Author Topic: Razboiul Ucraina-Rusia  (Read 130317 times)

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

Offline Asth

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #2250 on: 10 May 2024, 22:31 »
Ca să se mai distreze copios și alții, cu super postările tale zilnice pline de substanță, nu doar membrii acestui forum, tu personal de ce anume nu te apuci serios de treabă, cu ceva podcasturi pe Youtube?

Eu unul, cel puțin, cred c-ai avea un succes teribil, în categoria de vârstă 0 - 10 ani!


Din pacate cu unul ca Putin asta este tot ce poti face, sa speri.

Despre americani n-ai absolut nimic de zis, măcar din fericire?...





Post Merge: 10 May 2024, 23:30
Deci vin armele, ce dragutz. :D Vad ca orcii incep deja sa se agite, semn ca e nasolo.
Va fi ca in Vietnam doar ca.... invers. In Vietnam au murit 60k de americani pana cand flower power le-au zis stop. Aici au murit sute de mii de rusi si cu noile arme livrate situatia arata rau pt rusi.

Ce nasolo, ce rău, practic rușii au pierdut războiul definitiv și irevocabil, exact cum au anticipat toți cei cu gândirea ta!...
« Last Edit: 10 May 2024, 23:30 by Asth »
 

Offline ericmario

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #2251 on: 11 May 2024, 07:09 »
Tu crezi că viitorul Ucrainei, al ucrainienilor la modul general se va decide pe forumul ăsta?

Viitorul ăsta îți convine?...
Nu mă interesează Bălăceanca Show.

Post Merge: 11 May 2024, 07:14

Despre americani n-ai absolut nimic de zis, măcar din fericire?...

Nu americanii sunt invadatorii în Ucraina, ci rușii sunt.
Ai uitat?

Post Merge: 11 May 2024, 09:41
Rusia nu e amenințată de nimeni, peacemaker.
Rusia lui Putin e cea care caută război.

Post Merge: 11 May 2024, 09:48
Zicea piticania crăcănată de la Budapesta că el nu vrea război.
Păi, cine l-a vrut?
 Dacă nu Putin, conducătorul suprem, invadatorul invadatorilor!
Și atunci să-i pupăm picioarele Vladimirului?
GTFO!!!
« Last Edit: 11 May 2024, 09:48 by ericmario »
"When seagulls follow the trawler it is because they think sardines will be thrown into the sea" - Eric Cantona.
 

Offline axxel4you

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #2252 on: 11 May 2024, 10:39 »
Asa cum s-au obisnuit stramosi tai o sa te obisnuiesti si tu sa accepti ca nu ai cum sa negociezi cu Rusi. Nu-mi amintesc cand au pierdut rusii vreun razboi de cucerire teritorii noi langa casa ?
Ryzen 7 1700 3.8Ghz, 16Gb(4x4Gb) DDR4 3000Mhz Corsair Vengence LPX, Radeon PRO DUO HBM, Silverstone Raven 2, Corsair TX850 V2, Scythe Ashura Shadow,
 

Offline ericmario

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #2253 on: 11 May 2024, 12:01 »
Asa cum s-au obisnuit stramosi tai o sa te obisnuiesti si tu sa accepti ca nu ai cum sa negociezi cu Rusi. Nu-mi amintesc cand au pierdut rusii vreun razboi de cucerire teritorii noi langa casa ?
Strămoșii mei nu au trăit niciodată sub ocupație rusă.
Deci ”nu vorbi fără să știi, nu halii mereu ce auzi de la alții, nu te da ce nu poți să fii, sunt vorbe de căcat, le-aud în fiecare zi”.

Pe de altă parte, sunt convins că nici eu și nici tu nu vom avea ce să negociem cu mizeriile alea.
"When seagulls follow the trawler it is because they think sardines will be thrown into the sea" - Eric Cantona.
 

Offline KodiaK

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #2254 on: 11 May 2024, 21:07 »
Asa cum s-au obisnuit stramosi tai o sa te obisnuiesti si tu sa accepti ca nu ai cum sa negociezi cu Rusi. Nu-mi amintesc cand au pierdut rusii vreun razboi de cucerire teritorii noi langa casa ?

Si evident ca asta inseamna ca trebuie sa le dam totul pe tava, nu?

