Author Topic: Starfield  (Read 17249 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline alexneo

Starfield
« Reply #60 on: 11 September 2023, 11:57 »
Ceva ce poate fi de real ajutor
https://mapgenie.io/starfield#
 
The following users liked or thanked this post: oldshooterman, astateofmind

Offline taxon

Starfield
« Reply #61 on: 11 September 2023, 12:42 »
Las și eu linkul ăsta, poate e de folos:

The only Starfield performance optimization guide you need
Art. 30 – Libertatea de exprimare
(2) Cenzura de orice fel este interzisa.
 

Offline Hideyoshi

Starfield
« Reply #62 on: 12 September 2023, 12:32 »
Mie imi place (mai putin optimizarea de performanta ... desi e okeish ... adica imi scade rar sub 60 fps pe 1440 high, ma asteptam la mai bine). Intra-devar ... incepe greu ... caci sunt multe sisteme pe care tre sa le inveti ... dar, pe masura ce te obisnuiesti si-ti dai seama de magnitudinea jocului (recte posibilitati) ... devine mult mai fun. Si da ... are bug-uri ... spre exemplu e un quest giver prin Cydonia, unul Trevor ... trebuia sa vorbesc cu el ca sa continui quest-ul si omul plutea in aer ... destul de sus ... de nu puteam sa ajung la el. S-a rezolvat cu save/load.

Imi place, spre exemplu, ca nu ai level cap ... adica nu tre sa-mi bat capul prea tare cu ce build incep ... merg asa la ghici stiind ca oricum o sa trec prin toate la un moment dat.
« Last Edit: 12 September 2023, 12:37 by Hideyoshi »
 

Offline oldshooterman

Starfield
« Reply #63 on: 12 September 2023, 15:27 »
Mai apar bug-uri, dar aproape toate se rezolva cu save/load.
 

Offline oldshooterman

Starfield
« Reply #64 on: 12 September 2023, 23:14 »
 

Offline Hideyoshi

Starfield
« Reply #65 on: 14 September 2023, 00:22 »
Trebuie activat si ReBAR in bios dupa update de driver ca sa se vada un improvement (la mine e de vreo 4-5 fps-uri in plus).

Pe de alta parte, de pe site-ul Bethesda:

This first update is a small hotfix targeted at the few top issues were are seeing. After that, expect a regular interval of updates that have top community requested features including:

    Brightness and Contrast controls
    HDR Calibration Menu
    FOV Slider
    Nvidia DLSS Support (PC)
    32:9 Ultrawide Monitor Support (PC)
    Eat button for food!
 

peacemaker

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Starfield
« Reply #66 on: 14 September 2023, 09:51 »
Voua nu vi se pare un pic cam ciudat ca in loc sa va bucurati de jocul pe care tocmai ati platit 70 euro, stati sa faceti munca voluntara de game testeri cu setari si moduri?


Culmea, desi jocul are 87 pe Metacritic, user score-ul a scazut la 6, iar pe Steam au inceput sa cam creasca recenziile negative si jocul e trecut la ,,in mare parte pozitive".

Si pe console se prezinta oribil cu buguri si frame rates, de NPC-uri tampe,  dar e fascinant ca pe forumul Console Games  se cearta adminii si moderatorii: unuia ii place, celuilalt nu :D 
 
 

Offline KodiaK

Starfield
« Reply #67 on: 14 September 2023, 10:43 »
Faptul ca jocul permite modarea este foarte OK. Faptul ca producatori se bazeaza pe modderi pt chestii extrem de basic, cum ar fi FoV slider, DLSS support, HDR support, nu este OK deloc.
Asus TUF Z590-PLUS | 10700KF | be quiet! Dark Rock Pro 4 | 32GB HyperX Fury 3600Mhz | Asus TUF RTX 3080 | Samsung 870 EVO 250GB + XPG Gammix S11 PRO 512GB+2TB + 2xSeagate 2TB | Audigy RX | Sennheiser HD559 | Corsair RM850x | be quiet! Silent Base 802 | ASUS ROG PG27AQDM
Reducere 1% PcG: G6TPRZ4K
 

Offline Hideyoshi

Starfield
« Reply #68 on: 14 September 2023, 11:45 »
Voua nu vi se pare un pic cam ciudat ca in loc sa va bucurati de jocul pe care tocmai ati platit 70 euro, stati sa faceti munca voluntara de game testeri cu setari si moduri?


