Author Topic: Cyberpunk 2077  (Read 99661 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline oldshooterman

Cyberpunk 2077
« Reply #300 on: 17 December 2020, 20:10 »
Nu, dar opinia mea e ca ca jocul e reusit si atragator. Si majoritatea dintre cei care si-au exprimat opinia online sunt de aceeasi parere. Cyberpunk 2077 PC
 

Offline KodiaK

Cyberpunk 2077
« Reply #301 on: 17 December 2020, 20:34 »
Vezi ca ai gresit linkul. Mult mai relevant este User Reviews
Asus TUF Z590-PLUS | 10700KF | be quiet! Dark Rock Pro 4 | 32GB HyperX Fury 3600Mhz | Asus TUF RTX 3080 | Samsung 870 EVO 250GB + XPG Gammix S11 PRO 512GB+2TB + 2xSeagate 2TB | Audigy RX | Sennheiser HD559 | Corsair RM850x | be quiet! Silent Base 802 | ASUS ROG PG27AQDM
Reducere 1% PcG: G6TPRZ4K
 

Offline Raziel01

Cyberpunk 2077
« Reply #302 on: 17 December 2020, 20:36 »
Nu, dar opinia mea e ca ca jocul e reusit si atragator. Si majoritatea dintre cei care si-au exprimat opinia online sunt de aceeasi parere. Cyberpunk 2077 PC

Majoritatea nu e o masuratoarea a calitatii ci a succesului.  Cu atat mai mult cand dai majoritatea jurnalistilor care dau note numai de la 7 in sus pentru orice titlu AAA. Dar daca asta e measurement-ul care-ti place, uite ce spune "majoritatea":
https://www.metacritic.com/game/pc/cyberpunk-2077/user-reviews

Si ia uite ce spune "majoritatea" si despre un joc pe care l-ai tot laudat:
https://www.metacritic.com/game/pc/mass-effect-andromeda

Majoritatea, I loled...
« Last Edit: 17 December 2020, 20:43 by Raziel01 »
 

Offline oldshooterman

Cyberpunk 2077
« Reply #303 on: 17 December 2020, 20:46 »
Vezi ca ai gresit linkul. Mult mai relevant este User Reviews
N-am gresit linkul. Si in cel dat de tine se evidentiaza faptul ca cei care il apreciaza sunt mult mai multi decat toti restul adunati impreuna.
 

Offline KodiaK

Cyberpunk 2077
« Reply #304 on: 17 December 2020, 21:48 »
Pai e joc de nota 7, nu de nota 9 (cum s-ar crede din critic reviews).
In nici un caz nu se ridica la nivelul Witcher 3, ceea ce e pacat, avand in vedere ca e facut de aceeasi oameni :(
Asus TUF Z590-PLUS | 10700KF | be quiet! Dark Rock Pro 4 | 32GB HyperX Fury 3600Mhz | Asus TUF RTX 3080 | Samsung 870 EVO 250GB + XPG Gammix S11 PRO 512GB+2TB + 2xSeagate 2TB | Audigy RX | Sennheiser HD559 | Corsair RM850x | be quiet! Silent Base 802 | ASUS ROG PG27AQDM
Reducere 1% PcG: G6TPRZ4K
 

Offline droopy_ro

Cyberpunk 2077
« Reply #305 on: 17 December 2020, 21:57 »
Eu sunt de parere ca daca tie ca individ iti place, asta conteaza. Nu vad cum ar putea un ceva, mai ales un joc, sa fie perfect pentru cineva si pentru toti.
Dar mai e o chestie eu nici nu joc jocuri gen RDR, GTA si care or mai fi, deci nici nu am multe puncte de comparatie cu CP2077.

Mie imi place, e ca un Deus Ex HR mai mare, dar nu am starea de spirit necesara sa ma bucur de el. Parca vad prea multe paralele intre joc si realitate, o sa il las deoparte cateva saptamani, se mai strang niste patch-uri :) si poate imi revin.

 

Offline ClaudianReyn

Cyberpunk 2077
« Reply #306 on: 17 December 2020, 23:59 »
Sa fim seriosi daca il judec ca si RPG, este de nota 5.

- Grafica de nota 10.
- Feeling, nota 10 as zice, bineinteles.
- Quests nu are cum sa fie de nota 10. Sa zicem 9 aici.
- Mecanici de joc de nota 5, hai sa fim seriosi, sunt foarte proaste orice s-ar spune. Masinile, dinamica lor, distrugerea lor si a mediului foarte slabe, condusul foarte aiurea.
- AI si combat foarte slab, nu stiu daca 5.
- Features lipsa, nefinisate, scoase din joc, nu poti face mai nimic intr-un oras complex cu care nu poti interactiona. Nici magazine de haine sau masini nu exista, doar NPC-uri scriptati. Pana si GTA are asaceva. 5.
  Service si tuning pentru masini nu exista, metrou nu mai exista, meniu 3D pentru arme nu mai exista, camera pentru arme din apartament inutila, garajul nu poate fi folosit, etc.
- Si mai ia un 5 pentru balance si elemente RPG. Sunt acolo dar sunt aruncate de-a valma si totul este imba si gresit. Un RPG ar trebui sa-ti dea senzatia de progresie, nu sa-ti dea end game items chiar de la inceput si posibilitatea sa omori totul dintr-un foc.

Si hai sa ignoram bugurile sa fim indulgenti, pt ca le vor rezolva.