Ghici ce, nici imperiul roman nu a pierdut nimic, pana a inceput sa piarda si s-a prabusit, nici imperiul mongol nu e pierdut nimic pana a inceput sa piarda.
Daca erai in viata in 1941 probabil ca la fel ai fi zis si despre Germania, care ocupase jumatate din populatia Europei.
Dar ca sa vezi, toate imperiile astea s-au prabusit datoria unora care nu au gandit ca tine: "nu ai cum sa negociezi/rezisti tarii X, pt ca oricum nu au pirdut nimic in X ani"
Asus TUF Z590-PLUS | 10700KF | be quiet! Dark Rock Pro 4 | 32GB HyperX Fury 3600Mhz | Asus TUF RTX 3080 | Samsung 870 EVO 250GB + XPG Gammix S11 PRO 512GB+2TB + 2xSeagate 2TB | Audigy RX | Sennheiser HD559 | Corsair RM850x | be quiet! Silent Base 802 | ASUS ROG PG27AQDM
Reducere 1% PcG: G6TPRZ4K
 

Offline axxel4you

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #2255 on: 11 May 2024, 21:20 »
Cum ti-am mai zis, nu am nimic impotriva sa mergeti voi la razboi sa ne dovediti ca rusi pot fi infranti. Asa o sa aperi democratia, masina de spalat si closetul din casa cu apa curenta sa nu ni-l fure rusul.
    Daca nemti aveau bomba nucleara acum vorbeai nemteste daca parinti tai nu erau identificati ca sunt din rasa inferioara .
« Last Edit: 11 May 2024, 21:22 by axxel4you »
Ryzen 7 1700 3.8Ghz, 16Gb(4x4Gb) DDR4 3000Mhz Corsair Vengence LPX, Radeon PRO DUO HBM, Silverstone Raven 2, Corsair TX850 V2, Scythe Ashura Shadow,
 

Offline KodiaK

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #2256 on: 12 May 2024, 00:50 »
Cat de ipocrit sa fii sa injuri democratia dintr-o tara democratica.
Ia-te de mana cu LGBT-ul care sustine HAMAS-ul :D

Daca este asa naspa aici, nu te tine nimeni sa mergi in Rusia/China.
Asus TUF Z590-PLUS | 10700KF | be quiet! Dark Rock Pro 4 | 32GB HyperX Fury 3600Mhz | Asus TUF RTX 3080 | Samsung 870 EVO 250GB + XPG Gammix S11 PRO 512GB+2TB + 2xSeagate 2TB | Audigy RX | Sennheiser HD559 | Corsair RM850x | be quiet! Silent Base 802 | ASUS ROG PG27AQDM
Reducere 1% PcG: G6TPRZ4K
 

Offline Asth

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #2257 on: 12 May 2024, 01:58 »
Asa cum s-au obisnuit stramosi tai o sa te obisnuiesti si tu sa accepti ca nu ai cum sa negociezi cu Rusi. Nu-mi amintesc cand au pierdut rusii vreun razboi de cucerire teritorii noi langa casa ?


De departe, cel mai mare imbecil al planetei din istoria recentă, pe numele lui Zele, ar fi putut negocia ceva cu rușii doar atunci la începutul războiului, însă azi nu mai are cum să facă acest lucru întrucât este deja-n coșul de gunoi al istoriei, țara lui e o ruină generalizată, cu milioane de destine zdrobite definitiv și ireversibil, pensiile și salariile din UA plătindu-se strict doar din ajutoarele externe, lucru care n-are cum să țină veșnic!

Trebuie să fii complet cretin să-ți treacă prin minte că cea mai mare țară din lume, cu cele mai bogate resurse naturale, va putea să fie vreodată îngenuncheată de sancțiuni economice extrem de penibile, pe care aproape toate țările nu le-au respectat în totalitate...

Deși pe de o parte americanii au reușit să rupă Europa de energia ieftină rusească, lucru care a dus în mod automat la scumpirea tuturor produselor, și-n mod implicit la scăderea producției industriale = recesiune economică europeană, pe de altă parte au creat un mamut imbatabil Rusia + China, lucru care nu le-a trecut prin cap imbecililor de americani atunci când s-au băgat ilegal și neprovocat într-un război care nu-i privește absolut deloc, exact așa cum a fost în Vietnam + Afganistan + Irak...
____________________________________________________

Deși nu mai era nevoie, postarea asta:

Nu mă interesează Bălăceanca Show.

dovedește odată-n plus că practic cei cu gândirea ta vor rămâne veșnic irecuperabili, hopeless, efectiv tu personal vei fi-n categoria ignoranților până la ultima ta suflare!...
« Last Edit: 12 May 2024, 02:02 by Asth »
 

Offline ericmario

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #2258 on: 12 May 2024, 07:11 »

De departe, cel mai mare imbecil al planetei din istoria recentă, pe numele lui Zele, ar fi putut negocia ceva cu rușii ....

Eu te-am mai întrebat o dată ce ți-a făcut Zelenski de îl urăști atât de mult, dar nu ai putut să răspunzi.
Acum te întreb ce ar fi putut Zelenski să negocieze cu violatorul care era prezent cu tancurile în Ucraina?
Putin zicea clar la vremea aia, ”operațiune militară specială, pentru demilitarizarea și denazificarea Ucrainei”.
Ce era de negociat aici?

Asta pentru că tot vorbeai de cel mai mare imbecil al planetei, Putin cel imbecil.

Post Merge: 12 May 2024, 07:20

 ...imbecililor de americani atunci când s-au băgat ilegal și neprovocat într-un război care nu-i privește absolut deloc...

Dar de ce nu ești la fel de critic la adresa adevăraților invadatori?

