Author Topic: Cyberpunk 2077  (Read 99645 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline oldshooterman

Cyberpunk 2077
« Reply #150 on: 08 December 2020, 01:21 »
DreamcastGuy Is Reviewing Cyberpunk2077 - "For those curious Cyberpunk 2077 has a 43gb day one patch."

Se arata ca sunt multe de corectat/adaugat in joc din moment ce imediat dupa lansare mai pun si un patch cu volum de date mai mare decat jumatate din joc.
.............................................................
Cyberpunk 2077 First Update : Cyberpunk 2077 will need you to download a huge update before you are able to play it!

"The 1st Cyberpunk 2077 update file size is estimated to be around 43.5 GB. An update of this size is more than most games out there. The original size of the game was 70 GB and the total length of the game is said to be 40-50 hours. So, an update of more than half the size of the game must mean that there is a pretty big change to the game."

Reviews warn Cyberpunk 2077 comes with “game-breaking” bugs at launch

"Probably one of the more scathing observations about the bugs came from YouTuber Laymen Gaming, saying that some of them were “some of the worst” he’s “ever experienced in a game.” He also went on to say that there are so many right now, that it’s “game-breakingly” bad."

« Last Edit: 08 December 2020, 01:46 by oldshooterman »
 

Online Tzeb

Cyberpunk 2077
« Reply #151 on: 08 December 2020, 02:24 »
https://www.gamespot.com/reviews/cyberpunk-2077-review/1900-6417622/?ftag=NLS-04-10aaa1d

Quote
Technical issues, from visual bugs to full-on crashes, are so pervasive that it's impossible to ignore
 

Offline Raziel01

Cyberpunk 2077
« Reply #152 on: 08 December 2020, 02:53 »
DreamcastGuy Is Reviewing Cyberpunk2077 - "For those curious Cyberpunk 2077 has a 43gb day one patch."

Mai toata lumea stie de day 1 patch-ul enorm, asta nu inseamna ca problemele vor fi rezolvat rapid asa cum ai spus tu. Jocul era gold acum 2 luni. S-a amanat si s-a muncit overtime pentru el. Avand in vedere cum au decurs lucrurile si istoria CDPR, sansele sa existe un patch minune sunt foarte mici. Sa nu ne imbatam acum cu apa rece.

Patch-ul asta minune nici macar nu a fost gata pentru jurnalisti. Au iesit review-uri cu footage-ul celor de la CDPR ca nu li s-a dat voie jurnalistilor sa posteze filmarile si screenshot-urile lor. Review-urile sunt doar de pe PC. E destul de shady tot comportamentul lor.
« Last Edit: 08 December 2020, 02:56 by Raziel01 »
 

Offline astateofmind

Cyberpunk 2077
« Reply #153 on: 08 December 2020, 02:58 »
Nu e shady.

E posibil ca patch-ul sa rezolve destul de multe (poate nu toate) game breaking bugs si o parte din bugurile "minore". Si probabil ca nu vor ca un reviewer sa le dea o nota (f?) proasta din cauza asta. Nu vad nimic shady in asta ...
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline ClaudianReyn

Cyberpunk 2077
« Reply #154 on: 08 December 2020, 04:20 »
Nu stiu ce sa zic, policitcal websites nu prea il aproba. Gamespot i-a dat mai mult lui Fifa 21 decat lui Cyberpunk 2077. :D

Gamespot? Basinile alea nici nu stiu sa judece un joc. Ei au facut rush ca in CoD in 20 de ore fara day one patch?! Pe ce lume traiesc???

Un review pe bune, numai Angry Joe il poate face El este singurul relevant, iar review-ul ala o sa apara peste o luna, pentru ca tipul nu este superficial ca idiotii astia. El joaca pe bune orice joc si acorda timpul necesar pentru a explora tot.

Si pe bune, de ce sa ma uit la review-uri si sa nu imi fac propria mea opinie? Nu au nicio relevanta. Doar nu voi decide daca il voi juca sau nu pe baza review-ului de la Gamespot!! :D Ce imbecili.

