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #1906 on: 29 March 2024, 14:21 »
Eh lasă că ne va explica Valentin cel paranoic Stan cei cu vizita lui Kuleba.
"When seagulls follow the trawler it is because they think sardines will be thrown into the sea" - Eric Cantona.
 

Offline Asth

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #1907 on: 29 March 2024, 16:48 »
Să-mi spui la final(nu mai ai mult de așteptat) cu ce anume ți-a ajutat ție personal toate amăgirile alea cu gogonele, mașinile de spălat, rușii-s praf și au doar vechituri și alte bullșhit-uri specifice gușterilor născuți după ultima ploaie!...
 

Offline ericmario

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #1908 on: 29 March 2024, 19:06 »
Nu mi-au ajutat și nu-mi ajută cu nimic, mie impersonal.
Asta pentru că tot făceai pe Pruteanu pe topicul celălalt.

Diferența dintre noi e că eu nu pup în fund invadatorii.

Măcar asta nu ai cum să negi, rușii sunt invadatorii în războiul ăsta!
Cum mama dracului de poți să ții partea rușilor, nu pot să înțeleg.
"When seagulls follow the trawler it is because they think sardines will be thrown into the sea" - Eric Cantona.
 

Offline Asth

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #1909 on: 30 March 2024, 00:43 »
Atunci continuă tu să-i pupi în fund pe rușii mai mici, din cauza cărora au avut de suferit nu doar firmele europene de cereale = zeci de proteste, ci și civili:

https://gazetadecluj.ro/seful-securitatii-ucrainene-recunoaste-ca-ucide-civili/

Să nu te plângi cumva pe aici c-o duci din ce în ce mai greu, întrucât Europa va trebui musai ca să se înarmeze până-n dinți, pe motiv că ne vor ataca rușii în curând, deci se vor duce-n arme banii destinați agriculturii, sănătății, educației etc., pe principiul deja arhicunoscut: să cumpărăm în avans câte 10 doze de vaccin/locuitor, întrucât doar așa vom putea să învingem pandemia de COVID-19, care la rândul ei s-a terminat subit într-o după amiază de martie 2022, la ora 14:00!...

 

Offline ericmario

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #1910 on: 30 March 2024, 07:08 »
Eu nu pup în fund pe nimeni, colegule, și  nici nu mă plâng de nimic.
Europa trebuie să se trezească la realitate și trebuie să se înarmeze, pentru că amenințarea e reală.

Referitor la Covid-19, dacă tu crezi că pandemia a fost ceva fake...
"When seagulls follow the trawler it is because they think sardines will be thrown into the sea" - Eric Cantona.
 

Offline Asth

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #1911 on: 30 March 2024, 14:25 »
Ți-a spus ție nentu Putin ce planuri concrete are?...

După textul ăsta:
Europa trebuie să se trezească la realitate și trebuie să se înarmeze, pentru că amenințarea e reală.

deja devine hazliu acest text:

ps. A scăpat Valentin Stan de la Bălăceanca?


În plus de toate, dacă rușii-s varză, mămăile le tot dau jos dronele cu gogonele, sau îi otrăvesc cu gogoși, au armament extrem de vechi/rugint, cu soldați beți nonstop, pe care ucrainienii îi rup zilnic cu bătaia, atunci cum de-s în stare să mai atace ditamai Europa?...


 
The following users liked or thanked this post: taxon

Offline ericmario

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #1912 on: 30 March 2024, 15:21 »
@Asth e haios felul în care caractizezi tu armata rusă, pentru că eu unul nu am spus nimic din ce debitezi tu acolo.
Chiar acum, ai informații că așa ar fi?
Sau doar inventezi?
"When seagulls follow the trawler it is because they think sardines will be thrown into the sea" - Eric Cantona.
 

Offline Asth

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #1913 on: 30 March 2024, 15:58 »
Îi știu pe derost pe cei ca tine, născuți după ultima ploaie, un exemplu ai doar aici:

Pe de altă parte, orcii au mobilizat pușcăriași, deci...