Crezi că ”cea mai mare țară din lume, cu cele mai bogate resurse naturale” nu putea exista mai departe fără pământul ucrainean?
Sau de ce a fost nevoie de această invazie?

ps. Nu-mi mai da citate din Bălăceanca Show, vino cu ideile tale, dacă nu e prea mare deranjul.
« Last Edit: 12 May 2024, 07:21 by ericmario »
"When seagulls follow the trawler it is because they think sardines will be thrown into the sea" - Eric Cantona.
 

Offline axxel4you

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #2259 on: 12 May 2024, 08:01 »
Cat de ipocrit sa fii sa injuri democratia dintr-o tara democratica.
Ia-te de mana cu LGBT-ul care sustine HAMAS-ul :D

Daca este asa naspa aici, nu te tine nimeni sa mergi in Rusia/China.
      Nu am zis ca e naspa, am zis ca democratia a fost deturnata pentru intersele de expansiune a celor care aduc democratia si libertate peste tot pe unde merg cu foarte multe victime inutile.
     Daca tu vrei sa mori pentru idealurile de expansiune atunci o sa inghiti vrajeala ca lupti pentru democratie.
     
        Ai vazut ce democratie e in Ucraina, nu mai exista deloc opozitie, tot ce decide Zele e litera de lege ?
Ryzen 7 1700 3.8Ghz, 16Gb(4x4Gb) DDR4 3000Mhz Corsair Vengence LPX, Radeon PRO DUO HBM, Silverstone Raven 2, Corsair TX850 V2, Scythe Ashura Shadow,
 

Offline taxon

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #2260 on: 12 May 2024, 08:36 »
Jelenschi decide doar cind sa traga pe nas, in rest e doar o interfata pentru deciziile altora. Un bun actor.
Art. 30 – Libertatea de exprimare
(2) Cenzura de orice fel este interzisa.
 

Offline axxel4you

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #2261 on: 12 May 2024, 08:42 »
  @KodiaK
Un sistem destul de bun in care chiar sa conteze ca ti-ai riscat viata pentru tara este cel din filmul Starship Troopers in care doar veterani care au luptat in razboi aveau voie sa voteze .
    "Under this system, only veterans of the military enjoy full citizenship, including the right to vote. "

  Intr-o situatie nasoala romani vor ajunge sa lupte in Ucraina ca sa salveze nivelul de trai actual, valoare banilor produsi fara acoperire si interesele expansioniste ale partenerului strategic. Daca tu vrei sa mori pentru asa ceva este strict treaba ta de cetatean cu drepturi depline.
 
 
Ryzen 7 1700 3.8Ghz, 16Gb(4x4Gb) DDR4 3000Mhz Corsair Vengence LPX, Radeon PRO DUO HBM, Silverstone Raven 2, Corsair TX850 V2, Scythe Ashura Shadow,
 

Offline ericmario

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #2262 on: 12 May 2024, 10:20 »
Jelenschi decide doar cind sa traga pe nas, in rest e doar o interfata pentru deciziile altora. Un bun actor.
Jelenschi e cel care a invadat Rusia?
Oups, cred că e invers, nu? Un bun dictator.

Post Merge: 12 May 2024, 10:28
democratia...
     Daca tu vrei sa mori pentru idealurile de expansiune
Idealurile de expansiune sunt ale lui Putin, asta e clar pentru toată lumea.

Iar a vorbi despre democrație când ești în stare de război, când ești bombardat non-stop, când grădinițele și maternitățile sunt bombardate...
Tu vrei zile de alegeri prezidențiale în condițiile astea?
« Last Edit: 12 May 2024, 10:28 by ericmario »
"When seagulls follow the trawler it is because they think sardines will be thrown into the sea" - Eric Cantona.
 

Offline axxel4you

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #2263 on: 12 May 2024, 12:57 »
In asemenea conditii mi se pare si normal sa nu ai voie sa votezi pana la ultimul ucrainiean. Am vazut ca uni Putinisti au inceput sa anunte ca Putin o sa lanseze rachete nucleare spre bazele de unde vor pleca avioanele F16 sa-i atace.
Ryzen 7 1700 3.8Ghz, 16Gb(4x4Gb) DDR4 3000Mhz Corsair Vengence LPX, Radeon PRO DUO HBM, Silverstone Raven 2, Corsair TX850 V2, Scythe Ashura Shadow,
 

Offline Asth

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #2264 on: 12 May 2024, 13:27 »
Să dea cu câte nucleare poftesc, că poate-n final se vor prinde și rușii care o să fie problema lor existențială:

O sa-i coste enorm pe rusi acest razboi. Costul se va intinde pe generatii.

Deja, sper din toată inima ca în curând să aibă loc și punerea lor cu botul pe labe, pe baza acestei explicații:

GDP-ul ala orcesc este "crescut" pentru ca au trecut la o economie de razboi.

GDP-ul orcesc creste dampulea cu toate gloantele, obuzele, rachetele si tancurile ce ard prin campiile Ucrainei. Este irelevant.