In review-urile astea cica este un "buggy mess"! Pai doh!!! idiotilor, d-aia a fost amanat doua saptamani! Pentru ca fixa bugurile ca lumea cu day one patch!!!
Au facut mare tam tam pe faza cu amanarea, apoi nici nu asteapta sa apara day one patch si spun ca e buggy. Cat de scursura sa fii sa faci asa ceva?! Astia nu au nici un pic de integritate si respect pentru nimeni. Ei sunt "la job". Nu le pasa lor de jocul in sine.

Sincer, nu voi lua in considerarea niciun review, iar in privinta bugurilor stim cu totii ca vor fi fixate in timp prin mai multe patch-uri cum a fost la TW3.

Mai mult, au schimbat chiar mecanici de joc la TW3 pe baza parerilor jucatorilor. Sa nu uitam de inventory, si alte chestii.


Iar despre cretinul care l-a terminat in 20 de ore pentru a-i da o nota, vai de steaua lui. Ala nici nu e om, e un animal. Pai speed run-ul la Morrowind de 3minute l-a facut un joc slab si scurt? Omul este mai irelevant decat particulele de materie din vidul infinit.

===================================================
PS: Downloadez deja un packet de 57.33Gb. Sa vedem cum il vor segmenta, dar cred ca va ajunge pe la 80-90Gb in total. Day one Patch nu numai adauga, dar si rescrie o parte din el.
« Last Edit: 08 December 2020, 04:25 by ClaudianReyn »
 

Offline Raziel01

Cyberpunk 2077
« Reply #155 on: 08 December 2020, 09:05 »
Nu e shady.

E shady, niciun developer/publisher nu obliga presa sa foloseasca in review-uri doar video content-ul oferit de ei. Sunt obligati doar in cazul unor spoilere. E destul de clar ca CDPR n-a vrut sa-i lase pe jurnalisti sa arata lumii gramada de bug-uri.

Gamespot?

Eram sarcastic...

In review-urile astea cica este un "buggy mess"! Pai doh!!! idiotilor, d-aia a fost amanat doua saptamani! Pentru ca fixa bugurile ca lumea cu day one patch!!!

Cum sunt ei idiotii daca ce li s-a oferit pentru reviewing e un buggy mess? lol... Poti sa-i acuzi pe astia din presa de multe chestii, dar de faptul ca au criticat bug-urile pentru ca li s-a dat un produs plin de bug-uri nu prinde lista.

Iar despre cretinul care l-a terminat in 20 de ore pentru a-i da o nota, vai de steaua lui. Ala nici nu e om, e un animal. Pai speed run-ul la Morrowind de 3minute l-a facut un joc slab si scurt? Omul este mai irelevant decat particulele de materie din vidul infinit.

Se pare ca nu stii foarte multe despre joc si te ambalezi ca un mare fanboi. Mai multi jurnalisti au reusit sa incorporeze in 20 de ore de gameplay main story + side missions. Story-ul este foarte scurt pentru ca CDPR s-a folosit de scuza ca in statisticile lor doar 20-40% din oameni au terminat TW3 si au dat vina pe story ca fiind lung (desi main story nu e chiar atat de lung). Poate ca ar trebui sa rageuiesti la altcineva pentru asta. ::)
« Last Edit: 08 December 2020, 09:20 by Raziel01 »
 

Offline slicker

Cyberpunk 2077
« Reply #156 on: 08 December 2020, 12:12 »
Nici eu nu pricep de ce reactioneaza unii asa, nici nu au jucat, doar ceva filme si brusc totul e personal daca te iei de joc. Din reviews, multe de 9-10 dar cateva ridica multe semne de intrebare, cum ar fi lumea superficiala, story asa-si-asa, mult asset recycling, etc. Eu mi-am luat si concediu sa pot juca in liniste lol. Sper sa nu fiu dezamagit.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Cyberpunk 2077
« Reply #157 on: 08 December 2020, 13:13 »
True, de joi nici nu mai citesc forumuri sau siteuri, game on in liniste :D
Nici reviews nu am citit deloc, doar pe note m-am uitat asa in fuga.
 