întrucât ei halesc, practic nonstop, doar ceea ce le indică alții:

[1]. pandemia va ucide planeta, trebuie musai câte 10 doze de vaccin/locuitor, întrucât nu-i vorba strict doar de-o afacere;

[2]. rușii vor ataca în mod sigur Europa, deci trebuie băgate musai măcar 100.000.000.000 € în înarmarea tuturor țărilor din UE, deci iarăși nu-i absolut nicio afacere la mijloc;

[3]. trebuie musai doar mașini electrice, întrucât planeta suferă de-o încălzire extrem de accentuată, deci peste 10 ani nu trebuie să se mai fabrice absolut nicio mașină cu combustie internă, întrucât fabricarea acumulatorilor pentru aceste mașini nu poluează mediul;

[4]. AUR este un partid extremist, care va da rușilor, efectiv pe tavă, România, deci trebuie exterminat și să fie votați doar cei care merită cu adevărat, întrucât în RO este nevoie de stabilitate absolută, chiar dacă se fură-n draci;

[5]. Piedone este un adevărat gospodar, care trebuie obligatoriu să devină primarul general în B, pentru că toți ceilalți candidați sunt praf în adminstrarea unui oraș de mărimea capitalei;

[6]. ...

[7]. ...

[8]. ...

[9]. ...

[10]. ...

Întrucât îți mișună progresismul autentic prin vene, te las pe tine să completezi pe liniile punctate!
 

Offline axxel4you

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #1914 on: 30 March 2024, 19:43 »
Din pacate Aur imi lasa impresia de opozitie controlata, Simeon de mic a avut activitati care acum sa-l ajute sa convinga cat mai multi oameni ca e un mare extremist. Faptul ca atunci cand si-a lansat partidul a avut autobuzul ala parcat in piata Victoriei si nimeni nu si-a permis sa i-l scoata de acolo o perioada asa mare de timp m-a cam convins ca are o mare sustinere din partea baietilor cu ochi albastri, aia care inainte de 89 mergeau cu Volga de culoare neagra.
« Last Edit: 30 March 2024, 19:51 by axxel4you »
Ryzen 7 1700 3.8Ghz, 16Gb(4x4Gb) DDR4 3000Mhz Corsair Vengence LPX, Radeon PRO DUO HBM, Silverstone Raven 2, Corsair TX850 V2, Scythe Ashura Shadow,
 

Offline Asth

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #1915 on: 30 March 2024, 22:28 »
Alegerile, între cei susținuți de către băieții cu ochi albaștri(Simeon) și cei susținuți de către partenerul strategic(Ciolacu), vor fi întotdeuna câștigate de către cei din a doua categorie, fără absolut nicio excepție, pe motiv că trebuie să existe o stabilitate maximă în țara în care va exista(cică) cea mai mare bază NATO din Europa!
 

Offline ericmario

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #1916 on: 01 April 2024, 09:08 »
 Vă doare tare faptul că vom avea cea mai mare bază NATO din Europa?  :D


Post Merge: 01 April 2024, 09:23

[1]. pandemia va ucide planeta, trebuie musai câte 10 doze de vaccin/locuitor, întrucât nu-i vorba strict doar de-o afacere;

[2]. rușii vor ataca în mod sigur Europa, deci trebuie băgate musai măcar 100.000.000.000 € în înarmarea tuturor țărilor din UE, deci iarăși nu-i absolut nicio afacere la mijloc;

[3]. trebuie musai doar mașini electrice, întrucât planeta suferă de-o încălzire extrem de accentuată, deci peste 10 ani nu trebuie să se mai fabrice absolut nicio mașină cu combustie internă, întrucât fabricarea acumulatorilor pentru aceste mașini nu poluează mediul;

[4]. AUR este un partid extremist, care va da rușilor, efectiv pe tavă, România, deci trebuie exterminat și să fie votați doar cei care merită cu adevărat, întrucât în RO este nevoie de stabilitate absolută, chiar dacă se fură-n draci;

[5]. Piedone[/u][/color][/url] este un adevărat gospodar, care trebuie obligatoriu să devină primarul general în B, pentru că toți ceilalți candidați sunt praf în adminstrarea unui oraș de mărimea capitalei;


1. Pandemia a avut destule victime și a fost un șoc pentru toată planeta, nu poți să negi asta. Sau tu poți.

2. La cum arată războiul pardon, operațiunea militară specială din Ucraina, chiar ai încredere în Putin?

3. Nu trebuie musai mașini electrice, aberezi.

4. hAUR este un partid extremist.

