Author Topic: Starfield  (Read 17354 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Hideyoshi

Starfield
« Reply #75 on: 17 September 2023, 01:23 »
sa inteleg ca l-ai jucat/terminat?
 

Offline oldshooterman

Starfield
« Reply #76 on: 17 September 2023, 03:39 »
Ti-a dat link-uri spre youtube unde e liber la aberat despre orice. Pentru "ei" alea sunt de referinta, jocul nu trebuie jucat pentru a trage concluzii.

Sau poate chiar nu-i place, nu-i nici o problema cu asta. Avantajul e de partea celor carora le place.

Dpmdv e chiar super jocul. 8)
 

Offline KodiaK

Starfield
« Reply #77 on: 17 September 2023, 10:15 »
Faptul ca trebuie sa-l joci 10-15h ca sa treci de partea borning si sa iti placa, este un MARE fail, si inseamna un joc prost.
Nu l-am terminat dar am jucat vreo 7h cred, si la fiecare sesiune, dupa 15-20min incepe sa ma plictiseasca, si abia trag de mine sa mai joc pana la 1h...
Pacat de grafica buna pe care o strica NPC-urile infecte. Nici optimizarea, inexistenta pt nVidia, nu il ajuta.
Asus TUF Z590-PLUS | 10700KF | be quiet! Dark Rock Pro 4 | 32GB HyperX Fury 3600Mhz | Asus TUF RTX 3080 | Samsung 870 EVO 250GB + XPG Gammix S11 PRO 512GB+2TB + 2xSeagate 2TB | Audigy RX | Sennheiser HD559 | Corsair RM850x | be quiet! Silent Base 802 | ASUS ROG PG27AQDM
Reducere 1% PcG: G6TPRZ4K
 

peacemaker

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Starfield
« Reply #78 on: 17 September 2023, 10:52 »
@oldshooterman  uita-te întâi la clipul cu Cyberpunk, apoi la cel cu Starfield




 

Offline Hideyoshi

Starfield
« Reply #79 on: 17 September 2023, 14:45 »
Faptul ca trebuie sa-l joci 10-15h ca sa treci de partea borning si sa iti placa, este un MARE fail, si inseamna un joc prost.
Nu l-am terminat dar am jucat vreo 7h cred, si la fiecare sesiune, dupa 15-20min incepe sa ma plictiseasca, si abia trag de mine sa mai joc pana la 1h...
Pacat de grafica buna pe care o strica NPC-urile infecte. Nici optimizarea, inexistenta pt nVidia, nu il ajuta.

acum eu pot sa inteleg si chestia asta si nu ascund ca primele 20 de ore mi s-au parut destul de ... dificile, sa zicem. Da ... pana m-a simtit confortabil cu mecanicile, cu interfata, n-a fost foarte exciting si intr-adevar, am avut momente in care am iesit din joc fara nicio parere de rau. Acum insa ... de fiecare data cand tre sa ies, parca as mai face ceva, as mai sta un pic. Am dat de niste side quest-uri absolut dementiale, spre exemplu.

Asadar, nu ma intereseaza parerile celor care au stat 7 ore in joc si imi zic ca e fail. Oricum, ma joc de prea mult timp cam tot ce misca ca sa ma mai influenteze haterii. Treaba lor.
 

Offline astateofmind

Starfield
« Reply #80 on: 18 September 2023, 23:46 »
sa inteleg ca l-ai jucat/terminat?

am jucat cam 15 ore. Dupa 15 ore frustraea a castigat si efectiv nu mai puteam sa apreciez nimic in joc. Si mai grav ... mi se parea ca treabuie sa faci o gramada de chestii repetitive si boring ca sa ... ce? Fac si mai multe chestii repetitive si boring??? In momentul ala m-am oprit, delete, back to DoS2 ... e o capodopera pe langa Starshit.

Nu vad ce se poate schimba dupa 15 ore. Ai diferite planete de explorat? Nu. Diferite locatii pe planete? Nu. Diferite tipuri de quests? Nu. Dispar bugurile? NU.

Efectiv NU vad ce poate deveni bun. Si nimeni nu spune DE CE dupa x ore becomes GOTY in timp ce pana atunci e un kkt.


Sa-l termin? Sper ca glumesti :D
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline astateofmind

Starfield
« Reply #81 on: 20 September 2023, 01:42 »
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline oldshooterman

Starfield
« Reply #82 on: 20 September 2023, 16:50 »
In timp ce haterii abereaza la maxim pe net: Starfield Has Surpassed 10 Million Players 2 Weeks After Launch 8)

Abia am lasat jocul pentru a trage un somn, dupa o sedinta de 12+ore de actiune. ;D
 

Offline KodiaK

Starfield
« Reply #83 on: 20 September 2023, 17:25 »
Si ce legatura are asta cu calitatea jocului?
Normal ca jocul a fost cumparat in draci, pt ca a creat un hype urias.
Diablo IV a generat vanzari de $666M in primele 5 zile. Deci ~9.5M unitati (la 70$ bucata) deci asta il face mai bun decat Starfield, dupa logica ta, nu?
Asus TUF Z590-PLUS | 10700KF | be quiet! Dark Rock Pro 4 | 32GB HyperX Fury 3600Mhz | Asus TUF RTX 3080 | Samsung 870 EVO 250GB + XPG Gammix S11 PRO 512GB+2TB + 2xSeagate 2TB | Audigy RX | Sennheiser HD559 | Corsair RM850x | be quiet! Silent Base 802 | ASUS ROG PG27AQDM
Reducere 1% PcG: G6TPRZ4K
 

Offline oldshooterman

Starfield
« Reply #84 on: 20 September 2023, 18:41 »
E bun ceea ce place fiecaruia.

