Recent Posts

Pages: [1] 2 3 ... 10
2
Se vinde una bucata mouse logitech G700S.
https://www.pcmag.com/reviews/logitech-g700s-rechargeable-gaming-laser-mouse

Se adreseaza entuziastilor/colectionarilor care mai cauta un asemenea mouse, din primele generatii de mouse wireless de gaming de la Logitech. este un model din 2013.

Se prezinta in conditii bune, nu are dublu click si roata este precisa (acestea erau probleme comune la generatiile mai vechi de mouse de la Logitech).
am receiver-ul wireless (functioneaza pe 1000MHz), cablul micro usb cu forma speciala de la Logitech. nu mai am prelungitorul USB. cred ca am si cutia pe undeva.

Il am de multi ani dar a fost folosit rar, nu in gaming, doar office/net. ce ceva vreme sta degeaba

pentru corectitudine trebuie amintit ca mouse-ul are si cateva neajunsuri de conceptie. nu este stricat, ci prost gandit la unele aspecte:
1. Functioneaza cu o baterie AA, pe care o consuma de la maxim la 0 in doar cateva ore. asadar trebuie sa existe baterie/acumulator AA de schimb (sau se poate incarca prin conectarea firului)
2. Cablul este deosebit de rigid. pe unii nu-i deranjeaza, insa daca se doreste precizie poate fi o problema.
3. Este un mouse mai greu in comparatie cu modelele actuale, are 152g fara acumulator.
4. Uneori nu pastreaza setarile de DPI. profilul pastreaza maparea butoanelor, dar nu si treptele de DPI. este o eroare de soft cand se foloseste Logitech Gaming software.

se da cu 2 acumulatori panasonic eneloop pro AA 2500 mAh cu sub 30 cicluri de incarcare

60 lei sau un ssd M.2 de 120/128/250GB cu min 95% la health.

Trimit si in tara, pe cheltuiala cumparatorului.
3
Politică / Razboiul Israel - Hamas/Hezbollah/Iran/Liban/Siria& co
« Last post by Asth on 27 April 2024, 22:38 »
Încet, încet o să-i facă să le pară rău că s-au născut.

Tu o să mai apuci momentul ăla sau vei lăsa cu limbă de moarte nepoților tăi, ca să urmărească ei?...
4
Politică / Razboiul Ucraina-Rusia
« Last post by Asth on 27 April 2024, 22:37 »
De ce oare nu-s închise absolut toate site-urile care furnizează astfel de știri?...

https://adevarul.ro/stiri-externe/rusia/putin-probabil-nu-a-ordonat-uciderea-lui-2357647.html
5
GSM / [Vand] Curea metalică Apple Watch
« Last post by Stickman on 27 April 2024, 22:33 »
Salut. Se vinde curea metalică pt Apple Watch 40/41mm, nouă fără niciun fel de urme de uzură. A fost doar probată, se vinde pt ca nu ma pot obișnui cu ea. Vine însoțită de dispozitiv reglare dimensiune.
Pret: 40 lei foarte puțin negociabil + transport gratuit în țară.
6
Foto / Noutati Foto-Video
« Last post by taxon on 27 April 2024, 22:22 »
Canon a lăsat garda jos si le permite celor de la Sigma si Tamron sa produca obiective pe montura RF. Dar exista un "dar".
Dar numai pentru APS-C-uri.
Astept cu interes un 100-400 mm fîșneț, sau ceva de genul asta, numai bun de pus pe un R7.
Ca pina acum, Sigma si Tamron au anuntat numai obiective din capatul ălălalt al focalelor.
7
Componente PC (Procesoare, Memorii, Placi de Baza) / [Cumpar] Kit cpu+mobo+ram /socket 1150
« Last post by revox on 27 April 2024, 22:21 »
Cumpar kit socket 1150, minim i5 si 8GB RAM.
Pret cat mai avantajos pentru un sistem basic.
Prefer totusi xeon sau i7.
8
Politică / Razboiul Ucraina-Rusia
« Last post by ericmario on 27 April 2024, 21:51 »
DOAMNE AJUTĂ, e o tactică imbatabilă, într-un război:

https://liveuamap.com/ro


Război ai zis?
La pușcărieee!

Post Merge: 27 April 2024, 22:14


N-ai nici cea mai mica idee despre ce se intampla acolo.
E doar o ”operațiune militară specială” întreprinsă de un colos împotriva unui stat care nu reprezintă nici 5% din teritoriul Rusiei și totuși ”operețiunea” asta durează de peste 2 ani deja.

Am auzit că s-a spus că Rusia nu și-a propus să cucerească toată Ucraina, probsbil că informația asta venea de peste Putin, că altfel nu văd de ce trupele rusești încearcă să avanseze.
9
Politică / Razboiul Ucraina-Rusia
« Last post by Ciocanul on 27 April 2024, 21:47 »
Pe harta aia iti arata cam zilnic ce se intampla. Nu e mare acuratete dar pe "linia frontului" daca ne putem imagina ceva a fost mai slaba activitatea.
Două rafinării și un aerodrom rusești, lovite de drone ucrainene / Rușii au atacat un spital din Harkov și instalațiile energetice din Ucraina
Asta e muzica ce imi place: trebuie distruse rafinariile si tot ce tine de economia Rusiei.
Daca as fi in locul ucrainienilor le-as distruge toate petrolierele. Nu cred ca ar fi foarte complicat sa le prinzi pe cat posibil goale in larg si sa le faci praf.
10
Topic Locked!
Pages: [1] 2 3 ... 10