5. Nu-mi pasă de Piedone la fel cum nu-mi pasă de București. Eu sunt bănățean.
« Last Edit: 01 April 2024, 09:23 by ericmario »
"When seagulls follow the trawler it is because they think sardines will be thrown into the sea" - Eric Cantona.
 

Offline Asth

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #1917 on: 01 April 2024, 11:12 »
Eu nu cred că-n RO va exista într-un final, cu adevărat, cea mai mare bază NATO din Europa, e doar un alt baubau cu care se intenționează să fie speriați rușii, exact așa cum a fost cu așa-zisele sancțiuni care vor îngenunchea Rusia!...

1. Tu chiar ai rămas șocat definitiv și ireversibil, însă nu de la pandemie!

2. Singurul care s-a ținut într-adevăr de cuvânt, că va anexa la Rusia regiunile rusofone din Estul Ucrainei, a fost chiar nenTu putin, iar toți ceilalți implicați în scenetă au fost doar de decor.

3. Decizia cu mașinile electrice a fost de la acea tanti de la care iei tu lumină nonstop, și care te-a îndatorat pe-o viață prin intermediul afacerii cu vaccinuri, iar acum te va îndatora pe 2 vieți prin intermediul celor 100.000.000.000 € pe care vrea musai să-i bage în arme și muniții, pe motiv că ne va ataca în curând nenTu putin, întrucât celălat idol al tău nu dorește să facă o pace din care firmele de armament nu vor câștiga absolut niciun €...

4. hAUR, partid extremist, muscali, orcii invadatori, șoșocari, invazia ilegitimă/neprovocată și alte clișee imbecile din această gamă, în general sunt rumegate doar de către cei care fac parte din procentajul de 89% întrucât, ei de capul lor nu pot fi absolut niciodată originali, iar dovada este-n titlul acestui thread.

5. Nu contează unde anume locuiești, principiul de funcționare al României este același: securiștii sau fiii lor, parveniții din afaceri cu statul și alte asemenea căpușe, conduc în general administrația locală a României din ultimii 34 de ani, iar acum oițele votante abia așteaptă să pună ștampila lor pe cei care se vor îmbogății în următori 4 ani.

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Un alt individ, care s-a născut practic putinist, este Elon Musk:

Quote
Într-o declarație pe X, șeful Tesla a spus că este
 „o risipă tragică de vieți pentru Ucraina să atace o armată mai mare care avea apărare în profunzime, câmpuri minate și artilerie mai puternică”.

El a spus că
„recomandarea sa în urmă cu un an a fost ca Ucraina să-și consolideze și să aplice toate resursele pentru apărare”.

Nu există nicio șansă ca Rusia să ia toată Ucraina, deoarece rezistența locală ar fi extremă în vest, dar Rusia va câștiga cu siguranță mai mult teren decât are astăzi”, a scris el.

"Cu cât războiul durează mai mult, cu atât mai mult teritoriu va câștiga Rusia până când va atinge Niprul, care este greu de depășit. Cu toate acestea, dacă războiul durează suficient, va cădea și Odesa".

Se știe că-i vorba doar despre un alt hAUR-rist, șoșocar, și extremist, un putinist care urmărește doar să-i enerveze pe cei născuți după ultima ploaie!...
 

Offline ericmario

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #1918 on: 01 April 2024, 12:14 »
4. hAUR, partid extremist, muscali, orcii invadatori, șoșocari, invazia ilegitimă/neprovocată

Asta chiar așa e, auriferule.

Post Merge: 01 April 2024, 12:20
Eu nu cred că-n RO va exista într-un final, cu adevărat, cea mai mare bază NATO din Europa, e doar un alt baubau cu care se intenționează să fie speriați rușii, exact așa cum a fost cu așa-zisele sancțiuni care vor îngenunchea Rusia!...
Și dacă va exista, ce vei face,  colegule ?
« Last Edit: 01 April 2024, 12:20 by ericmario »
"When seagulls follow the trawler it is because they think sardines will be thrown into the sea" - Eric Cantona.
 

Offline Asth

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #1919 on: 01 April 2024, 13:03 »
1. Așa-i când ești născut după ultima ploaie, rumegi absolut tot ceea ce ți se oferă pe tavă, fără nicio excepție!

2. Nu cred că vei trăi tu chiar atât de mulți ani, încât s-apuci să vezi pe teritoriul României cea mai mare bază NATO din Europa.