Pentru marea majoritatea e celor care si-au dat cu parerea jocul e foarte bun. Si chiar e foarte bun, contrar a tot ce comenteaza haterii, incepand cu grafica, detaliile prezente in toate locatiile. E o placere sa te duci oriunde. Multe locatii sunt chiar grandioase.

De ex. am prins un dialog cu Sarah intr-o locatie foarte potrivita contextului, iluminare exceptionala, culori, detalii, atmosfra, expresia fetei... Super! 8)
 

Offline astateofmind

Starfield
« Reply #85 on: 20 September 2023, 19:54 »
E bun ceea ce place fiecaruia.

Nu chiar. Daca tie iti place un rahat nu inseamna ca acel rahat e bun la modul obiectiv, doar pentru ca iti place tie. E doar un rahat care iti place tie, and it's fine. Just don't sell it like a good game, it's just a game that YOU like!!!

E prost la modul obiectiv. Punct. Si nu e doar hatereala, e pur si simplu obiectiv un joc prost. NICI MACAR NU ARE O HARTA IN ORASE!!!

Pana si grafica este de kkt pentru 2023. CHIAR DACA TIE ITI PLACE.

« Last Edit: 20 September 2023, 20:11 by astateofmind »
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline oldshooterman

Starfield
« Reply #86 on: 20 September 2023, 22:46 »
Oricine a intrat in joc vede cu ochii lui cum arata dpdv grafic, respectiv total diferit ce ceea ce vor sa induca haterii. E valabil si pentru restul.
 

Offline Hideyoshi

Starfield
« Reply #87 on: 20 September 2023, 22:52 »
E bun ceea ce place fiecaruia.

Nu chiar. Daca tie iti place un rahat nu inseamna ca acel rahat e bun la modul obiectiv, doar pentru ca iti place tie. E doar un rahat care iti place tie, and it's fine. Just don't sell it like a good game, it's just a game that YOU like!!!

E prost la modul obiectiv. Punct. Si nu e doar hatereala, e pur si simplu obiectiv un joc prost. NICI MACAR NU ARE O HARTA IN ORASE!!!

Pana si grafica este de kkt pentru 2023. CHIAR DACA TIE ITI PLACE.



Calmate cabron ... medicamente, daca altfel nu se poate. Mie nu ca mi se pare bun ... mi se pare foarte bun. Daca nu-ti place, joaca-te altceva.
 

Offline astateofmind

Starfield
« Reply #88 on: 20 September 2023, 23:25 »
Oricine a intrat in joc vede cu ochii lui cum arata dpdv grafic, respectiv total diferit ce ceea ce vor sa induca haterii. E valabil si pentru restul.

Corect. Compara chestia aia cu RDR2, Cyberpunk sau chiar the Witcher 3.  Pot sa vad cu ochii mei cat de shit e comparativ cu altele.





Si AI-ul in Starfield e ... non-existent.



Inteleg, va place, excelemt ca va place, dar nu mai bateti campii ca "e foarte bun". Am si eu momente can ma uit la o prostie de film si ... imi place. Dar realizez ca e prostie.

Pt voi e cam "daca imi place mie e bun, nu ma intereseaza cum este, obiectiv, jocul.".

E ciudat ca plecati de la "imi place mie" si ajungeti sa aparati o prostie de joc si sa spuneti ca "e foarte bun". Nu e f bun, nici macar bun. Obiective vorbind, si sunt zeci de motive de ce e asa ...
« Last Edit: 20 September 2023, 23:27 by astateofmind »
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline KodiaK

Starfield
« Reply #89 on: 21 September 2023, 00:25 »
Lol, n-am mai vazut atata simping pt un joc mediocru de la Cyberpunk incoace. Si cand te gandesti ca acu este dat Cyberpunk ca exemplu de joc reusit, comparativ cu asta....Astept cu interes ziua cand o sa-l dam si p-asta ca exemplu de joc bun. La cum evolueaza industria nu cred ca e prea departe ziua aia :(
Adevarul este ca 6.6 este nota absolut normala pt un joc "foarte bun".

Eu unul sunt curios ce joc vi se pare voua slab sau mediocru.
Asus TUF Z590-PLUS | 10700KF | be quiet! Dark Rock Pro 4 | 32GB HyperX Fury 3600Mhz | Asus TUF RTX 3080 | Samsung 870 EVO 250GB + XPG Gammix S11 PRO 512GB+2TB + 2xSeagate 2TB | Audigy RX | Sennheiser HD559 | Corsair RM850x | be quiet! Silent Base 802 | ASUS ROG PG27AQDM
Reducere 1% PcG: G6TPRZ4K