Author Topic: Cyberpunk 2077  (Read 99708 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline ClaudianReyn

Cyberpunk 2077
« Reply #180 on: 10 December 2020, 05:49 »
Ray Tracing ON
Ray Tracing OFF

Mi se pare jucabil cu RTX dar se simte ca nu sunt 60fps. (Nu pot vedea fps-ul, fraps nu functioneaza).

3070 clar nu va tine pe o rezolutie mai mare, iar procesorul nu cred ca ar face diferenta. RTX loveste greu, dar nu mi se pare o diferenta mare inafara de reflexii, care sunt spectaculoase. Se pot activa separat optiunile de RTX.
Are cea mai tare grafica pe care am vazut-o pana acum, iar complexistatea orasului este foarte mare.

 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Cyberpunk 2077
« Reply #181 on: 10 December 2020, 06:15 »
Online now:988,356

Peak today:1,003,264

All-time peak:1,003,264

si asta doar pe steam  8)
 

Offline Nosferat

Cyberpunk 2077
« Reply #182 on: 10 December 2020, 08:17 »
Rapid au lucrat astia, abia a aparut si deja e spart. In orice caz eu mai astept, undeva catre anul nou sau inceputul lui ianuarie,da de mai scot vreo 1-2 patchuri intre timp,apoi ma pun pe treaba.
Ignore list :astateofmind
 

Offline KodiaK

Cyberpunk 2077
« Reply #183 on: 10 December 2020, 12:13 »
Nu au ce sa sparga la el, e DRM free.
Cred ca eu o sa-l iau de pe GoG, cica 100% din incasari merg la CDPR.
Asus TUF Z590-PLUS | 10700KF | be quiet! Dark Rock Pro 4 | 32GB HyperX Fury 3600Mhz | Asus TUF RTX 3080 | Samsung 870 EVO 250GB + XPG Gammix S11 PRO 512GB+2TB + 2xSeagate 2TB | Audigy RX | Sennheiser HD559 | Corsair RM850x | be quiet! Silent Base 802 | ASUS ROG PG27AQDM
Reducere 1% PcG: G6TPRZ4K
 

Offline astateofmind

Cyberpunk 2077
« Reply #184 on: 10 December 2020, 14:11 »
Nu au ce sa sparga la el, e DRM free.
Cred ca eu o sa-l iau de pe GoG, cica 100% din incasari merg la CDPR.

Din cate stiu e platforma lor ...
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline oldshooterman

Cyberpunk 2077
« Reply #185 on: 10 December 2020, 15:24 »
Primele impresii? Cum e jocul?
 

Offline slicker

Cyberpunk 2077
« Reply #186 on: 10 December 2020, 15:27 »
Impresii dupa 10+ ore, steam edition.

Fucking bugged to hell and back. RT e nejucabil cand se incinge atmosfera dips la 20 fps cu dlss high performance pe sistemul meu. Jocul asta arata intr-adevar ce poate RT, e pur si simplu senzational cu RT pe ultra. Alta chestie superba, DLSS e implementat pe langa RT, am scos RT, am pus totul pe ultra 60 fps, cu dlss on pe quality 100+ fps pe sistemul meu. Cudos and fuck you kkvidia in acelasi timp pt ca iar ne futi pe toti cu propriatery shit. (amd is fucked daca nu gasesc raspuns la dlss, doar la jumate de pret sa ma intereseze vreodata ceva din seria 6000, like if)

Am mentionat ca are buguri de te caci pe tine? Dar in rest, e super jocul, caractere, maturitate, orasul, fuck totul e de vis. Nu imi pare rau ca mi-am ars 3 zile de concediu, pacat ca nu prind in plm un 3080...
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline oldshooterman

Cyberpunk 2077
« Reply #187 on: 10 December 2020, 15:54 »
Sa zicem ca entuziasmul ar fi principala cauza a limbajului mai coolrat (nerecomandat dealtfel pentru uz general...) ;D

Dar vestile sunt bune si foarte bune. Era vorba ca mai elimina din buguri. Pare ca arata fb si fara RT.
O sa-l incerc pe Windows 7 (cu DX12), sa vad cum merge. ;D
 

Offline slicker

Cyberpunk 2077
« Reply #188 on: 10 December 2020, 16:07 »
Bai jocul e fenomenul anului 2020, e normal sa mai fie si injuraturi, my bad. Pe de o parte imi e ciuda ca nu gasesc un 3080, pe de alta parte ciuda ca 2080s isi arata varsta o data cu activarea RT :)
Cyberpunk e exact ce trebuia pt un final de an abominabil. Are bube? da, are la greu, pot trece peste ele? la naiba treci razand, pt ca e in rest e prea bun :)
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline ClaudianReyn

Cyberpunk 2077
« Reply #189 on: 10 December 2020, 16:08 »
Primele impresii? Cum e jocul?

