Author Topic: The Outer Worlds - New Obsidian RPG  (Read 5009 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Raziel01

The Outer Worlds - New Obsidian RPG
« Reply #15 on: 28 October 2019, 10:19 »
Pacat ca gameplay-ul e foarte streamlined.
 

Offline wolfenste

The Outer Worlds - New Obsidian RPG
« Reply #16 on: 03 November 2019, 21:18 »
Cred ca o sa il incerc si eu, dar nu acum, probabil la Craciun (bine ca nu mai e mult pana atunci :) ).
 

Offline Dromihete

The Outer Worlds - New Obsidian RPG
« Reply #17 on: 04 November 2019, 21:16 »
Jocul e interesant, l-am terminat si eu, dar nu merita sa platesti 50-60 euro pt el. As zice ca maxim 25 de euro ar fi un pret corect pt ce ofera.
I5 9600K OC 5 Ghz + Noctua NH D15; MSI MPG Z390 Gaming Edge AC; Corsair LPX Vengeance 3000 Mhz ; Gigabyte RTX 2080TI Windforce; Samsung 860 Evo 500 Gb + ADATA 250 Gb; Seasonic M12II 620 W Bronze; Phanteks Enthoo Pro Black ;  AOC CQ32G1 144Mhz/2K
 

Offline duke_zz

The Outer Worlds - New Obsidian RPG
« Reply #18 on: 05 November 2019, 09:36 »
Terminat, nu stiu cate ore bagat in el. Nu multe.
Spre sfarsit, de fapt ultimul quest e doar run'n'gun.. asa ca sa va luati armele cele mari :)

Mi-au ramas niste planete blocate, probabil am omis eu niste questuri sau urmeaza un dlc?
Am sa ma uit pe yt dupa alternative endings ca nu prea mai am chef de un re-run.
 

Offline slicker

The Outer Worlds - New Obsidian RPG
« Reply #19 on: 05 November 2019, 11:40 »
Si eu am fost mega entuziasmat, dar totul ajunge mult prea familiar. Apreciez efortul, dar parca familiaritatea asta e un pic...too much. Efectul nostalgiei e inca foarte puternic si m-am simtit foarte bine pana acum. Dar nu au riscat nimic. Prea la sigur, prea la reteta 100% urmata.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline Raziel01

 

Offline oldshooterman

The Outer Worlds - New Obsidian RPG
« Reply #21 on: 07 May 2020, 20:35 »
E un joc reusit. Nu m-a impresionat la inceput, dar a devenit atractiv dupa cateva ore de jucat, cu arme mai puternice. Cred ca merita nota 8,5.
 

Offline wolfenste

The Outer Worlds - New Obsidian RPG
« Reply #22 on: 18 August 2020, 13:00 »
Il incercai si eu. Fallout cu fata de Overwatch. L-am pus mai mult ca sa vad cum il suporta placa grafica. Merge pe ultra cu 60 FPS.  Placa grafica: R9 280X Platinum. Rezolutie 1280x1024. Deci daca nu trebuie sa fie mare, luati un CRT si nu va mai trebuie nici ultimul tip de placa video. Sa nu mai spun de calitatea imaginii si viteza de raspuns la un CRT.
 

Offline slicker

The Outer Worlds - New Obsidian RPG
« Reply #23 on: 18 August 2020, 19:06 »
Cu calitatea imaginii nu stiu ce sa zic :) nu as merge asa departe sa il pun alaturi de oled. :)
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline wolfenste

The Outer Worlds - New Obsidian RPG
« Reply #24 on: 18 August 2020, 21:37 »
Dar nu esti sigur?

Running modern games on a vintage CRT monitor produces absolutely outstanding results - subjectively superior to anything from the LCD era, up to and including the latest OLED displays

Sursa:
https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2019-modern-games-look-beautiful-on-crt-monitors

E ca si cum te chinui sa scrii cu pixul cand mai batranul stilou avand o tehnologie mai buna e mai bun la ... fix ce te intereseaza sau ar trebui sa te intereseze in primul rand de la el si anume scrisul. Pixul e doar mai comod ca nu il incarci des. Stiloul e imbatabil la scris.
Asa si cu monitoarele. LCD ocupa mai putin loc si e mai usor. Dar nu te plimbi cu el prin casa, nu? Sta acolo. Ok, nu gasesti CRT foarte mare, asta da, poate fi un argument serios pentru unii. Dar cand vine vorba de calitatea imaginii ... CRT castiga.
Firmele au convins lumea cu dimensiunea ecranului sa renunte la CRT. Apoi pe drum vorbind de xK lumea a uitat ca din punct de vedere al calitatii imaginii s-a facut un pas inapoi si asa a ramas pana astazi. CRT are o tehnologie superioara. Ledurile sunt doar mai practice din multe puncte de vedere.

Post Merge: 18 August 2020, 21:56
Dar se na intoarcem la joc. Eu m-am plictisit in jocul asta. E Fallout wanna be dar cu grafica de desen animat. Nici povestea nu ma prinde, poate mai incolo.
« Last Edit: 18 August 2020, 21:56 by wolfenste »
 

Online KodiaK

The Outer Worlds - New Obsidian RPG
« Reply #25 on: 19 August 2020, 00:27 »
Yeah, all nice'n'dandy, dar incerca sa iei acum un CRT nou :)
Din ce stiu, CRT-urile au durata limitata de viata, iar ca sa iei acum unul SH este extrem de riscant, pt ca nu-l iei la mana a doua, ci la mana a 10-a probabil.

Asus TUF Z590-PLUS | 10700KF | be quiet! Dark Rock Pro 4 | 32GB HyperX Fury 3600Mhz | Asus TUF RTX 3080 | Samsung 870 EVO 250GB + XPG Gammix S11 PRO 512GB+2TB + 2xSeagate 2TB | Audigy RX | Sennheiser HD559 | Corsair RM850x | be quiet! Silent Base 802 | ASUS ROG PG27AQDM
Reducere 1% PcG: G6TPRZ4K
 

Offline wolfenste

The Outer Worlds - New Obsidian RPG
« Reply #26 on: 19 August 2020, 09:34 »
Am CRT din anii 90. Pana acum doua televizoare cu LED s-au dus.  Lumea nu vrea CRT pentru ca arata a vechi pe birou. Si nici nu stie ca, daca vrea calitate, CRT-ul e mai bun. Stie de 4K, 8K cand vrea sa se laude cu imaginea.