Recent Posts

Pages: [1] 2 3 ... 10
2
Up,am gasit 3600 si ram,am nevoie de o placa baza b350/b450 M
5
Allah  Al-Mennaan.
6
Politică / Razboiul Ucraina-Rusia
« Last post by ericmario on Today at 12:34 »
Unul tremură de bucurie gândindu-se că Ucraina va pierde din nou câteva regiuni în fața Rusiei și la gândul că vom avea graniță directă mcu Rusia, în viitor.

N-ai cum să nu te întrebi dacă e sau nu normal la cap.
7
Politică / Razboiul Ucraina-Rusia
« Last post by Asth on Today at 12:19 »
Plecând de la postările astea:

Sper ca Belarus sa invete ceva din asta

Sper. Polonezii nu stiu multe si ca orice natie slava sunt agresivi.

Sper sa ne miscam rapid
 Sper sa inchidem si ambasadele in viitor.

S-a ajuns aici:

Ministrul de Externe polonez, Radoslaw Sikorski, speră că şeful guvernului german Olaf Scholz se va răzgândi şi Berlinul îi va livra Ucrainei rachete de croazieră Taurus, după ce SUA au decis să-i furnizeze Kievului rachete cu rază lungă de acţiune, relatează dpa.

deoarece:

Cuvatul cheie pe care l-ai omis este 'sper'.

În concluzie:

SPER este noul cuvânt de ordine, nu doar aici pe forum ci și-n afara lui, care asociat cu:

Doamne Ajută!

o să ducă într-un final la recuperarea regiunilor pierdute de către rușii cei mici:








9
"Cerebras Systems a dezvăluit Wafer Scale Engine 3 (WSE-3), numit "cel mai rapid cip AI din lume".

Cipul este capabil să antreneze modele AI cu până la 24 de trilioane de parametri.

WSE-3 este construit pe un proces TSMC de 5 nm și dispune de 44 GB SRAM pe cip. Se mândrește cu patru trilioane de tranzistori și 900.000 de nuclee de calcul optimizate pentru AI, oferind o performanță AI de vârf de 125 de petaflopi - acesta este echivalentul teoretic a aproximativ 62 de GPU-uri Nvidia H100.
Supercomputerul CS-3, alimentat de WSE-3, este conceput pentru a antrena modele AI de generația următoare care sunt de 10 ori mai mari decât GPT-4 și Gemini." (techradar)
Pages: [1] 2 3 ... 10