Author Topic: We live in a simulation!!!  (Read 716 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline astateofmind

We live in a simulation!!!
« on: 19 August 2023, 22:41 »
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline droopy_ro

We live in a simulation!!!
« Reply #1 on: 19 August 2023, 23:01 »
Foarte tare canalul ala. Il urmaresc de anul trecut de cand am avut wu-flu. Pe vremea aia avea vreo 20 de mii de abonati, acum a trecut de 2 milioane. Nu stiu de ce il promoveaza asa de tare YT, dar imi place contentul.
 

Offline Ciocanul

We live in a simulation!!!
« Reply #2 on: 20 August 2023, 01:30 »
Frumoasa teoria. :) La 1800 cand au descoperit forta aburului erau toti siguri ca suntem facuti din tevi si energie, un fel de locomotive pe abur sau tractoare pe abur mai complexe. Dupa ce a aparut Matrix si Unreal Engine am ajuns sa credem ca traim intr-o simulare(nu acum, acum 5-10 ani :) ). Vreau si eu o teorie ce sa iasa din pluton si sa nu fie ancorata in prezent de genul jocuri sau VR sau alte cele.
 

Offline droopy_ro

We live in a simulation!!!
« Reply #3 on: 20 August 2023, 23:05 »
Nu am auzit de chestia cu aburul. Dar, de acum 23 de ani cand am vazut prima data Matrix, suna a o teorie posibila, ca suntem o simulare. Alternativa e ca suntem un accident, ca cumva in 13 sau cate miliarde de ani zic astia ca exista universul. CUmva s-au ciocnit bolovani in infinitul spatiului si doar aici, pe planeta asta, in sistemul asta solar, a aparut viata si din ce stim suntem unici in acest moment.
 

peacemaker

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
We live in a simulation!!!
« Reply #4 on: 20 August 2023, 23:28 »


Tocmai tu care erai ala ultra-scepticul...sa postezi asta.....


Acum nah, banuiesc ca noi suntem de fapt boti si cand corpurile noastre mor, ne reincarnam in alte corpuri, intr-o alta epoca.

Ca intr-un Assassin's Creed sau Call of Duty.