Offline ClaudianReyn

Cyberpunk 2077
« Reply #158 on: 08 December 2020, 15:01 »
Nici eu nu pricep de ce reactioneaza unii asa, nici nu au jucat, doar ceva filme si brusc totul e personal daca te iei de joc. Din reviews, multe de 9-10 dar cateva ridica multe semne de intrebare, cum ar fi lumea superficiala, story asa-si-asa, mult asset recycling, etc. Eu mi-am luat si concediu sa pot juca in liniste lol. Sper sa nu fiu dezamagit.

Pai normal ca sunt fanboy! Am incredere in faptul ca pe baza "review"-urilor si impressiilor care au fost publicate pana acuma jocul este exceptional comparativ cu cam mai tot ce exista momentan!!!

Iar impressile au fost subiective si variate! Un tip a spus ca a jucat 16 ore si nici nu a atins suprafata "" Alt tip a jucat 176 de ore si nici nu l-a terminat.

Proasta aia de la Gamespot, platita sa joace rapid si sa regurgiteze un "review" pe genunchi, este irelevanta din punctul meu de vedere, deci sunt un fanboy.

Poti asculta proasta aici.


In privinta CDPR nu e asa. Au oferit si un patch, dar nu cel final, apoi poate strategia lor de marketing nu a fost foarte perfecta in privinta review-urilor. In orice caz au fost si leaks pe baza versiunii nepeciuite.
Si spune-mi tu mie ce joc de anvergura asta nu a fost buggy la inceput? Toate.
Cyberpunk 2077 va avea nevoie de multiple patch-uri pana la o forma OK. Nu ma indoiesc de asta, este prea complex pentru a fi perfect din prima! Cat de delirant trebuie sa fii sa te astepti la asta? D-aia Hype-ul strica.

Poate ca povestea principala dureaza 20 de ore daca faci rush. Si? Inseamna ca e rau? Mie mi se pare foarte ok, sunt si 3 inceputuri in acelasi timp, jocul este super masiv si rejucabil, poate mai rejucabil decat orice joc pana in prezent.
Imagineaza-ti multitudinea de posibilitati si tipuri customizari. Iar questurile secundare vor face tot farmecul jocului.

Voi ignora orice review si propun asta tuturor.

Ca deobicei, dupa vreo luna, dupa ce il vom juca toti, va aprea si review-ul lui Angry Joe, care va confirma cat de bun este jocul asa cum a fost si la TW3.

Sa nu uitam hate-ul si incriminarile de fanboism si trollingul pe care l-ai facut pe forumul vechi inanite de lansarea The Witcher 3. OMG. si dupa! Cata drama cu downgrade-ul, etc. In final, ramane cam cel mai tare joc pana si in ziua de azi, chiar si la capitolul grafica!!! Hilar nu?
« Last Edit: 08 December 2020, 15:07 by ClaudianReyn »
 

Offline Raziel01

Cyberpunk 2077
« Reply #159 on: 08 December 2020, 15:07 »
Si spune-mi tu mie ce joc de anvergura asta nu a fost buggy la inceput? Toate.

RDR2 a fost spotless.

Poate ca povestea principala dureaza 20 de ore daca faci rush. Si? Inseamna ca e rau? Mie mi se pare foarte ok, sunt si 3 inceputuri in acelasi timp, jocul este super masiv si rejucabil, poate mai rejucabil decat orice joc pana in prezent.

Povestea principala nu dureaza 20 de ore daca faci rush. Dureaza sub 20 de ore pentru ca asta e lungimea misiunilor principale conform target-ului CDPR.

Imagineaza-ti multitudinea de posibilitati si tipuri customizari. Iar questurile secundare vor face tot farmecul jocului.

