Recent Posts

Pages: [1] 2 3 ... 10
1
Up! Sursa are 550W
2
Generalităti / CONSPIRATII
« Last post by slicker on Today at 11:46 »

Pe principiu tau am putea sa interzicem masinile ca sunt unii care mor sau raman cu sechele. Toate judecatile astea au rost daca sunt facute intr`u mod echilibrat si lipsit de emotii de genul a murit nustiu cine sau Gigel n`a avut nimic.

Ha? Nu si nici pe departe, faci o analogie complet eronata. Hai, de departe sa zicem ca elementele de siguranta ale masinii sunt exact vaccinul in situatia asta. Nu imi garanteaza siguranta absoluta, dar sunt dobitoci care nu poarta centura, bravo lor,  eu am grija de mine si nu sar prin parbriz cu prima ocazie.
3
« Last post by taribo on Today at 11:38 »
Eu unul am scapat usor, dar am 2 prieteni cu sechele grave, contractii musculare involuntare random si pierderi de memorie. Ca o fi de la tratamentul medicamentos ori actiunea Covid asta nu stiu.  Este o boala extrem de parsiva, asta e esentialul.

Ce m-a convins sa ma duc la vaccinare (pe care tot il voi face, chiar daca am scapat de Covid, dar astept 3 luni) a fost chinul prin care a trecut prietenul meu Eduard Gherghel- om in toata puterea, are si cazul in monitorul de Botosani. Decat sa risc asa ceva, imi fac 15 vaccinuri, fara doar si poate, pentru ca am trecut de la "ba tu stii pe cineva mort/afectat de guvid?" la in your face sucker.

Pe principiu tau am putea sa interzicem masinile ca sunt unii care mor sau raman cu sechele. Toate judecatile astea au rost daca sunt facute intr`u mod echilibrat si lipsit de emotii de genul a murit nustiu cine sau Gigel n`a avut nimic.
4
« Last post by axxel4you on Today at 11:18 »
Tot ce am inteles pana acum despre covid este ca in situatia unui om sanatos diferenta intre a fi asimptomatic si a face o forma nasoala este strict legata de expunerea la virus, cat virus ajunge sa-ti atace organismul intr-o perioada scurta de timp. Daca te protejezi si ai grija sa pastrezi distantarea sociala atunci organismul intra in contact cu o cantitate mai mica de virus si esti asimptomatic.
  Chiar si dupa ce te vaccinezi nu ignora protectia si distantarea sociala ca s-ar putea sa faci o forma si mai nasoala de covid, ca toate vaccinurile ofera o protectie limitata.
     Multa sanatate !
5
Update:

# Ryzen 7 - 2300 lei
MSI B550 Tomahawk (noua, desfacuta pt update de bios)
Ryzen 7 5800X - nou, bulk/tray

# i7 gen 10 - 1900 lei
MSI Z490 Tomahawk (noua, sigilata)
Core i7-10700K - nou, tray

# i9 gen10 - 2500 lei
MSI Z590 MAG Gaming Plus (noua, sigilata)
Core i9-10850K - tray, folosit

"Optional 16GB 3200 Crucial Ballistix" = 320 lei
(pret valabil cu kitul)
6
« Last post by slicker on Today at 11:04 »
Eu unul am scapat usor, dar am 2 prieteni cu sechele grave, contractii musculare involuntare random si pierderi de memorie. Ca o fi de la tratamentul medicamentos ori actiunea Covid asta nu stiu.  Este o boala extrem de parsiva, asta e esentialul.

Ce m-a convins sa ma duc la vaccinare (pe care tot il voi face, chiar daca am scapat de Covid, dar astept 3 luni) a fost chinul prin care a trecut prietenul meu Eduard Gherghel- om in toata puterea, are si cazul in monitorul de Botosani. Decat sa risc asa ceva, imi fac 15 vaccinuri, fara doar si poate, pentru ca am trecut de la "ba tu stii pe cineva mort/afectat de guvid?" la in your face sucker.
7
Accesorii / Smartwatch
« Last post by mache on Today at 10:22 »
Chinezariile ieftine cat dai atat fac.. Eu as merge pe ceva consacrat,ca si la telefoane.

3 ani mai tarziu as zice ca exista variante ieftine (Blitzwolf, ~30-35€) care chiar isi fac treaba (depinde si ce asteptari ai)

Am cumparat anul trecut BW-AT1 si acum o luna si ceva BW-AT2. Ambele modele de la Blitzwolf ofera cam aceleasi functii: heart rate monitor, blood pressure, oxygen monitor, Multisports modes, sleep monitoring insa diferentele sunt colosale la autonomia bateriei si display in favoarea generatiei mai noi.

Puteti gasi review-uri peste tot pe net insa pentru mine o autonomie de ~2 saptamani cu date despre cat ma misc si cum dorm sunt suficiente pentru ce am nevoie.
10
« Last post by axxel4you on Today at 08:48 »
Nasol ca nu ai reusit sa treci prin boala ca simptomatic, eu am auzit de la cativa cunoscuti mai indepartati ca dupa ce au avut o forma mai nasoala de covid au ramas cu diabet pe cap. Nu am reusit nici pana in ziua de azi sa fac legatura intre covid si diabet, m-am gandit ca poate erau mai predispusi la diabet inainte sa ia covid .

Pages: [1] 2 3 ... 10