Deci realist vorbind ia note foarte mici la toate capitolele cu exceptia graficii, feeling-ului si a questurilor.
Toate celelalte puncte sunt slabe.

Ce note avem? 10, 10, 9, 5, 5, 5, 5.
Media care este? 7 my friends. Asta e realitatea.

Nu stiu cum dar lui Kodiak i-a dat tot 7. Nu este o coincidenta.


A! Daca vor inbunatati unele din punctele slabe, ramane de vazut, s-ar putea sa ajunga un joc de nota... 8 sau 8.5. "Misto", este un termen subiectiv. Obiectiv insa... are 4 puncte de plus si 5 de minus.



Si inca ceva. Johni Silvershit ala e super enervant si te tot sacaie la cap, imi vine sa-l trimit in toate gaurile familiei lui. Orice faci apare el cu opinia lui de kkt. Faptul ca se tine dupa tine pana la sfarsit (presupun) este cringe.




Post Merge: 18 December 2020, 02:37
« Last Edit: 18 December 2020, 02:37 by ClaudianReyn »
 

Offline slicker

Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline Raziel01

Cyberpunk 2077
« Reply #308 on: 18 December 2020, 13:41 »
Si inca ceva. Johni Silvershit ala e super enervant si te tot sacaie la cap, imi vine sa-l trimit in toate gaurile familiei lui. Orice faci apare el cu opinia lui de kkt. Faptul ca se tine dupa tine pana la sfarsit (presupun) este cringe.

Lol
 

Offline oldshooterman

Cyberpunk 2077
« Reply #309 on: 18 December 2020, 14:47 »
https://www.techpowerup.com/276118/sony-pulls-cyberpunk-2077-from-the-playstation-store
Smen facut de Sony, sa sa le dea lor bine. CDPR au oferit refund cu mai multe zile inainte.

"Earlier this week, CD Projekt RED apologized to fans, encouraging them to request PS4 and Xbox One refunds for those that desire them. The problem with that, however, ended up being that Sony declined many of these requests, instead telling consumers to wait until the January and February patches go through. "(gameinformer.)

Trebuia din start exclus de pe console/hardware vechi.
 

Offline Raziel01

Cyberpunk 2077
« Reply #310 on: 18 December 2020, 15:01 »
CDPR au zis ca ofera refund fara sa ofere guidelines cum sa faci refund.

https://www.reddit.com/r/cyberpunkgame/comments/kffh8z/next_generation_rpg_experience/
« Last Edit: 18 December 2020, 15:15 by Raziel01 »
 

Offline ClaudianReyn

Cyberpunk 2077
« Reply #311 on: 18 December 2020, 15:05 »
1.2mil damage astazi. O sa fac un demo mai tarziu, poate ajung la numere chiar mai mari.

Cred ca pana saptamana viitoare voi ajunge la 2mil crit head shots. De data asta cu OVERWACH rifle. Stay tuned  ;D
 

Offline Dexter

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 4 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 143
  • Location: Ploiesti
  • Liked | Thanked: 20 times
  • If it ain't broken, why fix it ?
    • View Profile
Cyberpunk 2077
« Reply #312 on: 18 December 2020, 15:20 »
Voua chiar vi se pare grafica de 10 ?
Nu am RTX, nu stiu daca cei care apreciaza grafica pe-aici au toti RTX, dar din punctul de vedere al unui "sarac" care joaca pe traditional Ultra, aproape totul mi se pare mai fain in GTA V.

Take the asphalt and rain puddles for instance.
Fara termen de comparatie.

Unul din micile glitch-uri pe care le intalnesc in joc reprezinta chiar texture popping pentru asfalt. Dar ceva discret, ca un enviro mapping facut prost. Dar si cand se "aseaza" texturile, tot nu mi se pare wow.

In alta ordine de idei, tot citesc despre DEATH STRANDING care a primit ceva DLC de Cyberpunk.
Voi incerca sa caut si acel joc, cand a fost anuntat la E3 nu stiu de ce am ramas cu ideea ca era console exclusive.

Foarte multi prieteni mi-l recomanda...
I have to think hard in order to name an interesting man who doesn't drink !
Burt Reynolds
 

Offline slicker

Cyberpunk 2077
« Reply #313 on: 18 December 2020, 15:33 »
Ca idee asta fac si eu compar cu GTA 5 dar sunt 2 chestii un pic diferite. Orasul din CP nu are comparatie la ora actuala la cum e facut, texturi, design. Iluminarea e senzationala. Cum diferenta intre Ultra/Low la performanta e spre nul, cred ca toti il joaca pe Ultra.

Death Stranding aka Poop Grenade Sim. E un *joc incredibil de prost. Cea mai buna comparatie pe care o pot face e un emotard version a lui Euro truck simulator, cu filme emotarde :) Si arunci cu grenazi din propriul rahat. Stii povestioarele alea de pe net cu desenele facute de oameni cu schizofrenie, dementa? Cam asa e si cu jocul asta, e facut de acelasi om care a dat MGS dar pe parcurs l-a lovit dementa senila si i-a iesit...DS
« Last Edit: 18 December 2020, 15:35 by slicker »
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline ClaudianReyn

Cyberpunk 2077
« Reply #314 on: 18 December 2020, 15:34 »
Voua chiar vi se pare grafica de 10 ?
Nu am RTX, nu stiu daca cei care apreciaza grafica pe-aici au toti RTX, dar din punctul de vedere al unui "sarac" care joaca pe traditional Ultra, aproape totul mi se pare mai fain in GTA V.


Glumesti, nu?