Imaginatie != realitate.
Am vazut deja skill-urile si nu sunt foarte interesante. Am vazut deja customizarile armelor si sunt underwhelming. Am vazut deja harta si e plina de filler content. Nu e nevoie sa-mi imaginez nimic, deja stiu lucruri concrete despre joc care nu se vor schimba in ziua lansarii. Nu contest ca nu vor fi o gramada de lucruri bune in joc, dar pe multe din astea nu le putem vedea pentru ca avem review-uri cu B roll footage. ;D

Sa nu uitam hate-ul si incriminarile de fanboism si trollingul pe care l-ai facut pe forumul vechi inanite de lansarea The Witcher 3. OMG. si dupa! Cata drama cu downgrade-ul, etc. In final, ramane cam cel mai tare joc pana si in ziua de azi, chiar si la capitolul grafica!!! Hilar nu?

Facts != Hate
Jocul a fost downgradat vizual si cu toate astea mai rula si ca naiba la lansare. TW3 arata bine chiar si dupa downgrade, dar asta nu schimba cu nimic minciunile. E departe de a fi cel mai tare joc la capitolul grafica, cum e foarte departe de a fi cel mai tare joc la capitolul gameplay.
« Last Edit: 08 December 2020, 15:20 by Raziel01 »
 

Offline ClaudianReyn

Cyberpunk 2077
« Reply #160 on: 08 December 2020, 15:31 »
Downgrade-ul de la The Witcher 3 a fost justificat! Intial a fost create pentru o generatie de hardware care nu a aparut si exclusiv pt. PC!

Pe mine nu m-a suparat la prima vedere, inainte de lansare, ca si pe toata lumea, dar dupa ce am vazut jocul pe bune am ramas impresionat. Pe PC-ul de la vremea aia il rulam cu 45fps! Imagineaza-zi daca nu ar fi fost downgradat. N-ar fi rulat pe nimic!
Poate rula pe PC-ul tau ca naiba! Eu nu am avut nici macar vreun frame drop pe GTX 970. Tin minte ca am avut cateva crash-uri si atata tot! Esti atat de pretentios?
RDD2 poate este o exceptie, nu stiu, nu l-am jucat la lansare.

Exact. Impresiile sunt in general OK. In detaliu ramane de vazut, mai sunt doua zile. Sincer eu nu sunt asa de hyped ca altii. Dar nici nu ma voi plange pentru orice rahat de detaliu. Se pare ca oricat de bun ar fi jocul, unii se vor plange perpetuu. Unii oamenti sunt de-a pururi nefericiti.
 

Offline Raziel01

Cyberpunk 2077
« Reply #161 on: 08 December 2020, 15:36 »
Downgrade-ul de la The Witcher 3 a fost justificat! Intial a fost create pentru o generatie de hardware care nu a aparut si exclusiv pt. PC!

Un downgrade pe PC nu e niciodata justificat. Setarile sunt scalabile si hardware-ul evolueaza.

Poate rula pe PC-ul tau ca naiba! Eu nu am avut nici macar vreun frame drop pe GTX 970. Tin minte ca am avut cateva crash-uri si atata tot! Esti atat de pretentios?

Oh, vechea poveste: pe PC-ul meu rula bine. 60+fps nu sunt pretentii.

Chestii de genul asta trebuie sa repare day 1 patch:
https://a.uguu.se/YZSNgMYB.webm
https://twitter.com/DBF_FOXY/status/1335995518489649154
https://twitter.com/afroaryan/status/1336053320331522052

Tot imi pastrez concediul pentru el.  ;D
« Last Edit: 08 December 2020, 15:48 by Raziel01 »
 

Offline oldshooterman

Cyberpunk 2077
« Reply #162 on: 08 December 2020, 15:48 »
"Cyberpunk are în prezent un DRM care este activ doar pentru recenzori și se știe că reduce performanța. Nu va fi activ în ziua lansării, prin urmare, orice testare publicată astăzi nu va reflecta cu exactitate performanța din ziua lansării. CDPR ne-a avertizat în acest sens, așa că așteptăm ziua lansării." - GamersNexus
 

Offline Raziel01

Cyberpunk 2077
« Reply #163 on: 08 December 2020, 19:55 »
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Cyberpunk 2077
« Reply #164 on: 08 December 2020, 20:14 »