Culmea, desi jocul are 87 pe Metacritic, user score-ul a scazut la 6, iar pe Steam au inceput sa cam creasca recenziile negative si jocul e trecut la ,,in mare parte pozitive".

Si pe console se prezinta oribil cu buguri si frame rates, de NPC-uri tampe,  dar e fascinant ca pe forumul Console Games  se cearta adminii si moderatorii: unuia ii place, celuilalt nu :D 
 

pentru cine a mai avut de-a face cu jocuri de la Bethesda nu e nimic ciudat :D
 

peacemaker

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Starfield
« Reply #69 on: 14 September 2023, 18:54 »


pentru cine a mai avut de-a face cu jocuri de la Bethesda nu e nimic ciudat :D

Daca era inca 2011, mai intelegeam. :) 

Dar suntem in 2023 si sa te prezinti cu un Skyrim reskin la 70 euro.....

 

Offline astateofmind

Starfield
« Reply #70 on: 14 September 2023, 22:30 »




Astia o spun foarte bine. Bethesda's worst game. ...
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Hideyoshi

Starfield
« Reply #71 on: 15 September 2023, 10:30 »
se exagereaza ... cam mult hate ... nu e un joc prost si in niciun caz cel mai prost de la Bethesda ... mie imi place
 

Offline oldshooterman

Starfield
« Reply #72 on: 15 September 2023, 13:21 »
Jocul permite abordari multiple intr-un mediu de o calitate grafica reusita, are tot ce e necesar pentru un joc de top, dar hate-ul e la moda. Au facut la fel si cu Cyberpunk 2077 si in final tot a ajuns sa fie considerat unul dintre cele mai bune jocuri din istoria gamingului.

Cei carora le place nu dau doi bani pe ce zic haterii. 8)
 

peacemaker

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Starfield
« Reply #73 on: 16 September 2023, 21:46 »
Nu cred că Starfield are șansa asta. E de la rădăcini un joc ireparabil.
Nici pe Fallout 4, care cică e jocul anului 2015, nu l-aș putea juca fără niște moduri....și nici măcar alea nu le pot face mai pline de viață. Și au trecut 8 ani de atunci.
Serios, arată ca niște păpuși din plastic pentru sex toate NPC-urile din Fallout și Starfield.

În Skyrim măcar îi avantaja grafica mai înapoiată de 2008-2010, păreau mai vii NPC-urile din jocul ăsta.
 

Offline astateofmind

Starfield
« Reply #74 on: 16 September 2023, 23:38 »
Jocul permite abordari multiple intr-un mediu de o calitate grafica reusita,

hahahaha. Aborfari multiple fara consecinte. Tot aia e fie ca-i omori (daca poti) fie ca-i amagesti. Calitate grafica reusita? Astazi ai umor baiatule :D

se exagereaza ... cam mult hate ... nu e un joc prost si in niciun caz cel mai prost de la Bethesda ... mie imi place

Ok, care e mai prost? Ah, stai, fuck, am uitat de fallout 76, ala nici nu-l consider joc :D

So, cu exceptia exceptiei ... care e mai prost decat Starfield? (Poate FO3 ca l-am jucat cam de mult si nu mai tin minte?)

Cyberpunk 2077 e capodopera pe langa Starfield, Cyberpunk a avut in special probleme tehnice, nu prea am auzit multa lume sa se planga de story, caractere, quests si ceea ce face un joc bun ... un joc bun.
« Last Edit: 16 September 2023, 23:56 by astateofmind »
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste