Author Topic: Euro 2024  (Read 2233 times)

Offline taxon

Euro 2024
« on: 25 March 2023, 09:56 »
Si au inceput preliminariile...

In Italia-Anglia 1-2 am vazut o Italie cam neputincioasa si o Anglie solida (asa cum mi-a parut si la Mondialele de anul trecut)
Dar cu adevarat neputinciosi au parut olandezii, aseara, in fata Frantei. Nimic, nimic, nimic, nici macar golul de onoare din penalti in ultimul minut?
Art. 30 – Libertatea de exprimare
(2) Cenzura de orice fel este interzisa.

Offline Ransom

Euro 2024
« Reply #1 on: 12 April 2023, 12:56 »
La ce grupa usoara avem cred ca ne vom califica si noi, in sfarsit la un turneu final.

Euro 2024
« Reply #2 on: 12 April 2023, 13:34 »
Apoi, cînd te prefaci că din Europa fac parte țări ca Israel și Belarus (mai zic? Georgia, Armenia, Azerbaidjan, Kazahstan? wtf??) .. plus pseudo țări precum Kosovo ... uite așa în numele bănuțului diluezi spectacolul și performanța.
Dar asta e altă discuție.

Cît despre minunata noastra echipă națională de fotbal, pînă nu se termina nu aș zice hop.

Euro 2024
« Reply #3 on: 08 June 2024, 16:24 »
Ransom a avut dreptate, ne-am calificat, la vremea aia eram oarecum sceptic, dat fiind ca sub "domnia" lui Burleanu fotbalul romanesc a ajuns cam de toata jena.
Jena care am resimtit-o iar dupa meciul "magnific" cu Lichtenstein.
Ramine de vazut cum vom iesi din grupa, de -acum. Jumuliti sau nu?

Euro 2024
« Reply #4 on: 10 June 2024, 11:02 »
Eu nu cred ca iesim din grupe. Facem 1 egal, maxim 2, dar de batut nu batem pe nimeni.

Euro 2024
« Reply #5 on: 10 June 2024, 14:23 »
Cind am zis "iesit", voiam sa zic "plecam acasa".
Cam tot asa simt si eu, poate-poate un egal si restul maciuci.
Dar uite ca englezii ne vad ca avind o sansa:

"Prediction:
With Belgium set to win Group E and Slovakia favourites to come bottom - it will be between Ukraine and Romania for second place.
There is a chance they could face England if they finish third."

« Reply #6 on: 12 June 2024, 16:04 »
@taxon, era si un banc vechi care spunea ca echipa nationala a Romaniei ajunge direct in Rai, fara ocolisuri, fiindca nu bate niciodata pe nimeni.

Bravo! Sa o tinem tot asa.
« Last Edit: 17 June 2024, 17:57 by Ransom »

Euro 2024
« Reply #10 on: 22 June 2024, 16:56 »
of, of si mai, mai:

A short list of the EURO 2024 sanctions (in the first week!)

🇷🇸 Serbia has reported 🇦🇱 Albania (fined €37,375).
🇽🇰 Kosovo has reported 🇷🇸 Serbia (fined €14,500)
🇷🇸 Serbia has reported 🇦🇱 Albania (under investigation)
🇲🇰 Macedonia has reported 🇦🇱 Albania (under investigation)
🇷🇸 Serbia has reported 🇭🇷 Croatia (under investigation)
🇽🇰 Kosovo has reported 🇷🇸 Serbia (NEW)
🇷🇸 Serbia reported 🇽🇰 Kosovo journalist (expelled & accreditation removed)

All while Serbia and Albania are supposed to organize the 2027 EURO U-21 championship.

Post Merge: 22 June 2024, 17:03
_______________________
Ransom, ai legatura!

Post Merge: 22 June 2024, 22:00
... mi-e greața să îl văd pe Hagi stînd în spatele jigodiilor de Grindeanu și Burleanu. Un maestru umbrit de două nulități.
« Last Edit: 22 June 2024, 22:00 by taxon »

Euro 2024
« Reply #11 on: 23 June 2024, 09:08 »
Mda, nu ne-a iesit nimic. Merg pe un egal la ultimul meci din grupa si apoi...

PS. Meciul l-am vazut din piata de la mine din oras, cu vreo alti 3k oamani, n-a fost rea atmosfera pentru un oras de provincie.

Euro 2024
« Reply #12 on: 23 June 2024, 09:51 »
Inainte de inceperea grupelor miriiam ca ar fi bine daca scoatem un egal din trei meciuri; aseara speram serios la un 1-1 si, dupa primul gol belgian, chiar am pariat ca vom marca in jurul minutului 65. Am fost pe aproape (Man, minca-ti-as nasul!), insa n-a fost sa fie. Iar ocaziile ratate se razbuna, nu?

Nita, jos palaria, cel mai bun de la noi. Dragusin si Ratiu, pe locul doi.
Deziluzia serii (ca si altadata) Hagi jr.

Euro 2024
« Reply #13 on: 23 June 2024, 10:16 »
Exact. In Dragusin avem un fundas adevarat, atat ca fizic cat si ca joc. Hagi jr, n-are deloc meciuri in spate sezonul asta, de aia nu joaca nimic  si nu e nici titular.

Euro 2024
« Reply #14 on: 23 June 2024, 13:02 »
Ne-au dominat belgienii si parca nici nu au dat 100%. Daca erau 2-3 erori de portar aveam scor de handbal. Portarul a fost foarte inspirat si a jucat beton.