Recent Posts

Pages: [1] 2 3 ... 10
1
Politică / Razboiul Ucraina-Rusia
« Last post by oldshooterman on Today at 16:50 »
Americanii nu accepta ca Ucraina sa fie invinsa. Hakeem Jeffries, liderul democratilor din camera reprezentantilor a declarat ca daca Ucraina pierde, vor trebui sa intre in razboi cu trupe, nu doar cu bani.

Rusii spun ca deja se bat in zonele cele mai fierbinti si cu militari din tarile NATO (din Legiunea Straina franceza, din care au ucis astazi 7, de ex.), nu doar cu mercenari straini.
Putin a ordonat sa fie pregatite de interventie armele nucleare tactice si cel mai probabil va discuta despre asta cu presedintele Chinei, in curand.
2
Garantie full time inseamna ca are factura  (certificatul de garantie cand e cazul) , 1900...bravo lui care o vinde asa, asta e 3000 in magazin deci nu o pot da in 1900, daca tu gasesti modelul asta de placa in 1900 atunci ti o dau si eu pe asta in 1900, cat despre tine nu ti am dat nici o teapa, doar ca ai fost nesimtit si nu te am mai bagat in seama, ti am zis ca daca ai probleme cu alea sa imi spui sa le duc la garantie....


Nu ma laud cu reputatia, toti cei care au luat de la mine nu cred ca au avut ceva de reprosat....in afra de tine....
3
Politică / Razboiul Ucraina-Rusia
« Last post by taxon on Today at 15:43 »
Dănuț, ieroule, șo pă el, dulăule! Mușcă-l, halește-l, fă-l ciorbă de ruble!

"12:00 Ministrul italian al Apărării, Guido Crosetto, a declarat, într-un interviu publicat luni de cotidianul Il Messaggero, că sancţiunile economice împotriva Rusiei au eşuat şi a cerut Occidentului să încerce mai degrabă să negocieze o soluţie diplomatică cu preşedintele Vladimir Putin pentru a pune capăt războiului din Ucraina, relatează Reuters."

7
GSM / Curea metalică Apple Watch
« Last post by Stickman on Today at 14:41 »
up
8
Politică / Razboiul Ucraina-Rusia
« Last post by Asth on Today at 14:40 »
Contează doar lozinca asta:

Timpul nu lucreza in favoarea Rusiei.

pe care o aud, practic nonstop, din februarie 2022 -la absolut toți cei rupți complet de realitate!...
9
Jocuri si Software PC / Mac / Jocuri battlenet
« Last post by Shado on Today at 14:37 »
up up
10
Politică / Razboiul Ucraina-Rusia
« Last post by oldshooterman on Today at 14:35 »
......................
India s-a dat pe brazda si si-a limitat importurile de petrol. Sper sa urmeze si China.
Din nou visezi cu ochii deschisi.

"Rafinăriile indiene au importat un total de 1,96 milioane de barili pe zi (bpd) de țiței rusesc în aprilie, cel mai mare din iulie anul trecut și cu aproape 19% mai mare decât volumele importate în martie, conform datelor provizorii de urmărire a navelor de la mărfuri ale firmei de analiză a pieței Kpler.

În special, această creștere a importurilor de țiței rusesc din India a venit în ciuda ultimei runde de sancțiuni din partea Statelor Unite (SUA) împotriva sindicatului de transport petrolier din Rusia, care a dus la speculații că rafinăriile indiene ar putea deveni extrem de precaute în preluarea livrărilor. Surse comerciale au spus însă că sancțiunile au avut cel mult un impact marginal și de scurtă durată asupra fluxurilor de petrol rusești către India."(The IndianExpress, Monday, May 06, 2024)

Si nici nu vrei sa stii cine importa petrol rusesc via India...

Putin se va intalni din nou cu presedintele Chinei, peste cateva zile.

Iar pe front rusii tocmai au spart cele mai fortificate pozitii ale armatei ucrainene.
Pages: [1] 2 3 ... 10