Author Topic: Cyberpunk 2077  (Read 100044 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Trustme

Cyberpunk 2077
« Reply #330 on: 19 December 2020, 21:02 »
Da, foarte matur. In 33 de ore de joc am avut parte de 3 partide de sex din care una de sex oral. Si sunt abia la nivelul 22 :D
 

Offline ClaudianReyn

Cyberpunk 2077
« Reply #331 on: 19 December 2020, 22:32 »
Bai eu mi-am luat 3 zile de concediu pentru jocul asta... Am cumparat 3080 lmao, degeaba. Imagineaza-ti ce idiot ma simt acum haha.

Nu-i chiar asa, jocul este destul de distractiv, chiar si cu problemele pe care le are. Eu dupa 96 de ore inca ma distrez. Unele questuri secundare sunt foarte misto.

Nu-ti fa probleme, jocul va fi fixat si probabil ca vor face DLC-uri cu chestiile care lispesc defapt.
 

Offline Raziel01

Cyberpunk 2077
« Reply #332 on: 20 December 2020, 02:19 »
As vrea sa vad DLC-urile alea minune care repara dialogurile.
 

Offline combert

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Banned!
  • Posts: 4
    • View Profile
Cyberpunk 2077
« Reply #333 on: 20 December 2020, 03:18 »
Eu am luat 3080, Collector's Edition si mi-am luat 7 zile de concediu. I win I guesss... :D

Voi chiar cheltuiti 1500 lei  pentru joc,  o figurina, o carticica cu poze  si o carcasa? LMAO. Separat, cred ca le gasiti mai ieftine pe ebay.
Si va mai mirati de ce producatorilor li s-a urcat la cap si scot jocuri din ce in ce mai proaste.

Mie deja imi pare rau ca am cheltuit aia 280 lei si nu l-am luat la reducere.

Post Merge: 20 December 2020, 03:26
Eu  inca din 2019 cand  au aratat trailere  cu Keanu Reeves ca sa ne distraga atentia de la amanari  si lipsa detaliilor    ma asteptam   ca jocul o sa fie sub asteptari. Am zis sa-l cumpar  ca nu prea sunt jocuri  RPG  open-world cu tematica futurista.
Dar nu ma asteptam sa iasa in halul asta de MEGA-FAIL   incat sa  intreaca  si Mass Effect Andromeda si Fallout 76 la buguri. 
« Last Edit: 20 December 2020, 03:26 by combert »
 

Offline ClaudianReyn

Cyberpunk 2077
« Reply #334 on: 20 December 2020, 06:30 »
Eu am luat placa video in special pentru jocul asta, m-am cam ars, ma gandeam zilele astea s-o vand, dar cred ca o tin pentru ca am alte jocuri. Culmea, joc Battlefield 5 momentan si ma distrez, deci nu regret.
Nu am luat un 3080 oricum, dar investitia este oricum destul de mare.


Foarte mult advertizing fals, compania asta este moarta in ochii mei. Au mintit practic cu privire la continutul jocului!

Defapt NIMIC din ce au aratat in adds nu exista in jocul final! ESTE O MINCIUNA TOTALA:

1. NPC AI: nu exista
2. Police AI: nu exista
3. Strazi cu nume!: strazile nu au nume
4. Garaj: nu exista
5. Meniu 3D al armelor: nu exista
6. Moda si hanie care fac sens: nu exista (e random in functie de stats, nu exista moda)
7. Imersiune: nu este imersiv
8. Questuri cu deznodamant diferit in fuctie de ce alegi: NU EXISTA
9. "Jocul va redefini genul RPG": CDPR schimba genul jocului: "Cyberpunk 2077 is an open-world, action-adventure story set in Night City" Cat de penibili sa fie?!?!? action-adventure??!??!

In plus tot ce exista in joc este broken!!!
1. Progressia caracterului: broken
2. Elementele RPG: broken
3. Crafting: Broken
4. Driving: Broken
5. Collision & dynamics: broken
6. Orice alte mecanici de joc sunt foarte slabe, interactiunea cu mediul de joc slaba, economia, itemizarea, etc.

Practic jocul este foarte slab cu exceptia graficii si a catorva questuri. Armele sunt ok, combatul este varza din cauza AI-ului imbecil sau nonexistent. Defapt este funny. Nici nu trebuie sa tintesti. Ce rost are sa folosesti o arma clasica cu 500dps, cand poti folosi una cu 1000dps care tinteste singura??


Ma gandesc sa cer refund chiar si dupa 100 de ore de joc. Practic va dura un an pana cand jocul asta va ajunge la o forma decenta, iar acea forma nu va redefini genul sau nu va face nimic senzational din el. Va face un joc decent. Poate!