Este mega tare, am jucat doar cateva ore aseara si nu am intalnit buguri care distrug experienta. Destul de minore.

Este pentru prima data cand vad un oras de o asemenea anvergura creat intr-o lume virtuala. Bineinteles stacheta se impinge mult mai sus si automat apar anumite probleme, insa astea palesc in comparatie cu dimensiunea la care ajunge jocul.

Nu recomand versiunile "neoficiale". Va nenorociti windowsul, vor avea crashuri si nu vor fi la zi cu patchurile care cred ca vor aparea rapid unul dupa altul.

Nu cred ca jocul este nejucabil. In orice caz cineva a zis ca day one patch ar trebui sa fie versiunea 1.05 si noi avem versiunea 1.03?... :-\

Nu sunt impresionat de iluminarea RT. Reflexiile normal ca fac diferenta, sunt reale!! Te uiti in podea si te plimbi prin garaj si vezi totul corect in reflexii.

Questurile si povestea sunt top notch. Bineinteles, aspectul asta a fost laudat de toata lumea si vine si de la CDPR. Era de asteptat, dar vad ca lumea nu prea vorbeste despre asta.


Meniurile, si elementele RPG! - sa nu uitam ca e un RPG, iar elementele RPG sunt pt mine printre cele mai importante!!!  Sunt senzationale, punct!
Complexitatea si versatilitatea cu care poti crea un caracter sunt si vor ramane de top in genul RPG. Nu pune nimic revolutionar pe masa, dar ofera un numar mare de optiuni. Ramane de vazut cum este balansat end-game-ul.


 

Offline oldshooterman

Cyberpunk 2077
« Reply #190 on: 10 December 2020, 16:08 »
Sa inteleg ca arata fb si fara RT. ;D
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Cyberpunk 2077
« Reply #191 on: 10 December 2020, 16:33 »
arata bine si fara aia, eu ajung de pe la 70-80 fps la 30-35 cu RT asa ca nu merita pt cateva lumini si reflexii in balti in plus  ;D
probabil doar noaptea pe ploaie chiar merita activat dar inca n-am prins o perioada de asta sa testez
 
The following users liked or thanked this post: oldshooterman

Offline ClaudianReyn

Cyberpunk 2077
« Reply #192 on: 10 December 2020, 18:13 »
Propun ceva pentru lumea cu RTX.

Deci avem 3 setari la RTX.

Reflections
Shadows
Lightning - off-medium-ultra-psycho

Am facut mai multe teste si se pare ca Lightning pe Ultra si Psycho ia foarte multe resurse si nu face mare branza.
Exista o oarecare diferenta intre OFF si Medium insa, iar pe medium nu se simte asa de greu

Primul screen e pe Medium, al doilea e pe Off. Ramane sa judecati si voi daca merita sau nu. Umbrele sunt mult mai misto pe RTX, pe astea le-as pastra chiar daca dau Lightning pe off.


Post Merge: 10 December 2020, 18:17
Deci la locatia asta as comenta faptul ca arata exact ca in trailere sau chiar mai bine. Sunt si foarte multi oameni pe strada, dar e random, uneori mai multi alteori mai putin.

Inloc sa ma duc la quest, m-am plimbat ca prostul pe strada sa casc gura si este incredibil cat de realist este orasul. Te blimbi cu orele cred si tot vezi ceva in plus. Da senzatia ca e un oras vechi cu caracter aparte. Nu prea a facut niciun joc asta, chiar nici GTA V.

Zici ca in orice locatie ai fi pututut filma un Sci-Fi de hollywood.

Post Merge: 10 December 2020, 18:35
Deci plimbandu-ma pe strada, ce sa vezi, smecherii de cartier se omorau intre ei. Stau si ma uit la ei, unii cad sub focul armelor, ma duc sa lootez. Doi sar pe mine pentru ca lootez prietenii lor morti, ii omor si am super loot si o motocicleta!!!
Nu stiu daca pot pastra motocicleta... Sincer nici nu am inceput jocul efectiv! :D
« Last Edit: 10 December 2020, 18:35 by ClaudianReyn »
 

Offline Trustme

Cyberpunk 2077
« Reply #193 on: 10 December 2020, 18:57 »
...
O sa-l incerc pe Windows 7 (cu DX12), sa vad cum merge. ;D
Merge foarte bine si pe windows7 64 si suporta si raytracing.
Initial dadea eroare si nu intra in joc, dar dupa ce am instalat ultimul driver video de la Nvidia s-a rezolvat.
 
The following users liked or thanked this post: oldshooterman

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Cyberpunk 2077
« Reply #194 on: 10 December 2020, 19:27 »
un exemplu de rt on/off clar pe pereti si nu numai