De acum incolo orice prezentare vad, voi fi foarte sceptic. GTA 6? BF 6? Elder Scrolls 6? Toate cu 6? Toate mega fails! Pot sa imi arate ei si pe dracu, ca nu-i mai cred.
Iar CDPR pot prezenta si pe dracu, ca nimeni nu-i mai crede. Practic s-au folosit de reputatia creata pe seria The Witcher pentru a da o mare teapa? Nu e hilar cum se intampla asta intotdeauna? In cine sa mai ai incredere?

CDPR nici nu cred ca va mai exista. Eu prevad chair o dezbinare si vor pierde chiar oamenii aia cei mai importanti. Vor pleca la alte companii pe salariu de doua ori mai mare, sunt sigur ca sunt platiti si prost. Polonia este tot un fel de Romanica mai breaza.


« Last Edit: 20 December 2020, 06:41 by ClaudianReyn »
 

Offline Raziel01

Cyberpunk 2077
« Reply #335 on: 20 December 2020, 06:41 »
CD Projekt may face class-action lawsuits over Cyberpunk 2077
 

Offline Cylix

Cyberpunk 2077
« Reply #336 on: 20 December 2020, 09:08 »
Cyberpunk 2077 Developers Are Frustrated & Angry With Management


https://screenrant.com/cyberpunk-2077-developers-angry-cdpr-lies/
7950X3D | Zotac 4090 AMP Extreme Airo | MSI MPG B650 Edge Wifi | 32GB Kingston Renegade RGB Z 6000 |  SSD: Kingston KC3000 2TB+Fury Renegade 2TB+Samung Evo 1TB |Lian Li O11 Dynamic Evo | Lian Li Galahad 360 V2 | Corsair HX1500i | Samsung Odyssey G9 Neo + Zephyrus G15
 

Offline slicker

Cyberpunk 2077
« Reply #337 on: 20 December 2020, 11:22 »
Bai hats off la baieti, dar 1.05 mi-a reparat GPU usage la 3080, acum in sfarsit e jucabil cu RT on max.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline oldshooterman

Cyberpunk 2077
« Reply #338 on: 20 December 2020, 16:19 »
Quote
CDPR nici nu cred ca va mai exista. Eu prevad chair o dezbinare si vor pierde chiar oamenii aia cei mai importanti. Vor pleca la alte companii pe salariu de doua ori mai mare, sunt sigur ca sunt platiti si prost. Polonia este tot un fel de Romanica mai breaza.
Noroc ca nu-s multi ca tine.
"Cyberpunk 2077, a game based on an alternative near future, has created a stir on Chinese social media since its release on Dec 10. The hashtag #cyberpunk2077# has been viewed over a billion times on Weibo, and up to 80% of buyers have given the game a positive review on Steam.(caixinglobal)

Adica, daca haterii din vest le fac probleme, ar putea lucra cu profit maxim chiar si doar pentru piata asiatica.

« Last Edit: 20 December 2020, 16:52 by oldshooterman »
 

Offline Raziel01

Cyberpunk 2077
« Reply #339 on: 20 December 2020, 16:45 »
Vezi ca dai quote de la Raziel01 cu ceva ce n-a scris Raziel01.

Oh da, grozava piata asiatica, lovely stuff.
 

Offline razvvan

Cyberpunk 2077
« Reply #340 on: 20 December 2020, 16:48 »
Vezi ca dai quote de la Raziel01 cu ceva ce n-a scris Raziel01.

Oh da, grozava piata asiatica, lovely stuff.
Viteza

Trimis de pe al meu VOG-L29 folosind Tapatalk

 

Offline Raziel01

« Last Edit: 20 December 2020, 16:54 by Raziel01 »
 

Offline oldshooterman

Cyberpunk 2077
« Reply #342 on: 20 December 2020, 16:53 »
S-a rezolvat. A fost un fel de bug de la un quote eronat. :)
.....................
A aparut hotfix 1.05.
 

Offline Raziel01

 

Offline ClaudianReyn

Cyberpunk 2077
« Reply #344 on: 20 December 2020, 17:08 »
Mi zicea unu care a facut un Rant pe Youtube, faptul ca au creat o lume in care putea avea loc atatea chestii si n-au explorat mai deloc oportunitatea asta.

Cea mai simpla treaba si chestia cara la care ma gandeam inainte de lansare, sa descopar magazine pe strazile din NC, magazine de haine, de masini, mancare, arme, etc. Nu exista. Toatea astea sunt scriptate in meniul unor NPC-uri.

Cea mai mare gluma din Cyberpunk: SINGURUL magazin REAL este ala de dildouri! ahahahaha ce idioti...